ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami dla astygmatyków
  • Kotek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 grudnia 2006, 17:13
    Lokalizacja: Rzesz??w

    Problem z soczewkami dla astygmatyków

    autor: Kotek » 27 grudnia 2006, 17:29

    Witam mam pytanko, na kt??re nie znalazlem odpowiedzi w innych tematach. Mam astygmatyzm i chce nosic soczewki. Bylem u okulisty porobiem badania ale ze takie soczewki sa drogie wiec dostalem zwykle aby sie oswoic i zobaczyc czy dam rade chodzic. Wszystko jest ok ale problem zaczyna sie gdy chce kupic soczewki toryczne. Szukalem po sklepach internetowych aby sie troszke rozeznac w cenach ale nie moge dopasowac soczewek. Mam OP. -2,5 Cyl. - 0,75 160st.
    OL. -2,5 Cyl. -1,0 10st.

    chodzi o to ze jak juz znajde takie soczewki to nie ma krzywizny 8,7. Myslicie, ze moge sobie sam zmnic cylinder w lewym oku na -0,75??
    soczewki Focus Dailies Toric maja tylko cylinder -0,75 i krzywizne 8,6. czy zmiana krzywizny z 8,7 na 8,6 bedzie problemem??
    Dzieki i pozdrawiam :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:47 przez Kotek, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Magda_k_f
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 grudnia 2006, 02:22
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Magda_k_f » 30 grudnia 2006, 02:34

    Mam podobn? wad? -2,5 i cyl 1,25 postanowi?am zmieni? okulary na soczewki ale moge nosi? tylko twarde (mi?kkie maj? za du?? ?rednice i ci??ko je zak?ada?) w zak?adzie porobili mi wszystkie badabnia i sami dobrali odpowiednie soczewki .Pierwsze dosta?am na okres pr??bny a poniewa? wypada?y sprowadzili w??sze . je?eli te sie nie b?d? nadawa? to b?d? dobiera? do skutku ( chyba ze ewidentnie nie bede mog?a nosi? soczewek )
    Faktycznie jednorazowa op?ata za - dob??r soczewek + soczewki kosztuje oko?o 1000z? ale te soczewki starczaj? na pare lat co wychodzi taniej w og??lnym rozliczeniu.
    nie radzilabym kupowanie soczewek przez internet chyba ze ma sie "katalogow? " wade .
    najlepiej dowieziec sie w zak?adzie zajmuj?cym sie sprzedaza soczewek albo u lekrza.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości