ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1
Soczewki Night&Day a system ich wymiany
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Soczewki Night&Day a system ich wymiany

    autor: woozie » 05 marca 2007, 19:30

    Pisalismy juz gdzies ze w przypadku gdy nosi sie np. soczewki 2tyg tylko kilka godzin dziennie mozna je uzywac (po konsultacj z okulista of course) dluzej. A jak sie ma sprawa z takim np miesiecznymi night&day ? czy jezeli osoba nosi je powiedzmy tylko 8-10 h dziennie tez musi scisle stosowac sie do tych miesiecznych wymian ? Mozecie mi teraz napisac ale po co kupowac soczewki ktore mozna nosic 24 h i chodzic w nich 8 h przeciez to strata kasy. Moze ale dla niektorych najwazniejsze bedzie to ze te soczewki sa zdrowsze no bo przeciez wysoka przpuszczalnosci itp. Jak to wyglada ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 19:34

    Soczewki N&D mozna nosic jak zwykle miesieczne (sciagac na noc) lub w trybie przedluzonym 30dni i 30nocy nie sciagajac.

    My zalecamy w ten sposob, ze jezeli mozesz je sciagnac na noc - to je sciagnij.

    Dlaczego stosowac 24h?
    Wyobraz sobie ze sa ludzie ktorzy maja np. 24h tryb pracy i pozniej 24h wolne (kolejarze, ochroniarze i inne zawody) wtedy ciezko sciagnac soczewke, przemyc i zalozyc. Czasami ktos chce "zapomniec" przez miesiac o soczewkach. I wiele innych sytuacji zyciowych, ktore dla Ciebie teraz sa bezsensowne i tylko przedstawione jako "drozsze"

    Tak stosujac te N&D w trybie 8-10h po miesiacu trzeba wymienic na nowe.

    ps. To o czym wspomniales dotyczy soczewek J&J (Advanced i Oasys) ktore sa przeznaczeniem na 2tygodnie, soczewki firmy Ciba Vision (Air Optix, AirOptix Night&Day) sa dopuszczone jako miesieczne.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 19:42

    LEMUR pisze: ps. To o czym wspomniales dotyczy soczewek J&J (Advanced i Oasys) ktore sa przeznaczeniem na 2tygodnie, soczewki firmy Ciba Vision (Air Optix, AirOptix Night&Day) sa dopuszczone jako miesieczne
    wiem :P po prostu bylem ciekawy czy podobne zasady dzialaja z N&D
    LEMUR pisze:My zalecamy w ten sposob, ze jezeli mozesz je sciagnac na noc - to je sciagnij.
    tez jestem ZA wprawdzie nie uzywam N&D ale nawet gdyby i tak bym je sciagal na noc :)
    LEMUR pisze:ps. To o czym wspomniales dotyczy soczewek J&J (Advanced i Oasys) ktore sa przeznaczeniem na 2tygodnie, soczewki firmy Ciba Vision (Air Optix, AirOptix Night&Day) sa dopuszczone jako miesieczne.
    zapytam jak Soleil masz mnie za blondyna :PP ? Ja ci tu z pamieci moge wyrecytowac terminy kazdych soczewek :PP
    LEMUR pisze:Wyobraz sobie ze sa ludzie ktorzy maja np. 24h tryb pracy i pozniej 24h wolne (kolejarze, ochroniarze i inne zawody) wtedy ciezko sciagnac soczewke, przemyc i zalozyc. Czasami ktos chce "zapomniec" przez miesiac o soczewkach. I wiele innych sytuacji zyciowych, ktore dla Ciebie teraz sa bezsensowne i tylko przedstawione jako "drozsze"
    rozumiem :) mi po prostu chodzilo o standardowe uzywanie soczewek 7 dni w tyg po jakies 8-10 h na dzien :)
    LEMUR pisze:Tak stosujac te N&D w trybie 8-10h po miesiacu trzeba wymienic na nowe.
    i o to mi chodzilo dzieki :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 19:49

    woozie pisze:po prostu bylem ciekawy czy podobne zasady dzialaja z N&D
    To nie sa "zasady" tylko przypadki, przypadki ktore sa stosowane indywidualnie a nie dla wszystkich. Dotyczy to tylko soczewek J&J.

    Dla soczewek AIR Optix jest mozliwosc noszenia non-stop przez 7dni, ale pozniej trzeba wymienic na nowa, albo 30dni od momentu otwarcia.

    Dlaczego trzeba sie trzymac terminow... poniewaz producenci tak sprawdzili material z ktorego jest wykonana dana soczewka, ze przy zachowaniu higieny i odpowiednich warunkow jej pielegnacji nie wyniknie zadna komplikacja. Jezeli ktos przenosi swoje soczewki robi to na wlasna odpowiedzialnosc
    woozie pisze:zapytam jak Soleil masz mnie za blondyna
    po avatarze mozna tak sadzic ;) :prosze:
    woozie pisze:mi po prostu chodzilo o standardowe uzywanie soczewek 7 dni w tyg po jakies 8-10 h na dzien
    no rozumiem :)

    W kazdym razie ja bede to powtarzal w tego typu sytuacjach do znudzenia. Ze to co u Iksinskiego nie oznacza tego samego u Kowalskiego.
    Ktos to odczyta, nie doczyta i bedzie amba!

    :...:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 19:55

    LEMUR pisze:po avatarze mozna tak sadzic
    Nie bylo innego oka na coopervision :/ a musze sie jednoczyc z firma ktorej soczewki nosze :P
    LEMUR pisze:W kazdym razie ja bede to powtarzal w tego typu sytuacjach do znudzenia. Ze to co u Iksinskiego nie oznacza tego samego u Kowalskiego.
    Ktos to odczyta, nie doczyta i bedzie amba!
    Nie no ja cie rozumiem tyle ze mna kierowala czysta ciekawosc nic wiecej ja tam mam swoje miesieczne porclear nosze sobie miesiac i dobrze mi tak :) Nie zachecam nikogo by "przenosil" soczewki. a slowo "zasady" moze rzeczywisice zle uzyte :) nie tak mialo byc zrozumiane
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 19:58

    woozie pisze:nie tak mialo byc zrozumiane
    Woozie, luzik. Nie bierz wszystkiego personalnie... pisze zapobiegawczo!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 20:09

    LEMUR pisze:Woozie, luzik. Nie bierz wszystkiego personalnie... pisze zapobiegawczo!


    no rozumiem :) zeby nie bylo tak jak pisales ktos przeczyta tylko frm i zle zrozumie a potem bedzie mial jakies nieuzasadnione pretensje :)

    Jak juz jestesmy w tym temacie to chcialem zapytac co sadzisz o Purevison ?

    Kiedy zastanwialem sie nad zmiana soczewek duzo czytalem m.in opinie ludzi w sklepach i nie wiedziec czemu te o Purevision nie byly jakies szczegolnie pozytywne. Przeciez na rynku nie ma az tylu soczewek N&D zeby ich uzytkownicy mogli tak "wybrzydzac" zwlaszcza ze Purevision sa chyba wsrod nich najtansze.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 20:12

    woozie pisze:i nie wiedziec czemu te o Purevision nie byly jakies szczegolnie pozytywne. Przeciez na rynku nie ma az tylu soczewek N&D zeby ich uzytkownicy mogli tak "wybrzydzac" zwlaszcza ze Purevision sa chyba wsrod nich najtansze.
    jak widzisz to co najtansze nie zawsze oznacza najlepsze, najbardziej komfortowe itp, itd...

    a teraz maly
    :ot:
    ale nie ciagnijmy tego watku w takim kierunku :P

    np. zamiast korzystac z soczewek OptimaFW B&L (kwartalne) mozna wejsc w lesze soczewki Acuvue2 i miec je na ten sam okres uzytkowania po dosc zblizonej cenie o duzo lepszym komforcie. Tylko kto przelicza komfort?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 20:22

    LEMUR pisze:np. zamiast korzystac z soczewek OptimaFW B&L (kwartalne) mozna wejsc w lesze soczewki Acuvue2 i miec je na ten sam okres uzytkowania po dosc zblizonej cenie o duzo lepszym komforcie. Tylko kto przelicza komfort?
    ludzie sie wogole nad tym nie zastanawiaja po prostu biora pierwsze lepsze i moze z czasem sie przyzywczajaja nawet jak czuja maly dyskomfort.

    A z tym purevision chodzi mi tylko o to ze przeciez jest to technologicznie najbardziej zaawansowana soczewka Bausha a ludzie troche nia "pomiataja" :P no i taka tania to ona tez nie jest :PP
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 9 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości