ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Problem - Pomozcie
  • Majin33
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 07 stycznia 2007, 20:52
    Lokalizacja: Lublin

    Problem - Pomozcie

    autor: Majin33 » 07 stycznia 2007, 21:26

    Witam,

    Od 3 dni jestem uzytkownikiem soczewek kontaktowych B&L (Bausch & Lomb). Przez 2 pierwsze dni bylo wszystko ok, 1 dnia nosilem 30 min i nastepnego wydluzalem o kolejne 30. Staralem sie dbac o higiene jak najbardziej. Starannie czyscilem soczewki, pojemnik mylem woda z mydlem (tak zalecila mi okulistka). Niestety raz z pospiechu, dokladnie wczoraj, wsadzilem soczewki do nie zmienionego plynu, po chwili sobie o tym przypomnialem. Dzis po godz 14 kiedy chcialem zalozyc soczewki byl z tym wielki problem, soczewka zostawala na palcu, oczy strasznie mi mrugaly. Gdy po kilku probach udalo mi sie zalozyc, po ok 8-10 sek. nastepowalo bardzo duze pieczenie oka zarowno prawego jak i lewego. Czym moze to bys spowodowane ? Po zdjeciu soczewki do teraz czuje jakby takie delikatne drapanie, bardzo mnie to martwii, czy moglem zrobic sobie cos z rogowka ? Czym to wszystko moze byc spowodowane, dzieki z gory za pomoc i sugestie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 stycznia 2007, 21:32

    Majin33 pisze:pojemnik mylem woda z mydlem (tak zalecila mi okulistka
    NIGDY nie myj pojemnika czymkolwiek innym poza PLYNEM. Nie uzywa sie do mycia pojemnika zadnej wody, przegotowanej wody, spirytusu czy innych plynow, tylko plynu do pielegnacji soczewek. TYLKO
    Przez to moglo dojsc do efektow o ktorych piszesz.

    O prawidlowej pielegnacji mozna poczytac w ulotce dolaczonej do plynu, w ksiazeczce uzytkownika soczewek kontaktowych, skorzystaj z wyszukiwarki forum bo juz kilka takich pytan bylo na naszym forum
  • Majin33
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 07 stycznia 2007, 20:52
    Lokalizacja: Lublin

    autor: Majin33 » 07 stycznia 2007, 21:49

    Rozumiem, a przypadkowe wlozenie do nie wymienionego plynu ? No i podstawowe pytanie, kiedy te pieczenie minie ? No i czy nic nie stalo sie z okiem ? Tak sie teraz zastanawiam, co to okulistka mi powiedziala :aniolek: no i jezeli pan moze, jak odrozniac strony soczewek bo nigdzie nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi. Dziekuje z gory.

    [ Dodano: 07 Sty 2007 10:36 ]
    No i czy wyplukanie plynem wystarczy zeby pozbyc sie tych substancji z mydla ktore wywolaly podraznienie ? Bo wlasnie to zrobilem.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 stycznia 2007, 12:20

    Majin33 pisze:No i czy wyplukanie plynem wystarczy zeby pozbyc sie tych substancji z mydla ktore wywolaly podraznienie
    takie soczewki bym WYRZUCIL
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 stycznia 2007, 10:13

    pojemnik mylem woda z mydlem (tak zalecila mi okulistka
    Wydaje mi si? ?e to mo?e by? przyczyna problemu.
    http://www.wprost.pl/drukuj/?O=57663
    Jeszcze bardziej niebezpieczne s? infekcje wywo?ane przez pierwotniaka z rodzaju Acanthamoeba, wyst?puj?cego powszechnie w glebie i wodzie, tak?e w instalacjach wodoci?gowych. Acanthamoeba "przykleja si?" do soczewek kontaktowych i wnika w g??b rog??wki. Infekcja rozwija si? powoli, czasem nawet przez kilka tygodni, zanim pojawi? si? powa?ne objawy - silny b??l, ?wiat?owstr?t i os?abienie widzenia. Choroba grozi ?lepot? i jest bardzo trudna do wyleczenia.
    Teraz zastan??w si? na co narazi?a ci? twoja okulistka!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 stycznia 2007, 09:59

    Debian pisze:Teraz zastan??w si? na co narazi?a ci? twoja okulistka!
    Ja bym tak daleki w stwierdzaniu takiej tezy sie nie posunal, czasami ludzie na wlasna reke kupuja soczewki, uslysza cos od innych "znajomych uzytkownikow" i sami tak robia nie pamietajac co powiedzial specjalista a co "dobry kolega"

    @Majin33
    Udaj sie na konsultacje i porozmawiaj
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości