ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
BÓL GŁOWY
  • Milena
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: Sosnowiec

    BÓL GŁOWY

    autor: Milena » 15 lutego 2007, 16:18

    Witam.. bardzo fajny pomys? na forum dla "s?abiej widz?cych".

    W?a?ciwie to nie wiem gdzie mam uda? si? po porad?.. wi?c spr??buj? tutaj.
    Z soczewkami kontaktowymi zetkne?am si? ju? par? lat temu, jak jeszcze w modzie by?y roczne. Mia?am bardzo dobre do?wiadczenie w ich u?ytkowaniu. Niestety, kiedys musia?y si? przedawni? owe roczne, wi?c posz?am do optyka (bez badania) zakupi? kwartalne no bo ta?sze i t d.. dodam ?e nie pami?tam jakie kiedys lekarz mi przepisa?, a zak?ad ten juz od dawna nie funkconuje.
    I tutaj zacze?y si? problemy bo ju? nie mog?am ich trzyma? tak d?ugo jak wcze?niej na oczach..
    Zacze?am wi?c szuka? tych najlepszych.. a czas noszenia ich w ci?gu dnia skr??ci? si? do minimum czyli zaraz po za?o?eniu zaczyna?y mi schn?? i odczuwa?am duzy dyskomfort..
    Po wielu nieudanych doborach zrobi?am przerw? i zacze?am chodzi? w okularach. Kilka miesi?cy temu postanowi?am wr??ci? do soczewek kupuj?c O2Optix na [nazwa - regulamin] sugeruj?c si? dobrymi do?wiadczeniami internaut??w.. i tutaj ku mojemu zaskoczeniu wog??le ich nie czu?am natomiast od razu zacze?a mnie bole? g?owa!!!
    Posz?am wi?c do okulisty.. okulista stwierdzi? ?e to niemo?liwe ?eby od soczewek mnie g?owa bola?a i przepisa? po komputerowym (badanie nie wykry?o rzadnych przeciwskaza? noszenia soczewek) badaniu mi inne wed?ug niego najlepsze. I w domu po za?o?eniu by?o to samo czyli bol?ca g?owa..
    Prosz? mi wi?c doradzi? do jakiego mam si? udac specjalisty.. czy juz si? Pan kiedy? zetkn?? z tym problemem?
    Pozdrawiam i dzi?kuje
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:24 przez Milena, łącznie zmieniany 1 raz.
    route66
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 15 lutego 2007, 18:54

    Hej!
    A mo?e masz za mocne te soczewki i dlatego boli ci? g?owa, albo za s?abe i za bardzo wyt??asz wzrok??
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 lutego 2007, 18:58

    cze?? na m??j gust to albo:

    - soczewki, kt??re zakupi?a?, s? za silne, ale to wykluczone by zosta?o po przepisaniu przez niego tych innych.

    - druga mo?liwo?? to oko zd??y?o si? odzwyczai? od soczewek i mo?e st?d te b??le g?owy,

    powiedz nam jak d?uga by?a ta przerwa oraz jak? masz wad? i jakie masz soczewki do niej?

    Radz? ci poczeka? na Lemura, gdy? on na pewno wyja?ni co si? sta?o, tylko podaj nam wi?cej informacji.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Milena
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: Sosnowiec

    autor: Milena » 15 lutego 2007, 19:35

    Witam dzi?kuje za zainteresowanie..
    Soczewki raczej nie moga byc za silne bo jak wcze?niej wspomnia?am by?am u okulisty, badana z p??? roku temu, od tej chwili zak?adam soczewki raz na tydzie?.. albo i rzadziej.
    Moja wada to -3,75 (soczewkowa) gdzie dodam ?e jak dla mnie troszk? za s?aba bo nie widz? w nich idealnie.. ale lekarz po badaniu komputerowym i tzw. czytaniu z tablicy z przys?oni?tym raz jednym raz drugim okiem, stwierdzi? ?e moge je o takiej mocy nosi?..
    Mo?e to wynik tego ?e za rzadko chodze w soczekwach ale z drugiej strony nie wyobra?am sobie ci?g?ego b??lu g?owy.. powiem jeszcze ?e on przechodzi po paru godzinach, ale kto wytrzyma te kilka godzin (?)..
    W okularach bez ustannie chodzi?am ko?o roku nie dotykaj?c soczewek.
    Nigdy nie spa?am i nie ?pie w soczewkach.. dbam o ich higien?.. mo?e to nie g?owa a zatoki (!!!).. (nigdy nie chorowa?am na zatoki, a b??l g?owy te? jest dla mnie rzadki - wykluczaj?c temat soczewkowy) ale czy zatoki moga mie? co? wsp??lnego z noszeniem soczewek???
    route66
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 lutego 2007, 13:58

    milena dziwna sprawa moze te bole glowy rzeczywiscie nie maja nic wspolnego z soczewkami. Mowisz ze nie widzisz dobrze w tych soczewkach czyli chyba nie sa jednak dobrze dobrane. Wiem ze stosuje sie cos takiego ze przepisuje sie slabsze szkla lub soczewki by jeszcze zmusic oko do "wysilku" ale nie wiem czy to sie stosuje przy wadzie rzedu blisko -4 moze lemur tu cos dlozy od siebie:)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 16 lutego 2007, 17:59

    woozie pisze:Wiem ze stosuje sie cos takiego ze przepisuje sie slabsze szkla lub soczewki by jeszcze zmusic oko do "wysilku" ale nie wiem czy to sie stosuje przy wadzie rzedu blisko -4
    woozie z w?asnego do?wiadczenia powiem, ?e si? to stosuje, zw?aszcza ja tak mam mam -6 i okulistka by nie rozleniwi? zbytnio oczu co tylko jest przyczyn? post?puj?cej wady, stwierdzi?a, ?e lepiej da? mi troszk? s?absze szk?a lub po prostu zmienia? je tylko w razie nag?ych i znacznych skok??w wady, je?eli zmiana nie jest taka wielka to odpuszczamy sobie wymian? szkie? i powiem, ?e jak na razie wszystko w porz?dku prawie 3 lata od ostatniej wymiany okular??w oczywi?cie oby tak dalej :) ?ebym nast?pn? wymian? musia?a przeprowadzi? ze wzgl?du na zu?yte i zniszczone oprawki lub porysowane szk?a :P

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 16 lutego 2007, 18:33

    woozie pisze:Wiem ze stosuje sie cos takiego ze przepisuje sie slabsze szkla lub soczewki by jeszcze zmusic oko do "wysilku"
    Podobno niedawno odkryto ze to pogarsza wzrok jeszcze bardziej, wie ktos jak to wlasciwie jest??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 lutego 2007, 19:39

    eva pisze:
    woozie pisze:Wiem ze stosuje sie cos takiego ze przepisuje sie slabsze szkla lub soczewki by jeszcze zmusic oko do "wysilku"
    Podobno niedawno odkryto ze to pogarsza wzrok jeszcze bardziej, wie ktos jak to wlasciwie jest??
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... abeokulary
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... sciweszkla
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 lutego 2007, 22:42

    Czyli mamy odpowiedz...

    cytat z tego drugie artykulu ktory podal lemur ale warto przeczytac oba :)

    W wyniku najnowszych bada? powsta?a hipoteza, zgodnie z kt??r? oko nieskorygowane posiada bodziec do wzrostu. Jest nim s?absza wada refrakcji. Je?li ma tylko 50 procentowe widzenie, czego? mu brakuje i pr??buje kompensowa? ten niedob??r refrakcji poprzez dalszy wzrost. Zaleca si? wi?c 100 procentow? korekcj? po to, by oko pozbawi? tego bod?ca. Osobi?cie stosuj? j? od ponad 2 lat.

    ...ale z drugiej strony to co pisze wolbashi (3 lata bez pogorszenia to niezly wynik !!) brzmi ciekawie
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Milena
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 14 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: Sosnowiec

    autor: Milena » 20 lutego 2007, 10:40

    Witam.. by?am wczoraj u okulisty.. mam troch? podwy?szone ci?nienie oka (21 i 22). Okulistka stwierdzi?a ?e to mo?e by? przyczyna b??lu g?owy.. czy mo?na jako? zbi? to ci?nienie? Co o tym s?dzicie czy to rzeczywi?cie podwy?szone ci?nienie mo?e odpowiada? za b??l g?owy podczas uzytkowania soczewek? I czy mam jeszcze szanse na ich noszenie czy mam sie juz przywitac z okularami?
    Pozdrawiam
    route66
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 20 lutego 2007, 16:33

    nie jestem pewny ale chyba jakies tabletki na to sa moze ta borowka ?? lemur pewnie bedzie wiedzial dokladnie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 20 lutego 2007, 19:09

    Milena pisze:mam troch? podwy?szone ci?nienie oka (21 i 22). Okulistka stwierdzi?a ?e to mo?e by? przyczyna b??lu g?owy.. czy mo?na jako? zbi? to ci?nienie?
    czym? A to nie zaproponowala jakichs lekow? Jaka jest przyczyna tego podwyzszonego cisnienia? Jaskra wykluczona? Byl ostatnio jakis wysilek fizyczny, jakies leki...
    ja bym tam zadnych lekow bez konsultacji nie bral... nie powiedziala nic? nie zalecila?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 22 lutego 2007, 11:34

    Ja te? mia?am takie cisnienie chyba 20 i wtedy dano mi jakie? tabletki.No i kazano mi co tydzien chodzi? do okulistki i sprawdza? czy mam to cisnienie w normie.Szkoda , ?e nie spyta?a? czy trzeba jakies tabletki ;)
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości