ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Dobre miesięczne...?
  • Madzik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 marca 2007, 12:04
    Lokalizacja: Szczecin

    Dobre miesięczne...?

    autor: Madzik » 01 marca 2007, 12:37

    Od czterech lat nosze soczewki Acuvue. jednak s? one troch? drogie i chcia?abym zmieni? je na jakie? miesi?czne tylko nie orientuj? si? kt??re firmy s? dobre. Wa?ne by soczewki nie wysusza?y mi oka,niestety Acuvue powodowa?y po kilku godzinach sucho?? oka. My?la?am o Air Optix poniewa? s? bardzo zachwalane, jednak ja ju? nie mog? ich nosi? (s? do wady -7, a ja ostatnio przerzuci?am sie na -7,5). Co by?cie polecili?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:22 przez Madzik, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 marca 2007, 13:12

    Udaj sie do specjalisty aby dobral Ci soczewki i w cenie dal probne (nie kazdy tak robi, wiec bedziesz musiala poszukac) wtedy ograniczysz sobie koszt a bedziesz przez miesiac mogla wyprobowac te soczewki

    Aha i nie ma czegos takiego jak "co jest najlepsze... bedzie i dobre dla mnie"
    Takie soczewki trzeba zalozyc, sprawdzic rotacje itp, itd... i to ze 50osob bedzie zachwalalo produkt 1 nie oznacza ze bedzie on dobry dla Ciebie, Dlatego proponuje to co napisalem wyzej.

    ps. AIR Optix oraz AIR Optix Night&Day sa do -10,oo
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 marca 2007, 15:34

    no lemur ci napisal chyba wszystko co trzeba ja od siebie powiem ze nosze Proclear Compatibles i jak na razie jestem zadowolony poniewaz nawet po dosc dlugim noszeniu widze w nich dobrze jezeli chcesz jeszcze taniej to moze Soflens 59 oczywiscie wszystko pod warunkiem ze twoj optyk wyda stosowna opinie ze mozesz dane soczewki uzytkowac :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 marca 2007, 11:57

    tylko nie orientuj? si? kt??re firmy s? dobre.
    Ja bym na twoim miejscu spr??bowa? Baush&Lomb PureVision. S?ysza?em du?o dobrych opini o tych soczewkach. Po za tym Acuvue mo?na bez problemu nosi? przez miesi?c bo w polsce maj? atest jako dwutygodniowe i jako miesi?czne.
  • Madzik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 01 marca 2007, 12:04
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Madzik » 03 marca 2007, 12:46

    Dzi?ki za informacje. Od jakiego? czasu zbieram sie do okulisty, cho? powiem szczerze ?e nie ufam tym lekarzom, dlatego te? pytam si? na forum. Od paru lat w og??le nie chodz? na badania tylko sobie sama dobieram soczewki, mo?e to i ?le ale jak na razie okuli?ci, a odwiedzi?am ich na prawd? wielu w swoim ?yciu, w niczym mi nie pomogli.
    Aha i nie zale?y mi najbardziej a cenie soczewek, fakt wola?abym by by?y ta?sze od obecnych,ale przede wszystkim chcia?abym by moje oczy si? nie m?czy?y. No a niestety, przy wadzie prawie -9 jestem skazana do?ywotnie na soczewki.
    I w ko?cu nie wiem jak z tymi Acuvue...nosi? 2 tygodnie czy miesi?c? Obecnie u?ywam Oasys, s? lepsze od Advanc??w, ale te? nie super.
    p.s.Na stronie podaj?, ?e Air Optix s? do -7 i dla krzywizny 8.6...a ja mam 8.4:/
    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 marca 2007, 14:20

    Debian pisze:Po za tym Acuvue mo?na bez problemu nosi? przez miesi?c bo w polsce maj? atest jako dwutygodniowe i jako miesi?czne.
    Debian gdzies ty to wyszukal ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 marca 2007, 17:28

    Jak spyta?em o to okulistki to mi tak powiedzia?a. Widocznie musz? to mie? na szkoleniu skoro wi?kszo?? okulist??w m??wi ?e mo?na je nosi? przez miesi?c.
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 03 marca 2007, 19:19

    Debian pisze:Po za tym Acuvue mo?na bez problemu nosi? przez miesi?c bo w polsce maj? atest jako dwutygodniowe i jako miesi?czne.
    Dziwne, ja nosz? Oasysy i mi powiedzieli, przy pierwszym kupnie, ?e nalezy je wymieni? po 2 tygodniach, mo?e 3, je?li b?d? nosi? nieregularnie...

    No, ale mo?e Lemur b?dize wiedzia? co? wi?cej, w ko?cu to jego fach.
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 03 marca 2007, 19:23

    Ja nosze je miesi?c i nie ma problemu.mnie te? to dziwi , ?e s? przeznaczone na 2 tygodnie a lekarze m??wi? , ?e bez problemu mo?na w nich chodzi? miesi?c
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 00:37

    mozna chodzi (co przez producentow nie jest jednak zalecane) jezeli ktos nie przesadza i nie chodzi w nich 12 lub wiecej h dziennie mysle ze zalezy to tez od tego jak szybko danej osobie odkladaja sie osady na soczewce w koncu kazdy ma nieco inne oczy :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 marca 2007, 23:54

    Dziwne, ja nosz? Oasysy i mi powiedzieli, przy pierwszym kupnie, ?e nalezy je wymieni? po 2 tygodniach, mo?e 3, je?li b?d? nosi? nieregularnie...

    No, ale mo?e Lemur b?dize wiedzia? co? wi?cej, w ko?cu to jego fach.
    Napisalem juz o tym.
    Producent zaleca 2tygodnie dla soczewek Oasys z mozliwoscia noszenia DO miesiaca ale jezeli zaleci specjalista.
    Tak jak napisal po raz drugi tez woozie, jezeli takie soczewki sa noszone kilka godzin dziennie to ok. Ale jezeli po 10-14h to raczej trzymajcie sie terminu 2tygodnie.
    Poza tym zapytajcie swoich specjalistow podczas wizyty kontrolnej. Niech sprawdza jak sie zachowuje, jak wyglada oko, jak dlugo nosicie itp, itd... wtedy na podstawie tego wywiadu i obserwacji oka wam powie czy mozecie czy nie.
    Nie przymujcie, ze skoro pan Iksinski napisal to Kowalski tez moze. :cenzura:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 00:25

    LEMUR pisze:Nie przymujcie, ze skoro pan Iksinski napisal to Kowalski tez moze
    No wlasnie bo kazdy ma inne oko. Jednemu w miesiac sie zbierze tyle osadow co drugiemu w dwa tyg i odwrotnie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • dimka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 13:26
    Lokalizacja: Swarz??dz

    autor: dimka » 15 marca 2007, 21:01

    Ja nosz? J&J Oasys przez miesi?c. Wcze?niej nosi?am Advance i one faktycznie po 2 tygodniach nadawa?y si? do wyrzucenia bo po prostu uwiera?y w oko pod koniec dnia. Jak narazie Oasys sprawuj? si? rewelacja. Kiedy? pr??bowa?am porzuci? mark? J&J na rzecz O2Optix - nic z tego - oczy mi ?zawi?y tak, jakbym mia?a tam jakie? okruszki. Jestem wierna J&J i nawet nie pr??buj? zmieni? na nic innego - a cena na [nazwa - regulamin] jest i tak por??wnywalna do innych soczewek.
    Anka
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości