ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Jak okuliści dopasowują moc soczewkek kontaktowych?
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Jak okuliści dopasowują moc soczewkek kontaktowych?

    autor: manti » 18 stycznia 2007, 15:23

    Witam! Tydzie? temu zdecydowa?em sprawi? sobie soczeki kontaktowe. Wybra?em si? wi?c do okulisty. Jestem kr??tkowidzem.

    Moja wada wynosi w okularach (w prawym i lewym oku):
    -8,5 D

    Okulistka dobra?a mi soczewki kontaktowe o mocy: 8,0 D ... Poleci?a mi Acuvue Advanced ... Nosz? je kilka godzin dziennie, ?eby powoli si? przyzwyczai? ... Niestety obawiam si?, ?e nie b?d? m??g? ich nosi? ... W czasie tych kilu godzin strasznie si? m?cz? ... Oczy mnie troch? bol? :(

    Co mo?e by? tego przyczyn? ? Jak okuli?ci obliczaj? moc soczewek kontaktowych ? Mo?e mam za mocne (wiem, ?e w soczewkach przy kr??tkowzroczno?ci powinno si? obni?y? wad?, bo le?? one bezpo?rednio na oku) i dlatego oczy mnie bol? :(

    Za tydzie? wybior? si? do okulistki ... ona pewnie rozwieje m??j problem :) ale wcze?niej wola?em tu zapyta?. Pozdrawiam:)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:22 przez manti, łącznie zmieniany 2 razy.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 18 stycznia 2007, 17:58

    Hej! z tego co wiem to soczewki dobiera sie o jakie? 0,25 mniejsza si?? ni? okulary, ja tak przynajmniej mam bo tez jestem kr??tkowidzem!

    co do soczewek jak nosisz je od kilku dni to sie nie martw oko musi sie przyzwyczaic do soczewki, od niekt??rych znajomych s?ysza?am ze przez pierwsze 2 tygodnie poprostu p?akali ca?y czas jak soczewka by?a na oku ale sie przyzwyczai?o!ja nie mia?am takiego problemu na szcz??cie to chyba dlatego ze tak bardzo chcialam je miec i nie zwraca?am uwagi na to ze cos mam na oku:p poprostu czu?am ze cos jest przyklejone:p i tez zaczyna?am od Acuve!

    ale je?li cie szczypie to mo?e p?yn masz z?y??ale nie powiem ci napewno bo a? tak sie nie znam:) mo?e LEMUR ci pomo?e!

    Pozdrawiam Asiaczek1987
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2007, 18:43

    w przypadku niektorych osob to kwestia przyzwyczajenia u mnie tez tak bylo. Pytanie tylko czy ten bol o ktorym piszesz to na prawde bol czy po prostu dyskomfort, ktory odczuwa wielu osob podczas pierwszego kontaktu z soczewkami. W sumie nic dziwnego ze czujesz sie inaczej wkladajac sobie nagle cos do oka :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 18 stycznia 2007, 19:56

    No troch? wyolbrzymiam ... to raczej taki dyskomfort ... Dzi?kuj? za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 stycznia 2007, 20:39

    asiaczek1987 pisze:z tego co wiem to soczewki dobiera sie o jakie? 0,25 mniejsza si?? ni? okulary, ja tak przynajmniej mam bo tez jestem kr??tkowidzem!
    Nie prawda!

    Soczewki przelicza sie od powyzej +/- 3,ooD
    Juz w ktoryms poscie wczoraj na to samo pytanie odpowiadalem... pytanie dotyczylo ze przelicza sie (odejmuje) dla nowej generacji soczewek silikonowo-hydrozelowych - co jest nieprawda. Material nie ma znaczenia.

    Co do plynu to tez polecam nie oszczedzac i brac taniego, bo tansze plyny maja duzo wiecej konserwantow, ktore moga uczulac lub powodowac dziwne dziwnosci. Czasami zmiana plyny na lepszy powoduje znaczne zwiekszenie komfortu
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2007, 20:51

    jak dlugo je juz nosisz ??
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 18 stycznia 2007, 21:48

    Oko?o 4 dni ...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 stycznia 2007, 21:56

    no to mysle ze to minie mi tez jakis czas zajelo przyzwyczajenie sie do tego. Poza tym ja caly czas myslalem ze ma je na oczach balem sie ze wypadna zgubie je albo nie wiem cos innego. Mysle ze po max tyg uzytkowania to powinienes isc do okulisty zeby on na to looknal fachowym okiem :) Po to sa w koncu lekarze a my tu mozemy sie tylko dzielic naszymi spostrzeniami :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 19 stycznia 2007, 18:20

    LEMUR pisze:Soczewki przelicza sie od powyzej +/- 3,ooD
    hmm, dopiero teraz sobie u?wiadomi?am ?e mam wade w?a?nie powy?ej -3, bo -3,25 soczewki a okulary -3,5 tak przepisa?a mi pani w gabinecie jak by?am na kontroli, ale i tak powinnam mie? jeszcze silniejsze bo niestety zanim nosi?amsoczewki bardzo d?ugo nie by?am u okulisty i by? skok z -2,25 n a-3,25 a powinnam miec -3,5, al eto jesczze d?u?sza historia wi?c nie bede zanudzac :p
    Pozdrawiam Asiaczek1987
    Air Optix -3.5
  • wi??rrrr
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 23 marca 2007, 17:09
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: wi??rrrr » 23 marca 2007, 17:23

    Je?li chodzi o dobieranie mocy soczewek przez okulist??w to u mnie jest z tym pewien problem. Wada na moim lewym oku to -2,0 a na prawym -0,75. No to okulista dobra? szk?a o 0,25 mniejsze. No i niestety uwa?am, ?e nie widz? wystarczaj?co ostro. Brakuje mi tej ?wiarteczki :maruda: A mo?e to kwestia krzywizny? Mam 8.3 i naprawd? nie narzekam ani na komfort ani na ?adne dolegliwo?ci... Co o tym my?licie?
    wi??rrr
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 marca 2007, 17:24

    wi??rrrr pisze:Co o tym my?licie?
    powiedz o tym podczas nastepnej wizyty kontrolnej, ze odczuwasz dyskomfort z powodu nieostrego widzenia w porownaniu do okularow. Powinien sprawdzic i w razie czego podmienic soczewki.
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości