ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Czy mogę nosić soczewki ?
  • luko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 02 marca 2007, 22:18
    Lokalizacja: Krosno

    Czy mogę nosić soczewki ?

    autor: luko » 02 marca 2007, 22:23

    MAm takie pytanie : mam do?? mocne okulary +4, +4,5 czy to jest tak ?e ci co maja "minusy" czyli szk?a wkl?s?e ?e soczewki dla nich sa bardziej zalecane bo soczewka jest wklesla i przylega do oka , a ci co maja plusy to jest wypukla i zle bedzie przylegac do oka i moze troche przeszkadzac ? Cos podobnego mi okulistka powiedziala , czy to prawda ? No i czy ot jest jaki? problem noszenie wlasnie takich mocniejszych soczewek bo jak wiadomo wieszosc osob noszacych soczewki nosi takie slabe ...
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:23 przez luko, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 marca 2007, 10:50

    No coz na dokladna odpowiedz bedziesz musial poczekac az lemur wroci z targow. Soczewki w mocach +produkowane sa do +10 np. Optixy Cibavision wiec jak widzisz +4 to jeszcze nie jest to maximum :) Decyzja czy bedziesz mogl nosic szkla zalezy od nikogo innego tylko twojego okulisty. Btw mysle ze okulistka powinna dac ci jakies kontakty probne i powinienes pojsc za kilka dni na wizyte kontrolna i ona posprawdza juz wszystko i wyda wyrok :P Poczekaj na lemura on ci powie czy to co ci powiedziala twoja okulistka to prawda :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 03 marca 2007, 14:33

    wydaje mi si? , ?e m??g?by? nosi? soczewki.nie masz zbyt du?ej wady ;) Powinne? i?? do innej okulistki bo mo?e to co ona powiedzia?a wcale nie jest prawd?.Pami?taj co jeden okulista to nowa teoria.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 marca 2007, 17:39

    ci co maja plusy to jest wypukla i zle bedzie przylegac do oka i moze troche przeszkadzac ?
    Bardzo w to w?tpi?, przecie? niezale?nie od wady soczewka ma te same wymiary. Ale dla pewno?ci poczekaj na lemura ;)
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    Re: Czy moge nosi?? soczewki ?

    autor: eva » 04 marca 2007, 12:39

    luko pisze: czy to jest tak ?e ci co maja "minusy" czyli szk?a wkl?s?e ?e soczewki dla nich sa bardziej zalecane bo soczewka jest wklesla i przylega do oka , a ci co maja plusy to jest wypukla
    to jakis nonsens...to po co produkowali by takie soczewki? I co to znaczy ze soczewka minusowa jest wklesla??
  • luko
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 02 marca 2007, 22:18
    Lokalizacja: Krosno

    autor: luko » 04 marca 2007, 13:24

    Nie znam sie na tym tak napisalem , nie ma tak ze szkla w okularach plusowe sa wypukle a minusowe wklesle ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 16:32

    zadaj sobie jedno pyt. Czy firmy odpowiedzialne za produkcje soczewke produkowaly by cos co by sie nie sprzedawalo bo jest przeciez (wg tego co piszesz) niewygodne ? Przeciez nikt by tego nie kupowal no bo po co komu niewygodne buty :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 05 marca 2007, 18:30

    luko pisze: nie ma tak ze szkla w okularach plusowe sa wypukle a minusowe wklesle ?
    No w okularach tak jest, ale ty przeciez pisales o soczewkach?
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość