Parę pytań ;]
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 maja 2007, 19:57

    Osad nie jest zbierany, lecz chemicznie rozpuszczany :) dlatego pozniej zalecane jest przeplukac soczewki swiezym plynem aby nie dopuscic do oka 'brudnego' plynu :)
    Ja robie podobnie jak woozie: raz na jakis czas czyszcze mechanicznie. Zawsze kojarzy mi sie to z myciem auta na swieta :mrgreen:
    \
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 21 maja 2007, 16:16

    ja tam nie pucuje szkiel, chyba ze jakiego wlosa czy cos widze, mysle ze plyn wystarcz czasami przelucze swiezym, nosze szkla od 3 lat i nie mam problemow, uzywam acuvue oasys i solo care aqua. zawsze jakos sie tak balem ze uszkodze soczewke przy czyszczeniu mechanicznym , a co do napisu na plynach"bez pocierania" to chyba prawda, no bo po co by tak pisali. zresza nosze dwutygodniowki wiec nie osadzi sie tego badziewia tak duzo!! :spoko:
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 22 maja 2007, 18:59

    Sory ale nie by?o mnie chwil?. Bardzo dzi?kuj? za tyle odpowiedzi. Je?li chodzi o to czego u?ywam, to mam dok?adnie taki sam zestaw jak kolega zakochany. Do tej pory pociera?em soczewki przy zdejmowaniu ale i tak cz?sto zauwa?a?em ?e w pojemniku p?ywaj? malutkie w?oski, albo takie w?a?nie bli?ej niezidentyfikowane osady. Staram si? to robi? delikatnie ?eby nie uszkodzi? soczewki. A zapyta?em dlatego ?e okulista w?a?nie powiedzia? mi ?e soczewki wystarczy tylko wk?ada? do p?ynu, bo na dwutygodniowych si? tych osad??w a? tyle nie nazbiera.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 maja 2007, 19:39

    PrzemczaN pisze:bo na dwutygodniowych si? tych osad??w a? tyle nie nazbiera
    ale sa tacy ktorzy nosza oasys nieco dluzej :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 22 maja 2007, 21:06

    No w?a?nie co oznacza "nieco"? Te? s?ysza?em ?e s? to bardzo dobrze nawil?one soczewki i mo?na je ?mia?o nosi? 3 tygodnie. Wiem ?e robi si? to na w?asn? odpowiedzialno?? bo soczewki s? dwutygodniowe, ale tak patrz?c z do?wiadczenia jak z tym jest? Mo?na nosi? "nieco" d?u?ej czy nie?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 maja 2007, 22:22

    jak sam powiedziales robisz to na wlasna odpowiedzialnosc wg mnie 4 tgodnie to absolutny max jesli chodzi o Oasys ale to raczej kwestia indywidualna=kazdy ma inne oko. Z tego co wiem wielu okulistow mowi ze mozna chodzi w tych soczewkach miesiac. Nawet ostanio bylem na wizycie kontrolnej i cos gadalem okulistka i mowila ze oni "pozwalaja" swoim klientom tak przedluzac termin noszenia. Inna sprawa ze producent zaleca wymiane co 2 tyg
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 22 maja 2007, 22:27

    No w?a?nie jak ostatnio kupowa?em soczewki to mi pani z optyka powiedzia?a ?e mog? spokojnie nosi? 3 tygodnie. Ja wykaza?em lekkie zdziwienie, a ona powiedzia?a ?e pani doktor (u kt??rej te? mia?em dopierane te soczewki) wie o tym i sama powiedzia?a ?e 3 tyg. mo?na nosi? bez obaw wi?c i tyle nosz?. My?l? ?e okulista wie co m??wi.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości