ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
w nowych gozej niz w starych...
  • rogos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 05 lutego 2007, 18:31
    Lokalizacja: aaa

    w nowych gozej niz w starych...

    autor: rogos » 05 lutego 2007, 18:49

    mam pytanie do uzytkownikow soczewek, lekarzy odiwedzajcych te strone: co jest przyczyna tego iz w soczewkach ktorch termin uzytkowania zostal przekroczony widze o wiele lepiej niz w nowych soczewkach (nowe na poczatku tak jakby nie koryglowaly w pelni mojej wady), obecnie stosuje dutygodniowe j&j ten starszy model, termin noszenia wydluzam do momentu gdy czuje dyskomfort, nigdy w zyciu nie mialem zadnego zapalenia... cala ta sytuacja mnie zacheca do przekraczania terminu uzytkowania bo przeciez lepiej wtedy widze - porpstu idealnie
    sytuacja powtarza sie tak od dawna juz nie pamietam nawet czy od poczatku stosowania soczewek... wizyty u lekarza niczego nie rozwiazywaly, nie uzyskalem rowniez odpowiedzi wyjasniajacej to zjawisko...
    moz ktos z Was udzieli mi sensownego wjasnienia
    pozdr.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 05 lutego 2007, 21:45

    Hmm... trudno tu co? odpowiedzie?... bo w zasadzi eto powinno by? odwrotnie im dlu?ej nosisz soczewki tym mniejszy masz komfort ich noszenia szczeg??lnie jak przekraczasz ich data przydatno?ci u?ytkowania...ale mo?e Lemur si? wypowie na ten temat :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 lutego 2007, 23:38

    moze ty masz zle dobrane te soczewki (moc) i jak soczewka juz zajdzie tymi osadami to tak jakby traci ta moc z powiedzmy np. -2 staje sie tak jakby -1.5 ktore dla ciebie byly by optymalne
    qrde nie wiem nie mam pojecia szczerze mowiac to tylko takie moje spekulacje :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 06 lutego 2007, 17:51

    rogos, lepiej nie przekraczaj terminu wa?no?ci. Moje spostrze?enia w tym temacie sa takie, ?e wraz z czasem soczewka bardziej jest twardsza i wydaje si?, ?e lepiej si? trzyma oka (mam toryczne) dzi? za?o?y?am now? par? soczewek i powiem, ?e widz? w miar? dobrze, ale momentami rozmywa mi si? obraz i raczej nie jest to przyczyna wysuszenia soczewek, gdy? mrugam cz?sto. Momentami mam wra?enie, ?e te soczewki dopiero pierwszy raz za?o?y?am i oczy nie zd??y?y si? do nich przyzwyczai? (pocz?tki z soczewkami), co? w rodzaju pierwszych dni z soczewkami, jednak?e w ?agodniejszym wykonaniu :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • rogos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 05 lutego 2007, 18:31
    Lokalizacja: aaa

    autor: rogos » 06 lutego 2007, 19:24

    wolbashi tak jak piszesz mi tez w zaleznosci jak rusze powiekami rozmywa mi sie obraz i ogolnie widze gozej w nowych, mija juz pewnie z 4 dzien noszenia i powoli dochodze do ostrego widzenia, pewnie jescze ze dwa dni i wszystkie negatywne efekty mina...
    soczewki tez nie sa zle dobrane... dwoch lekarzy mnie badalo i nie stwierdzilo zadnych wad poza krotkowzrocznoscia, a pomiar roznil sie jedynie krzywizna jedn podal 8,7 drugi 8,8 czyli to tez zadna roznica...
    jedyne co mi przychodzi na mysl to to ze moje oko lubi bardziej suche soczewki :)
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości