ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
2-tygodniowe czy miesięczne?
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    2-tygodniowe czy miesięczne?

    autor: hitman1986 » 17 lutego 2007, 18:17

    Przeczyta?em kilka temat??w na forum i nie znalaz?em odpowiedzi na moje pytanie. A brzmi ono: kt??re soczewki op?aca si?bardziej u?ywa? - 2-tygodniowych, czy miesi?cznych ?

    I wyprzedzam pytanie o dwie kwestie: zdrowotn? i cenow?. Bardzo bym prosi? o podanie dw??ch danych, czyli jak wygl?da kwestia cenowa oraz kt??re s? zdrowsze dla oczu.

    Pozdrawiam serdecznie
    Radek
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:40 przez hitman1986, łącznie zmieniany 1 raz.
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lutego 2007, 18:23

    Cenowe to zapytaj u siebie, bo nie kazdy ma takie same ceny.

    Natomiast ja sadze, ze kazde soczewki sa zdrowe (teraz sa silikonowo-hydrozelowe np. Oasys, AIR Optix) jezeli przestrzega sie "zelaznych" zasad higieny, noszenia, pielegnacji itp, itd.

    Poza tym skoro przejrzales to forum to napewno trafiles na wypowiedzi, ze kazdy z nas jest inny (indywidualny) i to co dla Pana X jest dobre, nie oznacza ze jest dobre dla Pani Y.
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 17 lutego 2007, 18:27

    Dobra, w poniedzia?ek przejd? si? do okulisty po kolejne informacje. To mo?e teraz drugie pytanie:

    Nosz? soczewki Acuvue Oasys. Chcia?bym si? dowiedzie?, co oznacza ta informacja:
    SYSTEM NOSZENIA

    Noszenie dzienne - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 2 tygodnie
    Noszenie przed?u?one - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 1 tydzie?
    Czy noszenie przed?u?one, to r??wnie? noszenie soczewek w nocy (nie zdejmowanie ich do snu) ?

    Pani okulistka powiedzia?a mi, ?e mam zdejmowa? te soczewki na noc, bo ?eby ich nie zdejmowa?, musia?by kupi? jakie? "day&night". Mog? prosi? ci? Lemur o wypowied? w tej sprawie ?
    Ostatnio zmieniony 17 lutego 2007, 18:30 przez hitman1986, łącznie zmieniany 1 raz.
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 lutego 2007, 18:30

    To co napisales (zacytowales ze strony Johnsona) to dokladnie znaczy to co napisales

    Czyli mozesz nosic je sciagajac na noc przez 2tygodnie (taki system rekomenduje producent) lub przez 1tydzien 24h

    Te o ktorych napisales to soczewki Ciba Vision: Air Optix Night&Day

    Ja jednak mowie, ze jezeli mozesz sciagnac soczewki na noc - to zrob to! Jezeli zdazy sie wyjazd czy inna okolicznosc podczas ktorej nie masz warunkow do scianiecia soczewki - wiesz ze masz mozliwosc spania w nich.

    ps. o Oasysac juz jest troszke na tym forum, staraj sie najpierw wyszukac informacje aby nie tworzyc kilku watkow o tym samym problemie. Dzieki!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 lutego 2007, 17:28

    z tego co czytalem spanie w soczewkach moze grozic przyklejeniem soczewki Lemur zdarzyl ci sie kiedys taki przypadek ??
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 18 lutego 2007, 18:34

    ja spie w soczewkach juz od paru lat i jeszcze nic mi sie nie przykleilo do oka :mrgreen:
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 lutego 2007, 20:45

    woozie, mojemu znajomemu co? takiego si? zdarzy?o, ot??? posiada on najzwyklejsze soczewki do korzystania w trybie dziennym i kiedy? zdarzy?o mu si? przysn?? na 2 godzinki, efekt tego by? taki, ?e soczewka mu si? przyklei?a i czu? dyskomfort, a zdj?cie jej te? by?o niemo?liwe, poratowa? si? za to p?ynem do soczewek, kt??ry dzia?a te? nawil?aj?co :) po 15 minutach soczewki zosta?y zdj?te

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lutego 2007, 20:23

    sam zjdal soczewki czy trzeba bylo jechac do okulisty ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 lutego 2007, 20:40

    @woozie, nie sadze aby w 15minut dojechali do okulisty ;) poza tym zkontekstu mozna wywnioskowac, ze poradzili sobie sami
    wolbashi pisze:poratowa? si? za to p?ynem do soczewek, kt??ry dzia?a te? nawil?aj?co po 15 minutach soczewki zosta?y zdj?te
    Tylko sie wtrace, sa plyny np. firmy Ciba Vision AOSept+ ktory jest przeznaczony dla oczu wrazliwych, alergikow bez konserwujacych srodkow itp... lecz jego nie mozna stosowac w taki sposob. Pisze aby ktos kto to przeczyta nie wiedzial, ze plyn plynowi nie rowny.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 19 lutego 2007, 21:27

    Oczywi?cie to zale?y od p?ynu jak powiedzia? Lemur :) np. m??j p?yn w swej ulotce ma napisane, ze mo?na go stosowa? jako nawil?acz bezpo?rednio na soczewk?, ale nie wyobra?am sobie zakropienia paru kropel do oka przy pe?nej butli 350ml :D

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 lutego 2007, 21:45

    LEMUR pisze:@woozie, nie sadze aby w 15minut dojechali do okulisty ;) poza tym zkontekstu mozna wywnioskowac, ze poradzili sobie sami
    hehe moze mieszkal w kamienicy nad okulista :PP kto wie :P
    LEMUR pisze:Pisze aby ktos kto to przeczyta nie wiedzial, ze plyn plynowi nie rowny.

    ...i moja wiedza wzbogaca sie z dnia na dzien dzieki temu forum :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości