ODPOWIEDZ Posty: 48
soczewki i płyn
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    soczewki i płyn

    autor: asiaczek1987 » 05 stycznia 2007, 22:13

    To m??j pierwszy wpis wi?c Witam serdecznie wszystkich :)

    No a teraz przejde do sedna:p

    Nosze soczewki juz troche jakies 3 miesiace!na poczatku nosilam J&J Acuve2 poczym zmienilam je na Air Optix.
    Po zmianie stwierdzilam ze nie widze w nich tak samo wyraznie jak w J&J czy to normalne?si?a soczewek jest ta sama!Pozaty po ok 12 godzinach noszenia ich zaczynam widziec troche jakby przez mg?e, czym to jest spowodowane?oczy mi wysychaja czy jak?

    Chcialam tez spytac jakie krople do oczu na takie suszenie mozna najlepeiej stosowac na soczewki? mam homeoptix tylko sa one nie bardzo przydatne bo minimsa calego odrazu sobi edo oka nie wstrzykne bo za duzy jest a potem to juz zarazki sie robia i nie wykortzystuje go calego!moze cos mi doradzicie?

    No a po trzeci eto p?yn do soczewek od poczatku pani doktor dala mi p?yn Opti-Free i ten caly czas stosuje al echcialabym uzywac jakiegos tanszego i czy wogole powinnam go zmieniac, bo pani w sklepie mi powiedzila ze p?ynu nie powinno sie zmieniac, co wy o tym sadzicie i jaki p?yn by?cie poradzili na taka zmiane?

    No nic to koncze dziekuje za ewentualne odpowiedzi!
    Pozdrawiam Asiaczek 1987
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:23 przez asiaczek1987, łącznie zmieniany 1 raz.
    Air Optix -3.5
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 stycznia 2007, 10:29

    No a po trzeci eto p?yn do soczewek od poczatku pani doktor dala mi p?yn Opti-Free i ten caly czas stosuje al echcialabym uzywac jakiegos tanszego i czy wogole powinnam go zmieniac, bo pani w sklepie mi powiedzila ze p?ynu nie powinno sie zmieniac, co wy o tym sadzicie i jaki p?yn by?cie poradzili na taka zmiane?
    Ja na pocz?tku u?ywa?em p?ynu Azzurra(ta?szy), potem pomy?la?em sobie ?eby zmieni? na Opti Free. Odrazu czu?em si? lepiej, pod koniec dnia rzadko wyst?powa? efekt widzenia przez mg??. Jak korzysta?em z Azzurra to pod koniec terminu przydatno?ci soczewek by?y one bardzo niewygodne. W opti free tego nie by?o. Tak wi?c wydaje mi si? ?e nie warto zmienia? z lepszego na gorszy p?yn. Ja potem u?ywa?em tylko opti free. Teraz ju? wog??le soczewek nie u?ywam...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 stycznia 2007, 09:56

    Debian pisze:Tak wi?c wydaje mi si? ?e nie warto zmienia? z lepszego na gorszy p?yn.
    sluszne stwierdzenie, zwlaszcza ze nie dotyczy ono tylko plynu ale i zycia codziennego! Bardzo rzadko przyzwyczajajac sie do jakiegos komfortu schodzimy ponizej niego.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 stycznia 2007, 14:58

    Mam soczewki miesi?czne jednak nosic je bede tylko 3 razy dziennie (w dni kiedy mam w-f) zastanawiam si? jak d?ugo soczewki moga le?e? w p?ynie i czy np. jak beda lezec 3 dni to czy musze wymienic im ka?dego dnia p?yn?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2007, 16:16

    Chyba chodzilo Ci 3x na tydzien a nie 3x dziennie :P
    Asik, w takim przypadku lepsze beda soczewki JEDNODNIOWE. Ktore po sciagnieciu wyrzucasz i nie musisz korzystac z plynu.

    Soczewki miesieczne to nie 30zalozen tylko 30 dni! wiec tracisz 4dni w tygodniu, nie uwazasz ze to lekkie marnotrastwo? ;)

    Soczewka ktora lezy w plynie przed zalozeniem dzien wczesniej powinna miec wymieniony plyn.
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 stycznia 2007, 16:47

    LEMUR pisze:Chyba chodzilo Ci 3x na tydzien a nie 3x dziennie :P
    Wybacz m??j b??d:D
    LEMUR pisze:Soczewki miesieczne to nie 30zalozen tylko 30 dni! wiec tracisz 4dni w tygodniu, nie uwazasz ze to lekkie marnotrastwo? ;)
    4(tygodnie w miesi?cu)x3(dni w tygodniu)x6(zeta para jednodniowych soczewek)=72 zeta miesi?cznie a tak to mam 36+p?yn wi?c marnotrawstwo to kupowanie soczewek jednodniowych;> in my opinion of kurs:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2007, 21:48

    Asik,
    a wiesz ze pojecie marnotrastwo ma kilka pojec a nie tylko ekonomiczne? Nie wykrzystujesz po prostu mozliwosci soczewek

    Nie wiem czy wiesz, ale soczewki jednodniowe sa po prostu zdrowsze... tylko sugerowalem :P
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 13 stycznia 2007, 22:26

    Wiem ze s? zdrowsze i w ogole lepsze ale moj ojciec jest sk?pcem i tyle:P

    Najchetniej nosi?abym ca?y miesi?c ale matak skolei powiedziala ze to nie zdrowo sratatata;/

    Ale mimo wszystko dzi?ki za rade:)

    Dzisiaj w ogole g?owa mnie bola?a jak nosi?am soczewki:( dlatergo je zdj???m po dwoch godzinach... to drugi dzien i nosze sobie tak po 2 godzinkach i nie wiem kiedy sie do nich przyzwyczaje:(
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 stycznia 2007, 00:56

    Asik pisze:Dzisiaj w ogole g?owa mnie bola?a jak nosi?am soczewki:( dlatergo je zdj???m po dwoch godzinach... to drugi dzien i nosze sobie tak po 2 godzinkach i nie wiem kiedy sie do nich przyzwyczaje:(
    Asik, a mo?e s? one ?le dobrane, bo g?owa Ciebie nie powinna bole? przy dobrze dobranych soczewkach, ja drugi dzie? nosz? i prawie ich nie czuj? a g?owa mnie w og??le nie boli.
    Asik pisze:Najchetniej nosi?abym ca?y miesi?c ale matak skolei powiedziala ze to nie zdrowo sratatata;/
    Wiesz o tym czy zdrowo czy nie o zdecyduje specjalista, po cenie rozumuj?, ze masz soczewki sferyczne bez ?adnych dodatkowych wad, wi?c masz na pewno mo?liwo?? wyboru w soczewkach na jakie? o du?ej przepuszczalno?ci powietrza i proponuj? skonsultowa? ze specjalist? pewno jutro-pojutrze masz wizyt?. Wypytaj go o wszystko z czym masz w?tpliwo?ci. Ja mam soczewki miesi?czne i mam zamiar je nosi? w trybie dziennym do szko?y, ewentualnie troszk? d?u?ej.

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 14 stycznia 2007, 09:49

    wolbashi pisze: Asik, a mo?e s? one ?le dobrane, bo g?owa Ciebie nie powinna bole? przy dobrze dobranych soczewkach, ja drugi dzie? nosz? i prawie ich nie czuj? a g?owa mnie w og??le nie boli.
    By?am u okulisty i badanie wykaza?o , ?e w okularach powinnam nosi? -5D. Jak si? jej zapyta??m jakie powinnam mie? soczewki powiedzia?a, ?e -4,75 wi?c takie kupi?am.

    wolbashi pisze: i proponuj? skonsultowa? ze specjalist? pewno jutro-pojutrze masz wizyt?.
    Nie mam umowionej ?adnej wizyty:|
    Posz?am w poniedzia?ek tydzien temu do okulisty na wizyte kontroln?(co 6miesiecy chodz?) i powiedzia?am, ?e chcia?abym nosi? soczewki. Lekarka zbada?a mi co?tam w oku(nie wiem co:P:P:P) i powiedzia?a, ?e nie ma przeciwskaza? do noszenia szkie? kontaktowych. Zbada?a potem jeszcze wad? i koniec.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 stycznia 2007, 11:28

    To dziwne, bo mi m??wi?a, bym by?a za trzy dni to jest we wtorek :) Ja w okularach mam -6 plus jaki? cylinder, w soczewkach te? mam -6 ale chyba ni?szy cylinder dziwne zreszt? poczekaj? na Lemura mo?e on ci wyja?ni

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 14 stycznia 2007, 11:42

    Mo?e to dlatego ze by?am w publicznej s?uzbie zdrowia a wszyscy wiemy co to znaczy;/
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 stycznia 2007, 14:09

    wizyty kontrolne przynajmniej u nas sa:
    pierwsza po 2-3dniach druga po tygodniu i nastepna za 3-4tygodnie. W sumie w przeciagu 2miesiecy uzytkownik ma 3-4 wizyty kontrolne. Wszystkie oczywiscie bezplatne w tym rowniez wszelkiego rodzaju konsultacje. Dlatego te pytania co pojawiaja sie w wiekszosci przypadkow na forum powinny zostac zadane specjaliscie podczas ktorejs z wizyt.

    Jak robia inni... no comments. Ale uwazam ze pol roku na wizyte kontrolna dla poczatkujacego uzytkownika to troszke za dlugo.
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 14 stycznia 2007, 19:15

    Hej widze ze sie tutaj ?adna rozmowa rozwin??a:)
    ale nikt ni eodpowiedzial na moje pytanie:( co do kropli do oczu na soczewki jak oczka wysychaj?, i co moze byc przyczyn? widzenia przez mg????
    pozdrawiam Asiaczek 1987
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 stycznia 2007, 19:18

    O kropelkach Asiaczku bylo na forum i sa wymienione z nazwy dla osob ktore korzystaja z soczewek kontaktowych (AQuify, Blinki)

    Co do widzenia przez mgle... na odleglosc nie sposob podac przyczyne bo moze byc ich wiele, udaj sie do osoby ktora dobierala Ci soczewki na konsultacje.
    Poza tym z tego co pisalas korzystasz z soczewek miesiecznych - a nie zawsze i nie kazdy wytrzyma komfortowo w nich 12h jak opisalas w pierwszej wypowiedzi!
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 14 stycznia 2007, 19:27

    Dzi?kuje za szybk? odpowiedz!
    co do tego widzenia przez mg?? probowalam stosowac krople takie w minimsach i wsumie to troche pomaga?o! co do noszenia czasowo soczewek to ostatnio zdarzylo mi sie nawet 18 godzin je nosic ale jak je zdj??am to czu?am jakbym mia?a piasek w oczach:p poprostu zak?adam je rano i zdejmuje wieczorem nie licze czasu noszenia ale to by?o przegi?cie chyba:p do soczewek juz sie zd??y?am tak przyzwyczai? ze chyba nigdy nie przestane ich stosowa? tym bardziej ze w okularach wygl?dam strasznie:)
    Dzi?ki Asiaczek1987
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 stycznia 2007, 19:32

    asiaczek1987 pisze:do soczewek juz sie zd??y?am tak przyzwyczai? ze chyba nigdy nie przestane ich stosowa?
    przestaniesz jak dojdzie do jakich stanow chorobowych oka (zapalenie spojowek, przekrwienie, wrastanie naczynek kwrionosnych i inne) wiec warto miec w zapasie gdzies okulary aby dac oczom po prostu odpoczac!
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 stycznia 2007, 21:07

    asiaczek1987 pisze:co do noszenia czasowo soczewek to ostatnio zdarzylo mi sie nawet 18 godzin je nosic ale jak je zdj??am to czu?am jakbym mia?a piasek w oczach:p poprostu zak?adam je rano i zdejmuje wieczorem nie licze czasu noszenia ale to by?o przegi?cie chyba:p
    Ja tak samo mam. Nigdy nie licz? czasu noszenia ich. Przewa?nie chodz? spa? o 24:00-1:00 to wtedy je zdejmuj?, a jak wstaj? o 5:00-6:00 to zak?adam. Kiedy? zapewne mnie si? to odbije, ale ju? si? odzwyczai?am od okular??w.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 stycznia 2007, 21:09

    asiaczek1987 pisze:tym bardziej ze w okularach wygl?dam strasznie:)
    Ja jako? tego rpbolemu nie mam 10 lat mia?am okulary i teraz w soczewkach dziwnie wygl?dam :D dobrze dobrane oprawki do Twojej twarzy stylu bycia i nie powinno by? ?le. Zreszt? gdyby? korzysta?a z soczewek i okular??w zamiennie czyli poza domem soczewki, a w domu, w?r??d swoich, czy co? ko?o tego, okulary to by?oby dobrze i na pewno oczy by?yby Ci wdzi?czne.
    LEMUR pisze:przestaniesz jak dojdzie do jakich stanow chorobowych oka (zapalenie spojowek, przekrwienie, wrastanie naczynek kwrionosnych i inne)
    Lemur, jest to gdzie? na forum, by si? douczy? i dowiedzie? na czym to dok?adniej polega?

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 stycznia 2007, 21:13

    wolbashi pisze:by si? douczy? i dowiedzie? na czym to dok?adniej polega
    zapewne jako tylko informacje ogolne (przeszukaj siec pod tym katem), natomiast po to sa wizyty kontrolne w miare systematyczne, aby za wczasu zareagowac, zminimalizowac i wyeliminowac objawy. A przede wszystkim OBSERWUJCIE swoje oczy codziennie przed zalozeniem i po sciagnieciu soczewek!
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 14 stycznia 2007, 21:15

    LEMUR pisze: A przede wszystkim OBSERWUJCIE swoje oczy codziennie przed zalozeniem i po sciagnieciu soczewek!
    Jakie z?e obiawy masz namy?li, kiedy nie mo?na za?o?y? soczewki?
    Skaleczeni milczeniem...
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 16 stycznia 2007, 19:21

    wolbashi pisze:Ja jako? tego rpbolemu nie mam 10 lat mia?am okulary i teraz w soczewkach dziwnie wygl?dam :D dobrze dobrane oprawki do Twojej twarzy stylu bycia i nie powinno by? ?le.
    hehe ja te? okulary nosi?am d?uuuugo jakie? 7 lat ale na poczatku nie stale wko?cu tak mi sie wzrok popsu? ze bez okular??w ci??ko mi by?o, mimo tego ?e okulary bardzo mi nie pasuj? nie lubie ich :p w soczewkach czuje sie pewniej :)
    LEMUR pisze:A przede wszystkim OBSERWUJCIE swoje oczy codziennie przed zalozeniem i po sciagnieciu soczewek!
    Jak moge rozpozna? ?e co? sie dzieje z moimi oczami, np czy wrastaj? mi naczy?ka to wida???rozumiem jak bym miala czerwone to moze byc nie pokoj?ce al ejak mi nic nie jest to chyb adobrze co??

    Pozdrawiam Asiaczek1987
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 24 stycznia 2007, 15:51

    LEMUR pisze: Soczewka ktora lezy w plynie przed zalozeniem dzien wczesniej powinna miec wymieniony plyn.
    Soczewki ostatni raz za?o?y?am w niedziele i od niedzieli nie mia?y wymienianego p?ynu, cho? w poniedzia??k dola?am im resztki z tego co mi zosta?o w butelce. Dzisiaj kupi?am nowy p?yn i wymieni?am go jak?s godzine temu. Moge za?o?y? soczewki za 30min? czy musze czekac do jutra?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 24 stycznia 2007, 21:52

    Asik pisze:Dzisiaj kupi?am nowy p?yn i wymieni?am go jak?s godzine temu. Moge za?o?y? soczewki za 30min? czy musze czekac do jutra?
    A co napisali w ulotce dot. p?ynu? U mnie napisali, ?e najwcze?niej po 4 godzinach mo?na za?o?y? soczewki po p?ukance :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    Asik
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 55
    Rejestracja: 13 stycznia 2007, 14:51
    Lokalizacja: Opole

    autor: Asik » 24 stycznia 2007, 22:11

    Ok:) dobrze wiedzie?:) ale i tak nie za?o?y?am ich na wrazie czego:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 stycznia 2007, 22:15

    @Asik
    jest jeszcze sposob na mechaniczne czyszczenie - tez opisane w ulotce :P
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 28 stycznia 2007, 15:33

    zeby nie zakladac nowego posta to ja zapytam tutaj.
    czasem zdarza sie ze zaloze soczewki na godzine lub mniej czy wtedy tez musze zmieniac plyn ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 28 stycznia 2007, 17:12

    ja czasem tez tak robie ale wtedy nie zmieniam p?ynu wtedy i nic sie nie dzieje nie czuje ?adnego dyskomfortu ani nic :) nie wiem co na to Lemur :p
    Pozdrawiem Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 stycznia 2007, 21:13

    woozie pisze:czasem zdarza sie ze zaloze soczewki na godzine lub mniej czy wtedy tez musze zmieniac plyn ?
    a jak sie wykapiesz po np jakims treningu nie wylewaj wody z wanny tylko za godzinke znowu sie w niej wykap :D
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 29 stycznia 2007, 00:49

    LEMUR pisze:
    woozie pisze:czasem zdarza sie ze zaloze soczewki na godzine lub mniej czy wtedy tez musze zmieniac plyn ?
    a jak sie wykapiesz po np jakims treningu nie wylewaj wody z wanny tylko za godzinke znowu sie w niej wykap :D
    dziekuje za wspaniale obrazowe przedstawienie sytuacji :P zrozumialem w 100% :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 48

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości