soczewki i płyn
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 14:25

    LEMUR pisze:a jak sie wykapiesz po np jakims treningu nie wylewaj wody z wanny tylko za godzinke znowu sie w niej wykap :D
    :jupi: dobre dobre :D teraz juz nie bede k?pa? moich soczewek w tym samym p?ynie :D
    Dzi?ki :)
    Air Optix -3.5
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    Re: soczewki i pÂ?yn

    autor: eva » 29 stycznia 2007, 15:49

    asiaczek1987 pisze: na poczatku nosilam J&J Acuve2 poczym zmienilam je na Air Optix.
    Po zmianie stwierdzilam ze nie widze w nich tak samo wyraznie jak w J&J czy to normalne?si?a soczewek jest ta sama!
    tez tak mialam, tez przy zmianie Acuvue2 na optix,nie wiem czemu tak jest ale podobno duzo osob tak ma.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 29 stycznia 2007, 22:16

    Dziwna sprawa z tymi soczewkami, ale to dobrze ?e nie jestem sama przynajmniej wiem ze to jest w miare "normalne" :p
    ale po 2 miesi?cach noszenia idzie sie przyzwyczaic,
    ja teraz planuje kupic sobie o ?wiartke silniejsze!bo takie powinnam nosic.
    Ale co najbardziej mnie wkurza to to widzenie przez mg?e po d?u?szym noszeniu albo jak np sie zdrzemna na chwilke albo chocby zamkne na d?u?sz? chwile oczy!
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 22:20

    ja mam teraz te optimy i mimo iz nosze je dopiero 2mce juz mam qrde mgle :/ widac ten walek z zarejestrowaniem ich jako 3mce to prawda albo to ja mam jakies max-silne osady :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 30 stycznia 2007, 15:46

    Witam! Od razu m??wi?, ?e przeczyta?em tylko cz??? tego postu ... za co Was bardzo przepraszam :wstyd: Mam takie pytanie :) Mam soczewki miesi?czne ... Przez okres u?ywania ich stosowa?em p?yn OPTI FREE ... Niestety dzisiaj rano mi si? sko?czy?. U mojego optyka niestety nie maj? tego p?ynu. Zakupi?em wi?c p?yn SOLO CARE AQUA.

    Moje pytanie jest takie ... Czy mog? CZY?CI? moje soczewki w tym p?ynie ? Przez kilkana?cie dni by?y one moczone w p?ynie OPTI FREE ... Z g??ry dzi?kuj? za odpowied? :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 30 stycznia 2007, 19:41

    @manti

    zalecenia sa takie ze nalezy nowe soczewki zaczac w nowym plynie, zeby nie mieszac. Ale skoro juz tak sie stalo to:
    - oczywiscie wyrzucamy stary pojemniczek - zawsze powinien byc zmieniany jezeli kupujemy nowy plyn - SCAqua akurat zawsze dolacza do malego i duzego plynu pojemniczek
    - skorzystaj z mechanicznego czyszczenia soczewek (opisane w instrukcji)
    - od razu po takim czyszczeniu pozostaw na noc jak zawsze oczywiscie zmieniajac plyn

    Oba sposoby czyszczenia sa opisane w dolaczonej ulotce.
  • manti
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 18 stycznia 2007, 15:01
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: manti » 31 stycznia 2007, 08:09

    Dzi?kuj? za odpowied? :) Pozdrawiam:)
  • Vazaruzz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:26
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Vazaruzz » 04 lutego 2007, 19:51

    to znowu ja
    :) nauczy?em si? w ko?cu rozpoznawa? prawid?ow? stron? soczewki i ju? tylko jedna rzecz powstrzymuje mnie od w?o?enia ich sobie do oczu .
    Miesi?czne soczewki AIR OPTIX za?o?y?em w przeci?gu 2 tygodni bodaj?e 3 razy . (z czego na "treningi i nerwy" wyla?em 3/4 120ml p?ynu SOLA CARE Aqua, nerwus ze mnie :mur: ) . Ostatnio zauwa?y?em kilka szczeg??lik??w kt??re mam nadzieje mi wyt?umaczycie . Po pierwsze zaobserwowa?em, ?e po wylaniu soczewki z pojemniczka na r?k?, zawsze znajduje tam jaki? ma?y czarny w?osek (pewnie rz?s? ). ?eby?cie nie my?leli, ja zawsze przed przyst?pieniem do tego "rytua?u" mam czyste, wysuszone r?ce tote? troch? dziwi mnie rzecz co nast?puje: Tu? przed za?o?eniem soczewki kiedy jej si? przygl?dam cz?sto widze, ?e wewn?trzna cz??? nie jest idealnie czysta, czy prze?roczysta, ?e da si? zauwa?y? taki bia?y kulkowy osad. Oczywi?cie jak na "nerwusa" przysta?o ponownie czyszcz? mechanicznie i zgodnie z ulotk? p?ynu pozostawiam j? na 5 minut w pojemniczku po czym wylewam na (ponownie umyte ) r?ce i co widz? ? Osad i nie rzadko kolejn? czarn? rz?sk?. CO za KoMedia nie ? Dzisiaj wymieni?em p?yn i jutro robi? ostatni? pr??b? i jak mi nie wyjdzie to ja ju? nie wiem co zrobi? ? Chyba wezm? siekier? i p??jd? karczowa? las... Dlatego powiedzcie mi : Sk?d ten osad i jak czy?ci? aby go nie by?o lub czy mog? tak? soczewk? bezpiecznie za?o?y? na oko ? Kln? soczy?cie na sw??j los i pozdrawiam serdecznie.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 04 lutego 2007, 20:54

    To jest poprostu osad bia?kowy na soczewkach. :) Czy?ci? mo?esz normalnie p?ynem do soczewek lub i?? do optyka i kupi? sobie co? specjalnie na osady bia?kowe, np. jakie? tabletki... Co? tam ju? doradz?. :) Za?o?y? mo?esz bezpiecznie na oko, chocia? mo?esz mie? problemy z tak jakby "mgie?k?", kt??ra mo?e si? pojawia?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Vazaruzz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 stycznia 2007, 23:26
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: Vazaruzz » 04 lutego 2007, 21:18

    tej mgie?ki w?a?nie si? boje :) ale dzi?ki za uspokojenie :) . Jutro powiem czy za?o?y?em to dra?stwo :)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 lutego 2007, 22:59

    ta soczewka jest prawie nowa mam racje ?? to jakim cudem tam znalazla sie az tak widoczna warstwa osadow :/ moze to taka pianka z plynu :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • ania_gdansk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:27
    Lokalizacja: Gda??sk

    autor: ania_gdansk » 03 marca 2007, 18:32

    Witam

    Okulary nosze kilka ?adnych lat, dzisiaj odwa?y?am si? kupi? soczewki - mam kilka pyta? do bardziej poinformowanych i do?wiadczonych ode mnie

    1) soczewki miesi?czne mo?na nosi? 30dni kalendarzowych? czy je?eli ubieram 1 marca i nie nosze ca?y miesia? tylko kilka dni to musze je wyrzuci?? czy liczy si? 30 dni kiedy soczewki by?y noszone?

    2) co to s? krople sztuczne ?zy - powinnam je kupi??

    3) czy kto? ma prac?, w kt??rej 8godzin dziennie siedzi przy kompie? jak reaguj? na to twoje oczy? zastanawiam si? czy do pracy nosi? soczewki - czy raczej nadal okulary?

    Prosz? o odp - z g??ry dzi?kuj?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 03 marca 2007, 19:28

    1 Tak chodzi si? w nich zazwyczaj 30 dni , ale je?eli b?dziesz chodzi? 33 dni to te? ci si? nic niestanie.A jak chodzi?a? tylko kilka dni w miesi?cu w soczewkach to spokojnie w nast?pnym miesi?cu mo?esz w nich chodzi?.
    2 Sztuczne ?zy to krople , je?eli czujesz nosz?c soczewke , ?e masz wysuszone oko to warto je kupic
    3 Napewno wysuszaj? oczy.ale ja siedz?c na kompie w okularach czy w soczewkach nie widze r??znicy
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 00:49

    1. To ile nosisz soczewki w pewnej mierze zalezy tez od ciebie poniewaz jezeli nie uzywasz ich czesto to tak jak pisala kasiulka mozna je troche przenosic bez zadnych negatywnych skutkow. Po prostu obserwuj swoje oczy sama bedziesz mogla stwierdzic kiedy nie widzisz juz zbyt dobrze (mgla) to znaczy ze na soczewce jest juz zbyt duzo osadow i musisz ja wymienic. Nalezy jednak w miare trzymac sie zalecanych terminow wymiany.
    2. sztuczne lzy sa pomocne gdy mamy wrazenie mgly ktora moze wystapic gdy nosimy soczewki dosc dlugo tzn wiecej niz 10-12h. Soczewki mimo iz z dnia na dzien nowoczesniejsze wysychaja i trzeba je nawilzac :)
    3.Tak komputery zdecydowanie wysuszaja wysuszaja "oczy" Decyzja nalezy do Ciebie ja osobiscie chyba do pracy wybral bym okulary.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 07 marca 2007, 00:26

    przenasza sie soczewki na wlasna odpowiedzialnosc. soczewka miesieczna znaczy ze na 30 dni, a nie zalozen. jezeli ktos zaklada soczewki tylko w poniedzialki to nie na 30 poniedzialkow... w takiej sytuacji lepiej pomyslec o jednodniowych..
    a odnosnie przenaszania soczewek- zawsze na wlasne ryzyko, przez jakis czas moze nic sie nie dziac, ale jak sie cos zacznie... pretensje tylko do siebie..
    Ala
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 07 marca 2007, 14:44

    ala my?le ?e w tym przypadku (33dni) nie powinno nic zaszkodzi?. Jak by by?o 40 dni wtedy by?oby inaczej. My?le ?e producent nie jest w stanie nawet zrobic tak ?e po dok?adnie po 30 dniach soczewki strac? swoje w?a?ciwo?ci materia?owe.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 07 marca 2007, 16:57

    C??? oczywi?cie rozumiemy, ?e nie powinno si? przenasza? soczewek jak moja kole?anka (oszcz?dna? jak to si? sama okre?li?a) nosi t? sam? par? drugi miesi?c brr (codziennie od pobudki do za?ni?cia czasami troszk? kr??cej), natomiast przenoszenie soczewki o ten jeden dwa dni mo?e si? zdarzy?, gdy? nie zawsze pami?tamy o tym by zerkn?? do kalendarza, albo nagle musieli?my gdzie? wyjecha? i pami?talismy tylko o p?ynach i zapasowych okularach, ale nie soczewkach. Oczywi?cie 1-2 dni nie powinno stwarza? du?ego zagro?enia, ale zawsze jest to ale robimy to na w?asn? odpowiedzialno??.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 marca 2007, 17:05

    to jak z jazda samochodem :) mozesz jezdzic wszedzie po 120 i nie spowodowac wypadku a moze byc zupelnie odwrotnie ;/ wszystko zalezy od ciebie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości