ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Soczewki a choroby oczu...
  • Art
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 08 grudnia 2006, 06:58
    Lokalizacja: Braniewo

    Soczewki a choroby oczu...

    autor: Art » 08 grudnia 2006, 07:04

    Witam jestem nowy chcialem tylko zapytac czy jak mam jaskre, nadzwrocznosc, bliskowzrocznosc i astygmatyzm to da rade dobrac mi jakies soczewki :D ?? Chodzi mi glownie o to zeby na treningach je nosic ( na judo ) bo tak to cwicze bez okularow i jak zdejme to widze wmiare dobrze tylko poprostu lekko rozmazane i szczeglow niewidze typu kolor oczu czy cos niby nieduzo ale wiecie :) zawsze to nieby lepiej :) no i jak juz by dalo rade dobrac je to jakie trzeba przeprowadzic badania ? jakie najlepiej by bylo dobrac ? w jakich granicach cenowy sa barwione soczewki ( ze bede mial inny kolor oczu ) i czy niepowoduja one uczulenia ?? bo moja mama ma silna alergie i ja mam lekka na niektore przedmioty ( np. na krem nivea to jestem prawie pewien :D )
    z gory dzieki za odp :)

    dodam ze mam 18lat okulary nosze gdzies od podstawowki czyli ponad 10lat... z tego co sie juz dowiedzialem to chyba najlepiej dla mnie bedzie kupwoac jedno dniowe i na zamie z okularami nosic dobrze mysle ?? pytam bo wogule chce wiedziec czy mam po co isc do [nazwa regulamin] dowiedziec sie czegos wiecej bo pare tych chorob mam na oczach i wiecie...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 grudnia 2006, 11:46

    1. lekarz okulista zezwolil na tak duzy wysilek jakim jest trening przy jaskrze? Oczywiscie jezeli tak to mam nadzieje ze wizyty kontrolne sa bardzo regularne (max co 6miesiecy)?
    2. to specjalista powinien zadecydowac czy moze Pan, jezeli juz to dla alergikow tylko jednodniowe beda najlepszym rozwiazaniem.
    3. tak trzeba przeprowadzic dobor soczewek, nauczyc Pana ich pielegnowac, zakladac itp, itd...
  • Art
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 08 grudnia 2006, 06:58
    Lokalizacja: Braniewo

    autor: Art » 08 grudnia 2006, 15:36

    lemur lekarz niewie bo poza judo trenuej tez silke, znaczy tera niechodze na judo bo zlamalem obojczyk miecha temu jakos tak i tylko silka judo bedzie raz w tygodniu wizyty u okulisty mam raz w miesiacu cisnienie mam w normie jak to moj lekarz mowi jak by cos sie dzialo to jestem na tyle rozsadny ze odrazu rezygnuje z judo albo silowni :) ( przy kazdej wizycie mam meizone cisnienie recznie nie komputerem ) z pielegnacja chyba problemu niebedzie wyciagnac zalozyc zdjac i do kosza :) jedynie chyba z zakladaniem i zdejmowaniem by musieli mi pokazac jak :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 grudnia 2006, 15:39

    To dobrze, ze masz regularnie mierzone cisnienie! Powinno to byc pod kontrola! Super!
    Art pisze:z pielegnacja chyba problemu niebedzie wyciagnac zalozyc zdjac i do kosza jedynie chyba z zakladaniem i zdejmowaniem by musieli mi pokazac jak
    Ogolnie trzeba Cie poinformowac o pielegnacji soczewek (pielegnacja to nie tylko plyn)
    A odnosnie nauki, to powinno to byc przeprowadzane przy pierwszym doborze soczewek kontaktowych.

    pozdrawiam!
  • Art
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 08 grudnia 2006, 06:58
    Lokalizacja: Braniewo

    autor: Art » 08 grudnia 2006, 17:30

    lemur szkoda ze mieszkam daleko od waszego zakladu <lol> bo wydaje sie bardzo profesjonalny :D niewiem czy w [nazwa regulamin] tez mnie tak potraktuja :P znaczy nigdy na nich nienazekalem ale to tylko bylo badanie dobranie okularow i tyle :P ... co do badan to zdaje sobie sprawe ze musza byc bardzo czesto robione przy jaskrze bo cisnienie musi byc pod kontrola od samego poczatku wykrycia tej choroby u mnie mam miezone raz w miesiacu najczesciej bo bylo ze raz na 3miechy ze jak wakacje czy bylem abrdzo zajety... wogule to lekarze bardzo sie dziwili ze tak mlody czlowiek ajuz ma jaskre
    Ostatnio zmieniony 08 grudnia 2006, 20:59 przez Art, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości