ODPOWIEDZ Posty: 37
Parę pytań ;]
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    Parę pytań ;]

    autor: lukasss » 30 marca 2007, 20:00

    Jestem poczatkujacym posiadaczem soczewek kontaktowych. Uzywam soczewek acuvue z funckja noszenia na noc.

    1.Czy jest zasadnicza roznica jezeli np. naloze soczewke lew? na prawe oko, a prawa na lewe?
    2. Czy moga byc jakies komplikacje kiedy nieodpowiednio tj, na druga strone naloze soczewke kontaktowa? Wtedy czuje sie taka niedogodnosc zwiazana z ostroscia widzenia, chodzi mi czy ewentualnie moga byc jakies komplikacje ?
    3.Czy jak soczewka spadnie ogolnia na ziemie czy np gdzies wypadnie na inna nawierzchnie to czy staje sie automatycznie bezuzyteczna? czy jak sie wlozy ja spowrotem do plynu to sie wyplucze i bedzie nadal dobra?

    Z gory dzieki za jakiekolwiek uwagi i ewentualne opinie.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:17 przez lukasss, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 marca 2007, 20:44

    1.Czy jest zasadnicza roznica jezeli np. naloze soczewke lew? na prawe oko, a prawa na lew
    no jak masz taka samo wade na kazdym oku to nie ma jesli nie to chyba sam sie domyslasz
    lukasss pisze:2. Czy moga byc jakies komplikacje kiedy nieodpowiednio tj, na druga strone naloze soczewke kontaktowa? Wtedy czuje sie taka niedogodnosc zwiazana z ostroscia widzenia, chodzi mi czy ewentualnie moga byc jakies komplikacje ?
    Niedogodnosc to poczujesz na pewno szczypanie pieczenie swedzenie pozniej zaczerwienione oczy i tym podobne wiec nie polecam. Poprawne rozroznianie stron to podstawa jesli chce sie ich uzywac. Ciekawe ale niektorzy twierdza ze mimio zakladania soczewki lewa strone nic nie czuja ale jakos w to nie wierze :P moze sami nie widza ze byla ona na dobrej stronie :)
    lukasss pisze:3.Czy jak soczewka spadnie ogolnia na ziemie czy np gdzies wypadnie na inna nawierzchnie to czy staje sie automatycznie bezuzyteczna? czy jak sie wlozy ja spowrotem do plynu to sie wyplucze i bedzie nadal dobra?


    Jak ci spadnie na ziemie czy do umywalki to przeplucz i wrzuc do plynu powinno byc ok ale uwazaj zeby soczewka nie miala kontaktu z woda, mydlem zadnymi chemicznymi srodkami oraz tluszczem bo wtedy to trzeba bedzie ja jednak wyrzucic chyba ze chcesz ryzykowac zdrowie swoich oczu. Generalne soczewka to powinna dotykacz 3 rzeczy twojego palca, oka i oczywscie plynu :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 30 marca 2007, 23:57

    woozie pisze:
    1.Czy jest zasadnicza roznica jezeli np. naloze soczewke lew? na prawe oko, a prawa na lew
    no jak masz taka samo wade na kazdym oku to nie ma jesli nie to chyba sam sie domyslasz
    Mimo wszystko radzi?abym, ?eby pilnowa? stron dla konkretnej soczewki. Mo?e si? zdarzy?, ?e np. na lewym oku zaczn? si? jakie? bakterie rozwija? i choroba. W takim wypadku, gdy p???niej soczewk?, kt??ra by?a na lewym oku dasz na prawe oko to jest mo?liwo??, ?e no... zarazisz niepotrzebnie drugie oko. Hmm przynajmiej mi si? tak wydaje. :P
    Skaleczeni milczeniem...
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 31 marca 2007, 13:07

    Aha okey dziek iza rady, nasunely mi sie jeszcze dwa pytanka:

    1. Czy tez tak mieliscie ze podczas zakladania soczewki zanim oko sie przyzwyczai tak na samym poczatku od razu po zalozeniu to wydzielaja sie lzy, czy tak bedzie zawsze podczas zakladania czy to tylko poczatkowe?

    2.Czesto po zdjeciu soczewek po calym dniu noszenia sw?dz? oczy, czy to tez kwestia przyzwyczajenia? Jak wy mieliscie?

    3.Czuje jak mi sie soczewka odkleja od oka tym samym zmniejsza sie ostrosc widzenia czesto jest tak np. juz pod koniec dnia op calym dniu noszenia, albo szczegolnie podczas ogladania tv , lub jakiegos filmu np na komputerze. Czym to moze byc spowodowane?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 marca 2007, 13:42

    lukasss pisze:1. Czy tez tak mieliscie ze podczas zakladania soczewki zanim oko sie przyzwyczai tak na samym poczatku od razu po zalozeniu to wydzielaja sie lzy, czy tak bedzie zawsze podczas zakladania czy to tylko poczatkowe?
    Norma pomysl przeciez jak ci tylko jakas muszka czy cos wpadnie do oka co sie dzieje ? no a soczewka to w koncu cialo obce oko sie musi przyzywczaic ?
    2.Czesto po zdjeciu soczewek po calym dniu noszenia sw?dz? oczy, czy to tez kwestia przyzwyczajenia? Jak wy mieliscie?
    swedza ? no troche nie rozumiem tego pyt ? :P
    3.Czuje jak mi sie soczewka odkleja od oka tym samym zmniejsza sie ostrosc widzenia czesto jest tak np. juz pod koniec dnia op calym dniu noszenia, albo szczegolnie podczas ogladania tv , lub jakiegos filmu np na komputerze. Czym to moze byc spowodowane?
    po 1 to soczewka nie powinna byc przyklajona do oka tylko powinna na nim "plywac" :) jezeli mowisz ze ci sie czesto odkleja to moze masz zle dopasowane soczewki (za duza srednica czy krzywizna) jezeli zdarza sie to rzadko to jest to do przyjecia czasem sie tak zrobi ale po mrugnieciu syt powinna sie poprawic :) Podczas dlugiego (wiecej niz 10-12) noszenia soczewki wysychaja co powoduje zminiejszenie komfortu i lekkie pogorszenie ostrosci. Monitor kompa strasznie wysusza oczy.

    Btw nie przesadzaj z noszeniem soczewek 12h dziennie to max jezeli zalezy ci na zdrowi twoich oczu :) Niedotlenienie rogowki moze skutkowac wrastajacymi naczynkami :/

    BTW ludzie korzystajcie z WYSZUKIWARKI !! bo to wszystko juz bylo
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 marca 2007, 14:45

    2.Czesto po zdjeciu soczewek po calym dniu noszenia sw?dz? oczy, czy to tez kwestia przyzwyczajenia? Jak wy mieliscie?
    To mo?e...
    - za d?ugo nosi?e? soczewki - zm?czone oczy,
    - Twoje oko si? przyzwyczai?o do soczewki i odczuwa jej brak, :D

    Raczej to nie jest kwestia przyzwyczajenia oczu do soczewek... U mnie co? takiego wyst?puje, jak naprawd? przeginam w czasie noszenia soczewek, albo jak co? wpadnie mi do oka (ale przewa?nie to tylko jedno oko...).
    3.Czuje jak mi sie soczewka odkleja od oka tym samym zmniejsza sie ostrosc widzenia czesto jest tak np. juz pod koniec dnia op calym dniu noszenia, albo szczegolnie podczas ogladania tv , lub jakiegos filmu np na komputerze. Czym to moze byc spowodowane?
    Proste, za d?ugo nosisz soczewki i oczy przem?czasz... (sk?d ja to znam.. xD)
    Skaleczeni milczeniem...
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 31 marca 2007, 17:21

    No jest taka opcja ze podczas noszenia soczewek szczegolnie na poczatku, moze potem tez nie wiem jeszcze tego, czesciej mrugamy powieka niz normalnie bez soczewki na oku, tez tam macie? mieliscie?

    I czemu noszenie soczewki wynosi maksywmalnie 12 h? ja mam takie soczewki z mozliwoscia spania w nocy, jeszcze nie probowalem spac w nich i na razie poki co nie zamierzam, ale moge sobie wyobrazic jak pod koniec dnia oczy sa juz zmeczone noszeniem soczewek, a co dopiero jakbym sie w nich przespal i po nocy jeszcze chodzil w nich caly nastepny dzien, mial ktos z was tak ze spal w soczewkach?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 marca 2007, 18:21

    I czemu noszenie soczewki wynosi maksywmalnie 12 h? ja mam takie soczewki z mozliwoscia spania w nocy, jeszcze nie probowalem spac w nich i na razie poki co nie zamierzam, ale moge sobie wyobrazic jak pod koniec dnia oczy sa juz zmeczone noszeniem soczewek, a co dopiero jakbym sie w nich przespal i po nocy jeszcze chodzil w nich caly nastepny dzien, mial ktos z was tak ze spal w soczewkach?
    dlatego ze oczy nie sa dotleniane w taki sposob jak gdy nie ma na nich soczewek. Ty jestes w tej dobre sytuacji ze nosisz soczewki Night&Day czyli soczewki do duzej przepuszczalnosci tlenu=zdrowe dla oczu. Pamietaj jednak ze nawet gdy nosisz najlepsze soczewki nie bedzie to nigdy sytuacji gdy na oczach nie ma soczewek.

    Niektorzy tu na forum spia w soczewkach a inni nosza je nawet 30 dni bez zdejmowania ja osobiscie podobnie jak ty bym tak nie robil. No ale to juz sprawa indywidualna :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 02 kwietnia 2007, 08:49

    lukasss pisze:3.Czy jak soczewka spadnie ogolnia na ziemie czy np gdzies wypadnie na inna nawierzchnie to czy staje sie automatycznie bezuzyteczna? czy jak sie wlozy ja spowrotem do plynu to sie wyplucze i bedzie nadal dobra?
    Na forum gdzie? ju? o to Lemura pyta?em, co zrobi?, je?eli soczewka wpadnie do umywalki. Nale?y zastosowa? tzw. "szybkie czyszczenie".
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 06 kwietnia 2007, 12:11

    no wczoraj mi spadla na kran jak przed lustrem nakladalem, to wlozylem do plynu i bez przypalu
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    :)

    autor: modern » 06 kwietnia 2007, 12:22

    Wie kto? mo?e kt??re soczewki s? cie?sze: Acuvue Oasys czy Advance?? Czy s? one wykonane z tego samego materia?u?? Czyta?em na forum ze Oasys mozna nosic DO miesi?ca prawda to??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 06 kwietnia 2007, 12:35

    Wydaje mi si? , ?e to tak samo jak z Advancami s? dwutygodniowe ale ludziki chodz? w nich miesi?c.Nie wiem czy s? ciensze i z jakiego materja?u wykonane ale pono? lepsze ni? advance
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 kwietnia 2007, 15:16

    modern pisze:Wie kto? mo?e kt??re soczewki s? cie?sze: Acuvue Oasys czy Advance?? Czy s? one wykonane z tego samego materia?u?? Czyta?em na forum ze Oasys mozna nosic DO miesi?ca prawda to??
    nie wiem czy sa ciensze ale powiem ci tak nosilem Optimy Advance Proclear i kazda z nich w jakis psob czulem na oku nie zeby to przeszkadzalo po prostu mialem wrazenie ze nosze soczewke. Kupilem ostanio Oasys i nic po prostu zero tak jakby na oku nic nie bylo. Jestem z nich zadowolony. Zobaczymy jak to bedzie z tym odkladniem sie osadow. jedni mowia ze nawet pod koniec terminu noszenia nie odczuwa sie dyskomfortu.

    Sa wykonane z innego materialu

    Advance -------------> galyfilcon A
    Oasys --------------> senofilcon A

    Czy mozna to sprawa wzgledna juz o tym bylo 1000 razy na forum !! Sa to soczewki 2 tygodniowe a to ile je nosi dana osoba to juz zalezy tylko od niej. Producent zaleca wymiane co 2 tyg i tyle. Noszac je dluzej robisz to na wlasne ryzyko.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    <lol>

    autor: modern » 06 kwietnia 2007, 18:32

    Dzi?ki woozie za odpowiedzi. Ja tez w?asnie troche czuje soczewke jak j? nosze- wypr??wbowalem Advance i Acuvue2. Teraz mam wizyte u okulisty i chce wypr??bowac Oasys. Tylko jest jeden problem- mam krzywizne 8.7 a Oasys s? 8.4. Ale moze wszystko bedzie ok. Zobaczymy co powie okulista :) Jeszcze raz dzieki i pozdro:))
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 kwietnia 2007, 22:46

    ja nosilem 8.7(6) i teraz w oasys zero problemow tylko szczerze mowiac w moim wypadku to 8.7 bylo chyba pomylka okulisty bo sam wspomnial ze mam stroma rogowke a mimo to powiedzial ze powinienem chodzic w 8.6. Bylem pozniej u innego i ten od razu mi dal soczewki 8.3 Advance a teraz mam te Oasys i szczerze mowiac zostane przy nich !! Chociaz Proclear sa tez niezle to maja nizsze dk/t i to w koncu hydrozele. Wole dbac o oczy. Pewnie gdybym nie trafil na to forum to dalej bym meczyl sie w tych optimach oszczedzajac kosztem zdrowia.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Maciek_89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 13:14
    Lokalizacja: Polska

    autor: Maciek_89 » 11 kwietnia 2007, 18:54

    woozie pisze:
    lukasss pisze:1.Czy jest zasadnicza roznica jezeli np. naloze soczewke lew? na prawe oko, a prawa na lew
    no jak masz taka samo wade na kazdym oku to nie ma jesli nie to chyba sam sie domyslasz
    a je?li mam jedno oko +5,25 a drugie +4,25 to poczuj? wyra?n? r???nic? w przypadku za?o?enia soczewki na z?e oko ? Podejrzewam, ?e gdzie? to na tym forum by?o ale niestety nie uda?o mi si? znale??...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 11 kwietnia 2007, 19:18

    Ja mam podobna r???nic? dioptri na obydwu oczach.I kiedy? zak?ada?am soczewke na drugie oko ?eby sprawdi? czy rzeczywi?cie musze j? oddac do reklamacji.I tak naprawd? to nie zauwa?y?am zbytniej r???nicy.Poprostu po dalszym chodzeniu mo?esz poczuc , ?e s?abo ci si? w nich czyta czy ?le widzisz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 kwietnia 2007, 19:22

    pomijam wasze problemy z roznowzrocznoscia, ale nawet jezeli mamy OP=OL to powinno sie przestrzegac, ze soczewka raz zalozona na oko prawe zawsze powinna byc na nie zakladana... po to na pojemniczku jest jeden kapselek innego koloru lub dodatkowo oznaczenie "R" dla okreslenia prawego oka.
    Dlaczego? Chciazby zeby nie przenosic roznych ewentualnych bakterii czy innych nieprzyjemnosci jakie moga sie pojawic.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 11 kwietnia 2007, 19:26

    My dobrze o tym wiemy.Przecie? to jest wiadome.?atwo jest sobie pomylic soczewki , a potem to juz si? nie dojdzie kt??ra soczewka na kt??re powinna byc oko.Chocia? niekt??rzy nie przestrzegaj? tej zasady.I majac tak? sam? wade na obydwa oczy niedbaja czy zak?adaj? t? sam? soczewke na jedno oko.
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 21 kwietnia 2007, 18:51

    A ile mog? przebywa? soczewki w p?ynie bez jego zmiany bez wyjmowania soczewek?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 21 kwietnia 2007, 19:21

    To pytanie ju? kiedy? pad?o.Poszukaj a na pewno znajdziesz odpowied?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 kwietnia 2007, 20:52

    lukass jak sie nie myle to ala gdzies pisala ze 24h ale szukaj na forum bo nie jestem pewny :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 21 kwietnia 2007, 20:59

    lukasss pisze:A ile mog? przebywa? soczewki w p?ynie bez jego zmiany bez wyjmowania soczewek?
    Informacj? na ten temat znalaz?am na ulotce przy p?ynie, ale nie pami?tam dok?adnie...
    Skaleczeni milczeniem...
  • lukasss
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:50
    Lokalizacja: BiaÂ?ystok
    Kontakt:

    autor: lukasss » 22 kwietnia 2007, 19:40

    jak ktos bedzie wiedzial to niech napisze czy musi byc wymieniany plyn koniecznie co 24h, czy moga soczewki bez noszenai ich plywac sobie w ty msamym plynie
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 22 kwietnia 2007, 20:43

    Z tego co ja mam na ulotce wynika, ?e na noc przed ponownym, planowanym za?o?eniem soczewek nale?a?aby wymieni? p?yn, a czy trzeba cz??ciej :/ to nie wiem :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: PrzemczaN » 20 maja 2007, 13:31

    Ja mam takie pytanie. Bo jest czyszczenie mechaniczne czyli wiadomo o co chodzi i jest mo?liwo?? tylko w?o?enia soczewek do p?ynu na d?u?szy czas. I moje pytanie czy jak ?ci?gam soczewki na noc to aby usun?? te wszystkie osady kt??re si? zbieraj? przez ca?y dzie?, tak aby rano po za?o?eniu czu? idealny komfort musz? czy?ci? je wieczorem mechanicznie czy wystarczy ?e w?o?? je do p?ynu? Jak wy robicie?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 20 maja 2007, 13:34

    Jakiego plynu uzywasz?
    \
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 maja 2007, 14:36

    ja zazwyzczaj wrzucam do plynu ale od czasu do czasu czyszcze mechanicznie :) tak z raz 2 w tyg
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 20 maja 2007, 16:21

    PrzemczaN, mnie okulista zaleci?, abym codziennie czy?ci?a soczewki mechanicznie. Wiadomo, na p?ynach mo?e pisa?, ?e nie trzeba czy?ci? w taki spos??b, bo rewelacyjny sk?ad ich p?ynu robi to za nas. Jednak czy naprawd? tak jest, czy to tylko przereklamowanie produktu? ;) Wiele czasu nie zajmuje takie czyszczenie mechaniczne...
    Skaleczeni milczeniem...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 20 maja 2007, 17:24

    Na wszystkich p?ynach z kt??rymi si? spotka?am pisze no rub czyli bez pocierania ale to tylko i wy??cznie chwyt reklamowy.Sam p?yn bez pomocy r?k nie jest w stanie zebra? osadu kt??ry gromadzi sie na soczewce ;)
ODPOWIEDZ Posty: 37

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości