ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1
Dlaczego można spać w soczewkach Acuvue 2?
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    Dlaczego można spać w soczewkach Acuvue 2?

    autor: jtd » 07 lutego 2007, 19:52

    W bardzo malo licznej grupie soczewek, w ktorych dopuszcza sie mozliwosc przespania sie w nich, sa takie soczewki jak ACUVUE 2. Dlaczego akurat o nie pytam? Bo jest za przyjeta granice wymagan, jesli chodzi o przepuszczalnosc tlenu w soczewkach dzien/noc poziom 110-120 Dk/t. Rozumie zeby soczewki z serii Acuvue 2 byly w tych granicach Dk/t, ale one akurat maja wyjatkowo maly wskaznik Dt/k wynoszocy ledwie 28 Dk/t! co nawet nie jest norma w soczekwach jednodniowych! Czy ktos mi jest w stanie wytlumaczyc, dlaczego te soczewki sa dopuszczone do uzytkowania przez dzien i noc na 7 dni ??
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:22 przez jtd, łącznie zmieniany 1 raz.
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 10 lutego 2007, 19:11

    No w?a?nie mnie tez to dziwi. Tez kiedys o to pytalam ale nikt mi nie odpowiedzial. I dziwi mnie to tym bardziej, ze soczewki acuvue advance nie sa dopuszczone do zakladania na noc, a maja troche wieksza przepuszczalnosc (chociaz tez nie bardzo duza)
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 10 lutego 2007, 21:21

    Eva widzisz nikt nie jest w stanie odpowiedziec nam na to niby nie trudne pytanie... To ja nie rozumie po co wogole sa zakladane takie fora? Niby optometria, optyka, specjalisci chodza po tym forum, a nikt nic nie wie w tym temacie... To swiadczy tylko o wyksztalceniu naszych lekarzy optykow niestety. Chyba bedziemy musieli sami sobie znalesc odpowiedz na to pytanie, czy znasz moze Eva jezyk angielski po czesci medyczny (okulistyczny) ? Bo mam dostep do artykulow amerykanskich lekarzy na temat tych soczewek, tylko nie umie tego przetlumaczyc.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lutego 2007, 22:27

    jtd pisze:To ja nie rozumie po co wogole sa zakladane takie fora? (...)
    To swiadczy tylko o wyksztalceniu naszych lekarzy optykow niestety
    tak, tak oczywiscie...
    Tylko dlaczego czepiasz sie for internetowych a nie uzyskales takiej infomacji u siebie w regionie u specjalisty? Pytales?
    Poza tym forum powstalo do wymiany pogladow, dyskusji a nie ksztalcenia.
    :>

    Tak samo nie otrzymasz konkretnej odpowiedzi dlaczego soczewki Optima FW sa w Polsce oferowane jako kwartalne a na zachodzie jako miesieczne? DLACZEGO? Pytales kogos... tez nikt nie wie... dlaczego akurat tak sie stalo. Czyzby polskie oczy wytrzymywaly wiecej niz zachodnie? Po prostu tak zostaly dopuszczone do uzytkowania, zalecone przez producenta i dopuszczone przez MZ. W stanach jest to FDA u nas MZ
    Ostatnio zmieniony 11 lutego 2007, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 10 lutego 2007, 22:38

    No tak pytalem kilku specjalistow i zaden nie wiedzial nawet ile ta soczewka ma Dk/t ...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lutego 2007, 23:23

    Acuvue 2 ma Dk =25
    Tak podaje producent w swoich materialach.

    Obrazek

    Jak widac wszystkie soczewki na tym obrazku spelniaja wymogi
    Ostatnio zmieniony 11 lutego 2007, 14:01 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 10 lutego 2007, 23:55

    co to s? za soczewki te ostatnie??bo nie moge dojrzec na tym obrazku!?
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 lutego 2007, 23:56

    ostatnie to: Ciba Vision - AIR Optix Night & Day
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 11 lutego 2007, 09:00

    Ale nie ma takich soczewek jak Acuvue Advance 2, sa albo Acuvue Advance albo Acuvue 2, a na tym obrazu co wkleiles Lemur to sa, drugie od lewej jak sie nie myle Acuvue Advance, ktore sa soczewkami tylko dziennymi! A te pierwsze od lewej to nie wiem jakie to sa, napewno nie Acuvue 2 bo te maja zdecydowanie inne opakowanie:
    Obrazek
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 09:40

    no fakt jtd ma racje nie ma czegos takiego jak Advance 2
    tu macie cos ze strony J&J http://www.acuvue.pl/contact_lenses.htm
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 11 lutego 2007, 13:07

    Spokojnie jtd! Mysle ze jednak trudne pytanie zadalismy. Ale to nie znaczy ze takie fora nie powinny byc zakladane! Moze lekarze kiedys sie czegos dowiedza w tej sprawie.. Ja od swojej okulistki nie dowiedzialam sie dokladnie jak to z tym jest, ale powiedziala mi ze lepiej ich nie zakladac na noc. Wiec mysle ze okulisci powinni o tym mowic. Angielskiego medycznego nie znam..no ale mozesz to przeslac, moze akurat znajde kogos kto by to przetlumaczyl..
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 11 lutego 2007, 13:52

    moim zdaniem spanie w soczewkach to glupota :P chocby soczewka miala nie wiem jakie dk nigdy nie bedzie w stanie zapewnic takiego dotaleniania jak w syt gdy na oku nie ma soczewki prosta sprawa :). Po co wogole spac w soczewkach? rozumiem jakies przypadkowe drzemki i sytuacje kiedy nie mamy na to wplywu ale tak na codzien lepiej sciagac przed snem i tyle.

    Ja np zamierzam wyprobowac Purevision ale pomyslu spania w nich nawet nie rozwazalem i nie mam zamiaru :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 11 lutego 2007, 14:22

    Ja akurat uwazam spanie w soczewkach za wyjatkowa wygode, nie trzeba ich z rana co dzien ubierac:) Do tej pory uzywalem Night&Day 30dni ale i tak nie idzie ich miec 30dni przez 24h, moje oczy zawsze sie buntuja po tygodniu spania w nich, wiec pomyslalem ze bede kupowal takie tygodniowki do spania. Jestem juz po testach Acuvue Oasys i przed testami Acuvue 2. Co do Oasys to sa prawie rewelacyjne, o wiele bardziej komfortowe do noszenia w ciagu dnia bo prawie wogole nie przesuszaja oczu w przeciwienstwie do Night&Day, ale i tak nie do konca sa moim marzeniem...
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 11 lutego 2007, 14:26

    jtd pisze:juz po testach Acuvue Oasys i przed testami Acuvue 2.
    Ale po co chesz testowac Acuvue 2 skoro chcesz w nich spac?? przeciez pisalismy ze maja bardzo niska przepuszczalnosc tlenu.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 11 lutego 2007, 14:38

    Sa dopuszczone przez Amerykanskie i Polskie ministerstwo zdrowia do spania w nich przez tydzien czasu, wiec czemu nie sprobowac :>
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 12 lutego 2007, 16:38

    eee moze lepiej nie ryzykuj
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 12 lutego 2007, 16:43

    No pomysle jeszcze, tutaj jest co nieco napisane o soczewkach Acuvue 2 http://www.clspectrum.com/article.aspx?article=12665 jesli ktos jest w stanie przetlumaczec zdania dotyczace Acuvue 2 to z gory dziekuje.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 12 lutego 2007, 17:47

    Hej!
    powiem wam tak: jak mi pani okulistka da?a moje pierwsze soczewki a byly to wlasnie acuve 2 powiedzia?a mi ze od czasu do czasu moge si? w nich przespa?... powiem wi?cej nawet sie wnich przespa?am jednak przebudzenie w nocy by?o niezbyt przyjemne dl amnie i moich oczu normalnie jak bym miala piasek w oczach oczywi?cie zaraz kropelki i juz by?o lepiej al epierwsz eotwarcie oka po snie bylo straszne! mimo to i tak jescze pare razy zdarzylo mi si enie sciagac ich na noc byly takie przypadki ze nie chcialo mi sie poprostu :p bo bylam tak zmeczona :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • prezes
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 września 2006, 12:29
    Lokalizacja: DÂ?browa G??rnicza
    Kontakt:

    autor: prezes » 12 lutego 2007, 18:54

    woozie pisze:moim zdaniem spanie w soczewkach to glupota :P
    od pa?dziernika nosze Purevision i dla mnie to jest rewelacja, po wielu latach "m?czarni" z codziennym zak?adaniem i ?ci?ganiem soczewek teraz wreszcie mam spok??j, prawie w og??le nie czuje ?e mam wade wzroku. Praktycznie ?ci?gam je co miesi?c tylko w celu wymiany na nowe.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 12 lutego 2007, 19:58

    prezes pisze:
    woozie pisze:moim zdaniem spanie w soczewkach to glupota :P
    od pa?dziernika nosze Purevision i dla mnie to jest rewelacja, po wielu latach "m?czarni" z codziennym zak?adaniem i ?ci?ganiem soczewek teraz wreszcie mam spok??j, prawie w og??le nie czuje ?e mam wade wzroku. Praktycznie ?ci?gam je co miesi?c tylko w celu wymiany na nowe.
    A sprawdzales tez moze Night&Day CIBY ? Bo ja sprawdzalem te i te i lepiej mi oko reagowalo na CIBE, ale to bylo z 2 lata temu, wiec moze poprawili technologie?
  • prezes
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 września 2006, 12:29
    Lokalizacja: DÂ?browa G??rnicza
    Kontakt:

    autor: prezes » 12 lutego 2007, 20:48

    nie sprawdza?em poniewa? na jednym oku mam niestety Purevision Toric, by?a to pierwsza soczewka toryczna z mo?liwo?cia spania o kt??rej sie dowiedzia?em, i prawde m??wi?c nie wiem czy sa inne. Je?li tak to ch?tnie wypr??buje.
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 12 lutego 2007, 22:23

    Sa inne, a mianowicie ACUVUE TORIC, w ktorych mozna spac przez tydzien
  • prezes
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 września 2006, 12:29
    Lokalizacja: DÂ?browa G??rnicza
    Kontakt:

    autor: prezes » 12 lutego 2007, 22:38

    no faktycznie, ale chyba na razie sie nie zdecyduje bo wychodzi prawie 2x dro?ej. no i jednak co tydzien trzeba zmieniac a nie co miesi?c ;)
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 13 lutego 2007, 16:58

    LEMUR pisze:Acuvue 2 ma Dk =25
    Tak podaje producent w swoich materialach.

    Obrazek

    Jak widac wszystkie soczewki na tym obrazku spelniaja wymogi
    Lemur- mozna wiedziec z jakiej strona jest ta tabelka ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 lutego 2007, 19:45

    jtd pisze:Lemur- mozna wiedziec z jakiej strona jest ta tabelka ?
    oczywiscie, nie jest to tajemnica :)
    http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm

    poza moim zdaniem wyglada to tak:
    - soczewka Acuvue 2 oczywiscie jest soczewka hydrozelowa, czyli wczesniejsza generacja (obecnie dominuja silikonowo - hydrozelowe)
    - taka soczewka zostala dopuszczona do "nocnego" trybu
    - jest kilka kryteriow odnosnie tego jakie soczwki musza co spelnic aby miec taki a nie inny sposob uzytkowania, i Acuvue 2 go spelniaja (pamietac nalezy ze to tylko hydrozelowa)
    - soczewka Acuvue 2 ma certyfikat FDA do takowego wykorzystywania

    Lepszym jak juz wybierasz Johnsona wyborem bedzie wybranie najnowszej jego soczewki Oasys ktora rowniez tryb noszenia przedluzony 1 tydzien jak Acuvue 2, a jest duzo lepsza soczewka.

    Tyle co moge Ci pomoc w tej kwestii
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 22 marca 2007, 10:16

    Rzeczywiscie w ciagu dnia soczewka Oasys jest bardzo dobra, jesli jednak przychodzi mi w niej spac, to po obudzeniu jest zle. Oko jest zmeczone i zaropiale co chyba znaczy, ze brakowalo mu tlenu.
ODPOWIEDZ Posty: 26 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości