Zablokowany Posty: 22 Strona 1 z 1
Zmiana soczewek
  • dryry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 14:18
    Lokalizacja: Szczecin

    Zmiana soczewek

    autor: dryry » 12 marca 2007, 14:29

    Ostatnio kupowa?em soczewki i u optyka powiedziano mi ?e nie ma ju? w produkcji tych kt??re nosi?em wcze?niej (acuviue 2) i zaproponowa? wymian? na nowsze i podobno lepsze - oasis. problem w tym ze widz? w nich niezbyt dok?adnie. problem jest g???wnie w czasie pracy przy komputerze.po konsultacji z okulist? zmienione zosta?y moce soczewek (nieznacznie). zastanawiam sie czy mo?e oko nie musi sie przyzwyczai? do nowych soczewek i czy za kilka dni nie b?dzie lepiej?prosz? o opinie
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 marca 2007, 14:55

    Acuvue 2 sa dostepne w sprzedazy
    Oasys maja inna konstrukcje oraz material. Jezeli do kilku dni, tygodnia nie minie udaj sie na konsultacje. Pod warunkiem ze nosisz te soczewki a nie ze zalozysz na kilka chwil i sciagniesz :)
  • dryry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 14:18
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: dryry » 12 marca 2007, 15:01

    w normalnej sytuacji soczewki nosz? ca?y dzie?. dlatego w?a?nie wkurza mnie ?e gorzej widz? w pracy (od zmiany soczewek czyli od 2 dni). a ?e w sprzeda?y s? to wiem - podobno ze wzgl?du na zako?czenie (ograniczenie) produkcji do?? mocno wzros?a cena.
    mam nadziej?, ?e wkr??tce sytuacja si? poprawi.
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 14 marca 2007, 16:12

    kt??re soczewki waszym zdaniem s? lepsze?? Johnson&Johnson Acuvue with Hydraclear czy Bauch&Lomb Pure Vision. Kt??re s? lepsze dla wra?liwych oczu??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 marca 2007, 16:34

    ci co uzywaja purevision powiedza ze purevision a ci co Acuvue ze Acuvue :) ile ludzi tyle opini :) Jedyna rada przekonaj sie sam co dla twoich oczu najlepsze.

    Btw mam taki sam dylemat jak ty :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • dryry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 14:18
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: dryry » 19 marca 2007, 14:39

    Ostatnio zauwa?y?em, ?e jak lekko rozmasuje oko, to przez chwil? nie ma problemu z widzeniem. Po chwili jednak wszystko wraca do normy, czyli rozmycia obraz. czy mo?liwe ?e wp?yw na to ma krzywizna - w przypadku oasis to bodaj?e 8.4, podczas gdy do acuviue mia?em 8.7? niedopasowanie krzywizny powoduje odkszta?cenie soczewki, a gdy rozmasuj? oko to soczewka lepiej przylega do rog??wki i st?d przez chwil? jest ok? dzi?ki za komentarze
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2007, 16:52

    dryry pisze:czy mo?liwe ?e wp?yw na to ma krzywizna
    tak, tak samo jak krzywizna rowniez i srednica.
    Udaj sie do specjalisty ktory dobral Ci te soczewki konsultujac swoje uwagi.
  • dryry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 14:18
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: dryry » 20 marca 2007, 11:45

    problem w tym ?e by?em u specjalisty. pani doktor podwy?szy?a mi na jedno oko z 5,0 do 5,25 i na drugie oko z 6,5 na 7,0. ale to jednak nie pomaga. oczywiscie planuje i?? jeszcze raz ale pomy?la?em ze mo?e ktos co? odpowie, bo mia? podobny problem. niemniej thx lemur za podpowied?.
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 20 marca 2007, 22:33

    ja mam podobny problem, tyle, ?e z O2Optix`ami. Wcze?niej mia?em Acuvue 2 i po kupnie takiej samej mocy O2Optix gorzej widz?. Nic nie pomaga ?adne masowanie czy co? takiego. Kto? tu na forum wyja?ni?, ?e mo?e to mie? zwi?zek z nowym materia?em, z kt??rego zbudowane s? te soczewki a przez to nie dotykaj? bezpo?rednio oka, st?d bierze si? lekko gorsze widzenie ni? w starszych soczewkach, kt??re le?a?y "jak ula?" na oku. Jutro id? do okulisty pogada? na ten temat.
  • dryry
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 14:18
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: dryry » 21 marca 2007, 15:06

    jak b?dziesz mia? jakie? wiadomo?ci to daj zna?!
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 21 marca 2007, 21:32

    by?em dzisiaj u okulisty, no i tak jak my?la?em - trudno znale?? okulist?, kt??ry by?by z soczewkami za pan brat. Babka poogl?da?a oko, powiedzia?a, ?e ca?kiem ?adnie wygl?da, soczewki le?? OK. A o r???nicy mocy przytakn??a mi dopiero jak jej powiedzia?em o r???nicach w materia?ach i przywieraniu soczewki do oka. Sprawdzili?my ze szkie?kami i teraz kupi?em na lewe oko soczewk? 0,5 dioptrii mocniejsz? a na prawe 0,25 dioptrii mocniejsz?. Tylko nie wiem sk?d taka r???nica na obydwu oczach w za ma?ej mocy skoro s? to takie same soczewki O2Optix. Kupi?em na wszelki wypadek soczewki na miesi?c do wypr??bowania. Je?li b?dzie OK to zostan? przy tych mocach. Tylko troch? kiepsko, ?e Air Optix`y s? teraz trudno dost?pne. W [nazwa regulamin]`ie powiedzieli mi, ?e nast?pna dostawa b?dzie dopiero pod koniec kwietnia :smutny:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 marca 2007, 22:48

    Dru pisze:Tylko troch? kiepsko, ?e Air Optix`y s? teraz trudno dost?pne. W [nazwa regulamin]`ie powiedzieli mi, ?e nast?pna dostawa b?dzie dopiero pod koniec kwietnia
    hehe, sa dostepne bez problemu :P Ale czesto tak to jest z sieciowymi optykami :P
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    <lol>

    autor: modern » 30 marca 2007, 17:38

    Nosze soczewki kontaktowe Acuevue Advance od p??? roku ale musze przyznac ze jestem z nich srednio zadowolony. Po poludniu mam bardzo suche oko i soczewki sa niewygodne. ;/ Chcialbym je zmienic na Air Optix ale nie wiem czy sie oplaca. Co prawda czytalem ze maj? lepsz? przepuszczalnosc tlenu i s? ciensze ale by?y tez komentarze ze w nich sie gorzej widzi?? Mam nied?ugo wizyte u okulisty i chcialem sie was poradzic. Lemur moze mi pomozesz?? Powiedz jakie soczewki bylyby dla mnie dobre. Chce tylko sie troche dowiedziec przed wizyt? u okulisty :)) Pozdro for all
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 marca 2007, 20:52

    modern pisze:osze soczewki kontaktowe Acuevue Advance od p??? roku ale musze przyznac ze jestem z nich srednio zadowolony. Po poludniu mam bardzo suche oko i soczewki sa niewygodne
    Nie wymagaj cudow po dlugim noszeniu (wiecej niz ok 10-12 h) kazdy tego doswiadcza i trzeba sie ratowac kroplami.

    Moze wyprobuj Acuvue Oasys (147dk) albo jakies night&day cos z CibaVision albo Purevision od Bausha :)Btw sprawdz tez Proclear Compatibles dobre dla osob ktore maja problemy z wysychajacymi soczewkami :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    autor: modern » 30 marca 2007, 21:23

    Moze wyprobuj Acuvue Oasys (147dk) albo jakies night&day cos z CibaVision albo Purevision od Bausha :)Btw sprawdz tez Proclear Compatibles dobre dla osob ktore maja problemy z wysychajacymi soczewkami :)[/quote]

    a co powiesz na Air Optix?? moze one bed? lepsze??
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 marca 2007, 10:48

    nom Optixy tez sa swietne (z tego co ludzie mowia sam nie uzywalem) tez zamierzam je wyprobowac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    modern
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 70
    Rejestracja: 09 marca 2007, 18:33
    Lokalizacja: Lublin

    ;/

    autor: modern » 31 marca 2007, 13:52

    woozie a wez mi jeszcze powiedz- bo chce zmienic soczewki na jakies inne. I tak:
    1. chcialem kupic Acuevue Oasys ale te maj? krzywizne tylko 8,3 albo 8,4 nie pamietam dokladnie! A ja mam 8,7
    2. a jesli chodzi o air optixy to ludzie mowi? ze s?abiej sie widzi w nich niz np w Adance'ach. Co mi radzisz??
    P.S. jaki p?yn do soczewek twoim zdaniem jest najlepszy. Ja u?ywam Renu Multiplus No Rub
    Odp z g??ry dzieki za odpowiedz :)
    Air Optix Aqua + Solo Care Aqua
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 marca 2007, 14:04

    modern pisze:1. chcialem kupic Acuevue Oasys ale te maj? krzywizne tylko 8,3 albo 8,4 nie pamietam dokladnie! A ja mam 8,7
    nie jestem optykiem ani okulista a nawet jak bym byl to bym ci przez neta nic nie powiedzial bo to czy dana soczewka bedzie dla ciebie dobra musi ustalic okulista ogladaja jak soczewka zachowuje sie na oku. Jedyne co ci moge powiedziec ze fakt ze nosisz 8.7 nie musi(ale moze) od razu oznaczac ze nie bedziesz mogl nosic Oasys 8.4. Krzywizna to nie wszystko.
    modern pisze:2. a jesli chodzi o air optixy to ludzie mowi? ze s?abiej sie widzi w nich niz np w Adance'ach. Co mi radzisz??
    No fakt ludzie tak mowia i chyba rzeczywiscie tak jest pewnie to kwestia materialu z ktorego sa zrobione. Nic ci nie poradze bo nie miale okazji nosic tych soczewek poza tym kazde oko jest inne wiec takie radzenie tez nie ma sensu. Chcesz sie przekonac jaka jest prawda smigaj do okulisty on ci dobierze i wtedy bedziesz sam wiedzial jak to wyglada.

    modern pisze:P.S. jaki p?yn do soczewek twoim zdaniem jest najlepszy. Ja u?ywam Renu Multiplus No Rub
    IMO Solo Care Aqua albo Complete Moisture Plus. Bausch mnie zrazil swoja "p?ynowa" :P wpadka dlatego wybieram inne firmy :) Nie znaczy to ze p?yn ktorego ty uzywasz jest zly
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 marca 2007, 14:32

    Co do Complete Moisture Plus, to s?ysza?am od okulisty, ?e z tym p?ynem s? najmniejsze problemy i przewa?nie u wszystkich si? dobrze sprawdza. ;)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 kwietnia 2007, 15:43

    a i co do tego ze w silikonowo-hydrozelowych soczewkach widzi sie gorzej !!

    wczesniej nosilem Proclear Compatibles -1.25 czyli hydrozele teraz uzywam Oasys tez -1.25 widze tak samo wiec w moim przypadku nie bylo zadnego zwiekszania mocy.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • dewu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 kwietnia 2007, 19:57
    Lokalizacja: Sieradz / WrocÂ?aw

    autor: dewu » 22 kwietnia 2007, 20:02

    orientuje si? kto? czy s? dost?pne soczewki J&J Oasys w o promieniu krzywizny 8.7?
    takie niby mam przepisane przez okulist?, ale we wszystkich sklepach, kt??re przegl?da?em maj? tylko BC=8.4, czy to mo?liwe, ?e optyk po prostu si? pomyli??

    z g??ry dzi?ki za ka?d? pomoc,
    pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 kwietnia 2007, 21:33

    zapraszam na nasza strone:
    o J&J
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... go=johnson

    o soczewkach
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... o=soczewki

    Oasys, dostepne sa tylko w jednej krzywiznie BC=8,4

    temat do zamkniecia
Zablokowany Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 3 gości