ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Zasoczewkowana
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    Zasoczewkowana

    autor: wolbashi » 14 grudnia 2006, 20:03

    Witam,
    jestem nowa na tym forum wi?c mo?e co nieco o mnie i moich perypetiach ze wzrokiem. Ot??? okularki zosta?y za?o?one ok. 10 lat temu w tym czasie wada wzros?a mi z -1 do -6 dptr i astygmatyzm do kompletu :D prawie od 4 lat wada si? nie zmienia tak jak wczesniej, s? zaledwie ma?e wahania. Par? lat by? poruszany temat soczewek, ale a to si? czego? ba?am, albo po prostu nie dojrza?am do problemu. Teraz wszystko si? zmieni?o. Wystarczy? kolejny W-F i kolejne uszkodzenie okular??w, by czara gorzyczy si? przela?a. By?am u okulisty w [nazwa regulamin] i po przebadaniu spr??bowali?my z miesi?cznymi soczewkami B&L SoftLens™66 Toric, za?o?ono mi na czas 15 minut i poza malutkim dyskomfortem nic nie by?o. Najd?u?ej z tego wszystkiego trwa?o za?o?enie przeze mnie soczewek (liczne wywini?cia soczewki lub intensywne mruganie oczyma :ups: ) i zdejmowanie (brak jakiejkolwiek mo?liwo?ci uchwycenia tej soczewki) ostatecznie stan??o na tym i? kupuj? i tu by? pierwszy problem ot??z wad? mam na obydwa oczy -6 dioptri, ale astygmatyzm na obu oczach inny ( na jednym -1,25dptr, a na drugim chyba -1,75dptr) i musia?am zakupi? dwa opakowania soczewek co mnie kosztowa?o oko?o 450 z?otych (6 par soczewek). Soczewki na razie s? robione i trzeba poczeka?. Jednak?e mam pare pyta?:

    1.) Czy soczewki B&L nie b?d? si? gryz?y z takim p?ynem iWear?
    2.) Jak wygl?da taki pojemniczek na soczewki? Ma podpisane P-prawa L-lewa czy to od nas zale?y?
    3.) Czy krople nawil?aj?ce sa niezb?dne czy mo?na si? oby?? Je?eli ju? to jakie s? polecane?
    4.) Czy gdyby mi si? zda?y?o zap?aka? rzewnie :placze: to soczewka mi wyp?ynie wraz z ?zami? (jestem uczuciowa os??bka :) )
    5.) Czy jest mo?liwo??, ?e soczewka mi sama z siebie wypadnie z oka wskutek jakiego? nieprzewidzianego zaj?cia? (oberwanie pi?k? czy co? w tym rodzaju)
    6.) Soczewki mam zamiar nosi? do 8 godzin dziennie, czyli g?ownie w szkole :gwizd: teraz mamy zim?, a ja siedze przy oknie, gdzie intensywnie grzej? grzejniki, czy jest mo?liwo?? wysuszenia soczewek? Albo gdy wyjd? na mr??z?
    7.) Czy kto? ma jakie? do?wiadczenia z tymi soczewkami co poda?am?

    Mo?e i te pytania wydadz? si? g?upie, ale w [nazwa regulamin] nie poinformowano mnie tak szczeg???owo jak i nie mia?am tych pyta? :aniolek: mam nadziej?, ?e odpowiecie mi szczeg???owo na pytania, gdyby si? pojawi?y jakie? jeszcze to mog? zapyta?? :wstyd:

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 grudnia 2006, 20:35

    wolbashi pisze:1.) Czy soczewki B&L nie b?d? si? gryz?y z takim p?ynem iWear?
    nie, ale polecalbym lepsze plyny tj. firmy Ciba Vision - Solo Care Aqua, czy firmy AMO - Complete Moisture Plus - ktore tak naprawde moze Pani zakupic u wiekszosci optykow. Plyn jak i soczewki iWear to tylko produkty [nazwa regulamin], ktore maja na celu "na sile przywiazanie" klientow do sieci. Wybor pozostawiam oczywiscie Pani - jednak swiadomosc tego powinna Pani miec :P
    wolbashi pisze: 2.) Jak wygl?da taki pojemniczek na soczewki? Ma podpisane P-prawa L-lewa czy to od nas zale?y?
    tak, o tym tez powinni Pani powiedziec podczas szkolenia. Jest napisane R oraz jedna przykrywka przewaznie jest innego koloru.
    wolbashi pisze: 3.) Czy krople nawil?aj?ce sa niezb?dne czy mo?na si? oby?? Je?eli ju? to jakie s? polecane?
    sa konieczne tylko w kilku przypadkach jezeli bedzie problem wysychania, dyskomfortu - o tym prosze porozmawiac podczas wizyty kontrolnej za kilka dni, ktora pewnie ma Pani juz umowiona...
    wolbashi pisze: 4.) Czy gdyby mi si? zda?y?o zap?aka? rzewnie to soczewka mi wyp?ynie wraz z ?zami? (jestem uczuciowa os??bka )
    bez obaw, nic takiego sie nie stanie nawet podczas bardzo uczuciowego "seansu"
    wolbashi pisze: 5.) Czy jest mo?liwo??, ?e soczewka mi sama z siebie wypadnie z oka wskutek jakiego? nieprzewidzianego zaj?cia? (oberwanie pi?k? czy co? w tym rodzaju)
    Nie odpowiem, ze nie, bo roznie to bywa, ostatnio mozna bylo zaobserwowac jak podczas ktoregos meczu siatkowki (albo walka o 1sze miejsce, albo o 3cie) wypadla soczewka. Ale bardzo rzadko sie to zdarza.
    wolbashi pisze: 6.) Soczewki mam zamiar nosi? do 8 godzin dziennie, czyli g?ownie w szkole teraz mamy zim?, a ja siedze przy oknie, gdzie intensywnie grzej? grzejniki, czy jest mo?liwo?? wysuszenia soczewek? Albo gdy wyjd? na mr??z?
    oczywiscie ze powietrze jak i jego wilgodnosc wplywa na wysuszanie sie przedniego odcinka oka a tym samym moze powodowac jakis dyskomfort - to jednak jak to mawiam "wyjdzie w praniu"

    Szkoda ze [nazwa regulamin] Pania nie poinformowal :P a powinni, skoro przeszkolili powinny na takie pytania zostac udzielone odpowiedzi. A gdy pytania sie pojawia czy jakies objawy dyskomfortu powinna Pani je zanotowac u przedstawic je podczas wizyty kontrolnej, ktore powinny sie odbywac regularnie. Dlaczego? Bo zawsze to lepiej patrzac na oko i slyszec lepiej i latwiej postawic trafna i wlasciwa decyzje.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 grudnia 2006, 20:46

    dzi?kuj? bardzo za wyczerpuj?ce odpowiedzi, co prawda to prawda wszystko wyjdzie w praniu ;) szkoda, ?e nie mieszkam w Rybniku ;) Ja si? bardziej ba?am czy jeszcze takie soczewki produkuj? dla takich wad, a tu zonk bo owszem i nawet dla wi?kszych :)

    [ Dodano: 13 Sty 2007 12:51 ]
    No i mam soczewki, wszystko przygotowa?am, lusterko, umyte r?ce, pude?eczka z soczewkami w zasi?gu r?ki i wk?adamy. O dziwo zauwa?y?am, ?e lepiej zak?ada mi si? bez lusterka czyli na wyczucie, jak widze palec to w porz?dku, a gdy soczewka si? przykleja to te? jako? to widz?/wyczuwam. Obydwoje oczu zaj??o mi ok. 35 minut, a zdejmowanie ekspresem bo tylko 5 :D Oczywi?cie przeczyta?am instrukcj? do??czon? do p?ynu ok. 5 razy i zrobi?am jak tam pisali. I tak si? zastanawiam jak to jest z zu?ywaniem p?ynu 355ml skoro go tak ma?o si? u?ywa. R??wnie? inne pytanie, jak czy?ci? pojemniczek na soczewki tym p?ynem? Wla? p?ynu do jednej przegr??dki i pociera? palcem? czy tylko p?uka?? Wizyta dopiero we wtorek :gwizd: :) a do tego czasu zd??? troch? soczewki ponosi? :) Dzi?kuj? badzo za odpowiedzi na pytania i pozdrawiam zasoczewkowanych :)

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości