ODPOWIEDZ Posty: 34
Oświadczenie Ciba Vision !!!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Oświadczenie Ciba Vision !!!

    autor: woozie » 23 stycznia 2007, 14:22

    O?wiadczenie wydane w dniu 17. 1. 2007 przez Ciba Vision

    http://www.cibavision.pl/media_room/pre ... ases.shtml
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:23 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 23 stycznia 2007, 14:28

    MOJE soczewki wycofane. Kurcz? i jaki? teraz mam u?ywa??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 stycznia 2007, 14:35

    Nie sa wycofane!!!
    Bedzie wznowione prawdopodobnie juz od drugiej polowy lub konca lutego.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 stycznia 2007, 14:38

    moim zdaniem ten ruch swiadczy o duzej dbalosci o klienta i fachowosci firmy
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 23 stycznia 2007, 18:12

    aaa to spoko;]fiu juz sie przestraszy?am:P:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 stycznia 2007, 20:06

    Aktualnie chyba jedna fabryka w Niemczech musi wyrobic na zaopatrzenie, wiec stad przestoje oraz chwilowe braki.
    Soczewki z wadliwej partii moga sie objawic tylko nizszym komfortem - nie ma zadnego zagrozenia! Zeby nie siac niepotrzebnie paniki :)
    Jednak?e soczewki te mog? powodowa? przed?u?aj?cy si? dyskomfort i/lub poczucie cia?a obcego, podra?nienie lub powierzchowne barwienie rog??wki. Ryzyko medyczne zwi?zane z tymi objawami i symptomami jest niskie lub wr?cz bliskie zeru, gdy? typowo ust?puj? one po 2-24 godzinach po zdj?ciu soczewek. Nigdzie na ca?ym ?wiecie nie wi?za?y si? z t? kwesti? ?adne powa?ne powik?ania.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 stycznia 2007, 20:11

    no ja umieszczajac ten link nie mialem zamiaru powodowac paniki ;) ot zwykla informacja prasowa i tyle
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 09:11

    witam, jestem nowy na tym forum, ale zamierzam troch? si? udziela? :)

    od razu mam pytanko - mia?em plan ?eby za miesi?c wzi?c sobie na wypr??bowanie jedn? par? miesi?cznych O2Optix, ale teraz po tym komunikacie zastanawiam si? czy z moim pechem ?yciowym nie trafi? na t? gorsz? seri?.
    Prosz? o rad?.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 24 stycznia 2007, 11:54

    Hej!ja tez nosz? Air Optixy ale tam jest napisane ze tylkoe sferyczne soczewi wycofano? czy to ja zle zorzumialam?bo ja nosze takie zwyk?e, chyba :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 12:31

    no jest napisane, ?e sferyczne wycofano. A to nie s? przypadkiem te standardowe? Tu daj? cytat: "Soczewki sferyczne s? najpopularniejszym wariantem soczewek kontaktowych. S?u?? osobom z typowymi wadami wzroku: kr??tkowzroczno?ci? i dalekowzroczno?ci?.
    Sferyczne soczewki kontaktowe to potoczna nazwa soczewek o jednakowej mocy w ka?dym punkcie. Okre?lenie to nie jest zwi?zane z ich budow?, aczkolwiek zwykle zar??wno zewn?trzna, jak i wewn?trzna powierzchnia soczewki ma kszta?t wycinka kuli, a wi?c sferyczny. Zdarza si?, ?e w kategorii soczewek sferycznych pojawia si? okre?lenie wskazuj?ce na asferyczno?? soczewki. W tym wypadku odnosi si? to budowy, poniewa? soczewki tego typu r??wnie? maj? jednakow? moc na ca?ym obszarze, natomiast ich wewn?trzna powierzchnia jest wycinkiem elipsoidy. Soczewki te zwykle lepiej dopasowuj? si? do rog??wki oka, kt??ra w rzeczywisto?ci ma rownie? kszta?t eliptyczny. Soczewki sferyczne s? typem soczewek najcz??ciej produkowanych i stosowanych.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 14:20

    @Dru, Ciba narazie nie posiada w ofercie soczewek AIR Optix Toric (beda wprowadzone w tym roku) wiec chodzi o korekcje wady wzroku (sferyczne) a nie o konstrukcje soczewek.
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 15:02

    nie za bardzo rozumiem. To w ko?cu jakich soczewek partie wycofuj??
    Ostatnio zmieniony 24 stycznia 2007, 15:06 przez Dru, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 15:05

    Nie wycofuja, tylko wstrzymuja produkcje i wycofuja PEWNA partie wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych (a nie wszystkie)

    Ciba Vision nie posiada soczewek TORYCZNYCH z rodziny AIR Optix! Jeszcze nie posiada. Wiec problemy sa z soczewka AIR Optix sferycznymi mocami! Konstrukcji (budowy powierzchni przedniej i tylnej) w to nie mieszajmy :D
    Bo sa soczewki sferyczne o konstrukcji asferycznej. :P
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 15:18

    teraz to ju? nic nie czaj? :nie:

    to tak do podsumowania tematu - ludzie o zwyk?ej kr??tkowzroczno?ci bez dodatkowych wad mog? bez strachu o brak komfortu noszenia kupowa? dalej O2Optix`y?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 15:21

    Jezeli sa dostepne na rynku... to tak... w felernej partii moze sie to objawic TYLKO spadkiem komfortu - nie ma zadnych zagrozen dla zdrowia!
    Jezeli cos takiego sie stanie mozna/trzeba soczewki zareklamowac w miejscu zakupu... my np. wymieniamy. Nie wiem jak inni przystapili do akcji?
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 15:32

    czyli kiedy kupi? sobie na wypr??bowanie te O2Optix`y to nie b?d? wiedzia? czy brak komfortu bierze si? z tego, ?e jest to ta felerna partia czy po prostu ten rodzaj soczewek nie jest dla mnie
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 15:33

    Na dzien dzisiejszy NIE
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 15:39

    a po jakim czasie b?d? tego pewien, ?e po za?o?eniu tych soczewek na oczy i stwierdzeniu dyskomfortu wynika? to b?dzie z niedopasowania ich do moich oczu (czyli ju? wszystkie "niedobre" partie b?d? wycofane)?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 15:45

    NIE WIEM! I nie wiem czy ktokolwiek bedzie Ci na to pytanie wstanie odpowiedziec 100% gwarancja :P

    Nigdy nie wiadomo 100% z jakiego powodu nastepuje dyskomfort. Czy to niewlasciwy plyn, czy to zaniedbania higieniczne, dym nikotynowy, klimatyzowane powietrze itp itd... i wiele, wiele innych czynnikow, czasami tylko jeden z nich ma znaczacy wplyw, czasami kilka na raz. A teraz doszedl jeszcze jeden.

    Dlaczego powinno sie brac pod uwage WIELE czynnikow, ktore maja wplyw na komfort noszenia soczewek.

    Tak samo nie mozna okreslic ilosciowo po ilu minutach/godzinach bedzie wystepowal dyskomfort... w zwiazku z problemami napisano ze moze dojsc do obnizenia komfortu noszenia soczewek i tyle!
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 17:12

    OK, dzi?ki. Widz?, ?e troch? rozjuszy?em moderatora :gwizd:
    A wcale tego nie chcia?em :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 17:15

    Dru pisze:Widz?, ?e troch? rozjuszy?em moderatora
    chyba zartujesz :P
    jeszcze nie widziales mnie "rozjuszonego" :boks:

    :aniolek:

    Staram sie najdokladniej wyjasnic, wiem ze jest niedoinformowanie uzytkownikow soczewek, bo kombinuja na wlasna reke, zamiast wypytac o wszystko specjaliste podczas doboru soczewek - od tego przeciez sa :P

    Pozdrawiam serdecznie
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 17:45

    no si? ciesz?, ?e nie zdenerwowa?em :)
    a takie pytanko - to prawda, ?e je?li nosz? teraz J&J Acuvue 2 o mocy np. -2,0 to O2OPtix`y b?d? musia? wzi?? -2,25 ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 19:59

    lemur niedoinformowanie jest ale raczej to wina okulistow nie uzytkownikow nie kazdy ma takie podejscie jak ty........ niestety
    szczerze mowiac wiecej dowiedzialem sie z tego forum niz od mojego okulisty ktorego staram sie "nudzic" o wszystko bo mi zalezy na zdrowiu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 22:12

    Dru pisze:?e je?li nosz? teraz J&J Acuvue 2 o mocy np. -2,0 to O2OPtix`y b?d? musia? wzi?? -2,25 ?
    NIE!

    juz o tym pisalem, nie ma PRZELICZANIA z soczewki na soczewke... ktos jakas smieszna fame puscil w swiat ze dla soczewek silokonow-hyrdozelowych dokonuje sie doliczenia 0,25D
    :boks:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 22:19

    woozie pisze:lemur niedoinformowanie jest ale raczej to wina okulistow nie uzytkownikow nie kazdy ma takie podejscie jak ty........ niestety
    Ale to tez wynika z tego ze klienci/pacjenci malo pytaja, malo dociekaja. Poza tym wierz mi ze duzo jest osob z takim podejsciem jak prezentowane przeze mnie. Czasami tylko warto dobrze popytac znajomych, znajomych-znajomych i znajomych krolika :D
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 22:20

    LEMUR pisze:
    Dru pisze:?e je?li nosz? teraz J&J Acuvue 2 o mocy np. -2,0 to O2OPtix`y b?d? musia? wzi?? -2,25 ?
    NIE!

    juz o tym pisalem, nie ma PRZELICZANIA z soczewki na soczewke... ktos jakas smieszna fame puscil w swiat ze dla soczewek silokonow-hyrdozelowych dokonuje sie doliczenia 0,25D
    :boks:

    zeby nie bylo na mnie !! :P mi tak okulista powiedzial !!! zaznaczam jeszcze raz
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 22:28

    woozie pisze:
    LEMUR pisze:
    Dru pisze:?e je?li nosz? teraz J&J Acuvue 2 o mocy np. -2,0 to O2OPtix`y b?d? musia? wzi?? -2,25 ?
    NIE!

    juz o tym pisalem, nie ma PRZELICZANIA z soczewki na soczewke... ktos jakas smieszna fame puscil w swiat ze dla soczewek silokonow-hyrdozelowych dokonuje sie doliczenia 0,25D
    :boks:

    zeby nie bylo na mnie !! :P mi tak okulista powiedzial !!! zaznaczam jeszcze raz
    no ?adnie, a ja to wzi??em za pewnik :spoko:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 22:31

    dru to czytaj wszystko a nie tylko po kawalkach :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 stycznia 2007, 22:32

    dobra, dobra, winny si? t?umaczy :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 stycznia 2007, 23:28

    hehe jasne :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 34

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości