ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami :/
  • Chelo
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 lutego 2007, 17:54
    Lokalizacja: lbn

    Problem z soczewkami :/

    autor: Chelo » 22 lutego 2007, 17:14

    Od bardzo niedawna u?ywam soczewek.Mam pewien problem.

    By?am na dobieraniu soczewek. Robiono mi wszystkie badania itd. Na pr??be dosta?am soczewki ciba vision focus dailes jednodniowe. Dobrze mi idzie zak?adanie i zdejmowanie soczewek. Problem w tym, ?e kiedy za?o?e soczewki widze niewyra?nie przez prawe oko, tak jakbym patrzy?a przez ?zy kiedy spojrze na boki.Dodam ?e soczewka na pewno by?a odwr??cona na praw? stron?. Zwr??ci?am na to uwage okulistce, kt??ra dobiera?a mi kontakty..Zrobi?a jakie? badanie i powiedzia?a, ?e wszytsko dobrze powinno byc i by? mo?e to tylko tak na pocz?tku..ale to wcale sie nie zmieni?o :/ Czy jest taka moliwo??, ?e te soczewki s? ?le dobrane? Np. za mocne? Aha..nied?ugo ide do okulisty ?eby dobra?a mi soczewki dwutygodniowe czy przy tych drugich te? moge mie? takie problemy?:/

    Mam jeszcze jedn? sprawe.. Kt??rego? dnia w du?ym po?piechu zak?ada?am soczewki..p???niej dwa razy w ci?gu dnia zaku?o mnie lewe oko, ale za chwile przechodzi?o. Kiedy wieczorem zdejmowa?am soczewki z wielkim przera?eniem zorientowa?am sie, ?e na soczewce by? ma?y paproszek! No i przez reszte dnia troche mnie to oko bola?o..Teraz jest ju? wszystko wporz?dku.. ale mam pytanie. Czy taki ma?y paproch na soczewce moze by? przyczyn? chor??b oczu?? Mam nadziej? ?e nie dostane przez to owrzodzenia rog??wki a w rezultacie o?lepne!

    Prosz? o odpowied?.
    ~Chelo~
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 22 lutego 2007, 17:48

    bledy sie zdarzaja i ludziom i maszynom ale trudno chyba bedzie tak na odleglosc okreslic przyczyne twojego problemu bo to moze byc wina dopasowania, blad komputera, okulistki albo twoje oko nie toleruje po prostu tych soczewek, poczekaj co ci lemur napisze :)
    Chelo pisze:Czy taki ma?y paproch na soczewce moze by? przyczyn? chor??b oczu?? Mam nadziej? ?e nie dostane przez to owrzodzenia rog??wki a w rezultacie o?lepne!
    :P no nalezy dbac o higiene bo to podstawa jesli ktos chce uzywac soczewek :) nie stosowanie sie do zalecen producentow soczewek i ogolnych zasad uzytkowania owszem moze powodowac choroby ale przez jeden maly "paproch" to Ty wzroku raczej nie stracisz:) Czasem na soczewce cos zostanie chocbysmy nie wiem jak doklanie starali sie ja oczyscic nic juz na to nie poradzimy.
    Chelo pisze:Kiedy wieczorem zdejmowa?am soczewki z wielkim przera?eniem zorientowa?am sie, ?e na soczewce by? ma?y paproszek!
    A skad wiesz ze on byl caly dzien na oku ?? moze zawieruszyl sie tam podczas sciagania soczewki. Mysle ze jezeli by byl tam caly dzien to odczuwala bys dyskomfort znacznie czesciej :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości