ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Czy ktos uzywa rocznych soczewek?
  • jagoda
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 marca 2007, 22:38
    Lokalizacja: Tarn??w

    Czy ktos uzywa rocznych soczewek?

    autor: jagoda » 26 marca 2007, 22:46

    Witam, mam nosic soczewki roczne poniewaz jestem 'astygmatykiem' ;-) czy ktos juz mial doswiadczenia z soczewkami rocznymi i moze sie nimi podzielic?? Oczywiscie tymi doswiadczeniami;)
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:29

    A masz wade, kt??r? mo?esz skorygowa? tylko rocznymi soczewkami? Je?eli tak, no to nie masz wyboru. Je?eli mozesz miesi?cznymi, to b?dzie to moim zdaniem lepszy wyb??r bo miesi?czne maj? lepszy materia?, wi?ksz? tlenoprzepuszczalno?? itp, s? bardziej komfortowe. Ludzie narzekaj? na kwartalne Optimy, ?e po dw??ch miesi?cach soczewk? nosi si? fatalnie a co dopiero tak? roczn?! Zdaj? sobie spraw? ?e ma inny materia?, ale tak po 9-10 miesi?cach i tak ja wyrzucaj?, bo komfort tak si? zani?a ?e szok (opinie moich znajomych, kt??rzy nosz? roczne)
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 27 marca 2007, 11:41

    Ja te? jestem astygmtykiem i mam do tego du?? wad? a mog? nosi? 2 tygodniowe:)zwykle:P
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 marca 2007, 16:26

    nie rozumiem wlasnie tego ze "musisz nosic roczna" bo co niby ? przeciez masa stygmatykow nosi 2tyg czy miesieczne :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 27 marca 2007, 17:22

    Ja osobiscie do?wiadczy?am chodzenia w rocznych soczewkach.Wyda?am kase w b?oto.Chodzi?am w nich 6 miesi?cy katorga.ale wola?am je wyrzuci? ni? nara?a? moje oczy na takie cierpienie.S? jeszcze soczewki 3 miesi?czne wi?c mo?e spr??buj takich.Nie warto nara?a? oczu na takie cierpienia.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 marca 2007, 17:26

    IMO 3miesieczne to max ale z tego co wiem na rynku jest dostepna tylko jedna "3miesieczna" soczewka-Optima albo jak kto woli Soflens 38(nowa nazwa) i nie jest ona produkowana w wersji dla astygmatykow
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • jagoda
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 marca 2007, 22:38
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: jagoda » 27 marca 2007, 18:08

    Pani doktor poinformowala mnie,ze musze miec roczne i tylko roczne;)
    Mam astygmatyzm z cylindrami -4,5 L i -4,0 P. I podobno do innych rodzajow soczewek jak roczne sie nie kwalifikuje;-(
    Nie wiem jednak czy oplaca sie je kupowac i czy beda spelniac moje oczekiwania;-/ Pozdrawiam i dzieki za wszytskie odpowiedzi i rady;-)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 marca 2007, 19:19

    no niech sie tu lemur wypowie bo cos mi tu smierdzi :P ekspertem nie jestem wiec klocil sie nie bede :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 09 kwietnia 2007, 22:55

    prawda. w soczewkach miesi?cznych cylinder wyst?puje tylko do 2,25
    wiec Twoja wada kwalifikuje sie tylko do rocznych.. chyba, ?e troch? poczekasz, na soczewki kwartalne indywidualne, kt??re ma wprowadzi? Ciba jeszcze w tym roku :) na pewno pojawi si? informacja:)
    Ala
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości