ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Samolot (przepisy) a soczewki
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    Samolot (przepisy) a soczewki

    autor: wolbashi » 26 stycznia 2007, 12:12

    Witam, w najbli?szym czasie odb?d? podr??? samolotem, jednak?e jestem rozdarta pomi?dzy tym czy mam by? w soczewkach czy jednak brylki. Ot??? po ostatnim zduszeniu w zarodku planie terrorystycznym nie mo?na by?o do samolot??w wnosi? jakichkolwiek p?yn??w w baga?u podr?cznym, co innego baga? rejestrowany do luk??w. Jednak?e od tamtego zdarzenia min??o sporo czasu i pytanie, czy kto? si? mo?e orientuje czy teraz mo?na zabra? w baga?u podr?cznym pojemniczek do przechowywania soczewek (ze ?wie?ym p?ynem w ?rodku) i krople nawil?aj?ce (poj. 15 ml). Czyta?am, ?e leki i produkty medyczne mo?na mie? i chyba trzeba mie? wtedy ze sob? recept?. Ale jak jest z soczewkami? Co prawda jest to produkt medyczny :) czy musze mie? jak?? recept?, wydruk z komputera do bada? przesiewowych, czy mo?e normalne okulary w pude?ku dla potwierdzenia, ?e mi sa soczewki niezb?dne? Kto? si? orientuje? Szpera?am w sieci, ale chyba nie wiem, gdzie tego szuka?. Na sronie LOT-u nic nie wykry?am :) Licze na szybk? odpowied?, wyje?d?am w niedziel? rano

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 stycznia 2007, 12:25

    Najlepiej bedzie jak zapytasz przewoznika z ktorego uslug korzystasz! Moze sie okazac co przewoznik to inne zasady. Wez telefon w lapke, wykrec im numer i bedzie wszystko jasne.

    Wez jeszcze prosze pod uwage, ze w kabinie pasazerskiej bedzie panowal specyficzny "klimat", cisnienie, klimatyzacja itp... warto wlasnie miec i okulary w bagazu podrecznym i plyn z pojemniczkiem a nawet jakies kropelki nawilzajace. Wlasnie jak napisalas.

    pzdr
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 stycznia 2007, 15:46

    o qrde ale hardcore. ja bym nawet nie pomyslal ze z soczewkami moze byc taki problem :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 lutego 2007, 22:55

    Wi?c tak by?am, zobaczy?am, warto. Nie odczu?am ?adnego dyskomfortu podczas ca?ego lotu jedynie musia?am zakr?ci? nawiew. Przed wej?ciem do samolotu jeszcze na lotnisku dowiedzia?am si? od "uprzejmej" pani z informacji, ?e woreczek jednak mie? trzeba i tam wsadzi? nale?y krople i pojemniczek z p?ynem. Potem podczas kontroli bezpiecze?stwa ani razu si? nie przyczepili do tego, wi?c jednym s?owem tyle gadania (przez megafony, ?e nale?y to i tamto)a zero informacji co i jak w punkcie informacyjnym. Dla wszystkich informuj?, ?e lecia?am co prawda Wizzair'em, ale wszelkie informacje na lotnisku by?y og??lnodost?pne i dotyczy?y wszystkich.

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 07 lutego 2007, 00:17

    No! to k?opot z g?owy :)
    Air Optix -3.5
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości