ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Jakie soczewki kontaktowe ???
  • paulina90
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 lutego 2007, 13:07
    Lokalizacja: Pozna??

    Jakie soczewki kontaktowe ???

    autor: paulina90 » 03 lutego 2007, 13:28

    Witam wszystkich :)
    Mam pytanie dotyczace soczewek kontaktwych . Moja wada wzroku to -1, od oko?a po?tora roku nosze okulary, chcia?abym zmienic je na soczewki kontaktowe i tu moje pytanie wiem ze sa soczewki jedniodniowe,misieczne itd jakie sa najlepsze i ile kosztuja ???? Z g??ry dziekuje ze odpowiedzi Pozdrawiam Paulina
    Ostatnio zmieniony 03 lutego 2007, 14:17 przez paulina90, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 lutego 2007, 13:57

    co masz na mysli mowiac najlepsze ?? trudno tak wskazac jeden konkretny model soczewki ktora akurat dla ciebie bedzie "najlepsza" tym to sie juz powinien zajac okulista.
    jezeli najlepsze ma sie = najzdrowsze to zdecydowanie soczewki jednodniowe bede chyba najlepszym ale zarazem najdrozszym wyborem. Zalazy na co mozesz sobie pozwolic. Wiekszosc osob nosi soczewki 1mce poniewaz jest to najbardziej "oplacalne" dla kieszeni jak i dla zdrowia oczu.

    Dlatego istnieje taki wybor soczewek od 1 dniowych po 3mce zeby kazdy uzytkownik mogl sie zastanowic i wybrac co dla niego bedzie odpowiednie.

    Nie ma sensu pisac ceny bo to zalezy od firmy i miejsca gdzie kupujesz jak i od tego czy maja to byc soczewki dzien/noc, do przelu?onego noszenia, czy tylko do noszenia w dzien.
    No i w przypadku soczewek innych niz jedno-dniowe trzeba dodac jeszcze plyn do czyszczenia i konserwacji soczewek.
    Srednio to chyba tak ok. 40-50 zl na miesiac (nie traktuje tego jak jakies cennika !!)

    BTW Nie mysl jednak ze odstawisz okulary calkowicie jezeli zaczniesz korzystac z soczewek tzn mozesz ale nie powinnas. Zbyt dlugie/nieodpowienie uzytkowanie soczewek swoje konsekwencje tez ma o czym niektorzy jakos zapominaja wspominac :/ Dobrze ze jest to forum tu nikt nie sciemnia i mozna sie dowiedziec jak to jest na prawde.

    Generalnie 1mce soczewki to chyba takie najlepsze wyjscie :)
    Poczekaj co ci tu lemur napisze on sie zna najlepiej :) a ode mnie tyle :)

    BTW2 masz taka sama wade jak ja :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 lutego 2007, 14:16

    woozie pisze:Poczekaj co ci tu lemur napisze on sie zna najlepiej
    woozie, nic dodac nic ujac :P
    Dobrze napisales, ze nie ma uniwersalnego wy/doboru.

    Paulino, kazdy z nas inaczej korzysta z soczewek, ma inny tryb spedzania czasu, inny organizm itp... wiekszosc jest dobierana na zasadzie wstepnego dosyc obszernego wywiadu podczas doboru. To specjalista ktory przeprowadzi z Toba wywiad moze cos zasugerowac, pewna grupe soczewek, ktore spelnia Twoje oczekiwania.

    Moge doradzic jeszcze tyle, zeby przed zakupem poodwiedzala optykow w swoim regionie, powypytywala o to samo i bedzie miala wieksze rozeznanie.

    Dodam, ze jezeli to pierwsza przygoda z soczewkami to specjalista ktory bedzie dobieral powinien oprocz dobrania soczewki przeszkolic Cie z zakladania/sciagania, pielegnacji itp...
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości