ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Soczewki a zaczerwienienie
  • motyleq
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 20 listopada 2006, 16:16
    Lokalizacja: tarn??w

    Soczewki a zaczerwienienie

    autor: motyleq » 25 listopada 2006, 14:42

    Witam.
    Od oko?o 4 miesi?cy borykam si? z problemem z soczewkami kontaktowymi. OD zawsze u?ywa?am p?ynu do soczewek Renu, jednak po tym jak go wycofali ze sprzeda?y zmieni?am na Aqua Balance firmy EyeSee. Po 2 tygodniach u?ywania tego p?ynu wyst?pi?o u mnie silne zapalenie spoj??wek kt??e wyleczy?am przepisanymi lekami biodacyna i Corneregelem. PRzypuszcza?am ?e przyczyn? tego zapalenia by? tusz do rz?s czy te? jakis kosmetyk. Po wyleczeniu kupi?am now? par? soczewek miesi?cznych i przez ponad dwa tygodnie by?o wszystko w porz?dku , po czym znowu z?apa?o mnie zapalenie - oczy ca?e czerwone, przkrwione , ?wiat?owstr?t, lekki b??l. Ostawi?am te soczewki i znowu leczy?am si? tymi samymi lekami. Objawy ust?pi?y a ja znowu kupi?am now? par? soczewek ( miesiecznych) i zn?? nie by?o zadnych problemow przez dwa tygodnie. Po tym okresie znowu wyst?pi?o zaczewienienie, b??? , silny ?wiat?owstr?t - wsyztskie objawy byly jeszce ostrzejsze ni? wcz??niej. Pojecha?am do okulistki kt??a mi poweidzia?a ze mam nawrotowe zapalenie rog??wki , przepisa?a Toradex , Nacloff i Corneregel kt??re stosowa?am z powodzeniem. Wszystkie objawy ust?puj? u mnei po koko?o 2 dniach - podczas ka?dego z tych "napad??w" Ale tym razem nie wr??ci?am do soczewek tak szybko jak wcz?sniej , nie chodzi?am w nich okolo 3 tygodnie i co tydzien odwiedzia?am okulistke ktora stopniowo zmniejszala mi dawki lek??w. W koncu powiedziala ze jestem wyleczona a ja w koncu moglam zalozyc moje ukochane soczewki. i Co ? po 2 tygodniach znowu to samo - ale tym razem zero b??lu , swiatlowstretu tylko zaczerwienione oczy. Wyrzuci?am te soczewki i kupi?am sobie focusa night&day na 30 dni i nocy . Ale ze strachu ubiera?am je tylko na dzien a na noc sciagalam, i uzywalam tego pluny caly czas tego samego .. i po 2 tygodniach znowu to co zwykle , ale tym razem zero b??lu ani zadnych innych objawow poza pekajacymi naczynkami. odsatwilam oczewki na dwa dni , ale po tych dw??ch dniach znowu ubralam te same soczewki i tyydzien nie bylo zaczerwienienia, ale znowu wr??cilo.Juz niewiem co mam robic, boje sie gdziekolwiek wychodzic bo raz mam zaczerwienione oczy a raz nie. Niedawno sobie uswiadomilam ze to moze przez ten plyn ktorego uzywam caly czas z tej samej firmy. Nie wyobrazam sobie zycia bez soczewek . Dwa lata juz ich uzywam i dotychczas nie bylo zadnych problemow. Jest na to jakas rada? Prosze o pomoc.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 listopada 2006, 21:18

    Sama Pani doszla do pewnego wniosku, prosze sprobowac zmienic plyn... jezeli uzywa Pani soczewek Night&Day firmy Ciba Vision, prosze o wyprobowanie tej firmy najlepszego plynu SoloCare Aqua, lub plynu dla oczu wrazliwych, bez konserwantow - AQSept+
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 25 listopada 2006, 22:45

    Ja r??wnie? zauwa?a?am u siebie nieraz zaczerwienienie oczu. Ba?am si?, ?e to wina soczewek, bo jakby nie by?o, okulista powiedzia?, ?e mog? wyst?powa? u mnie problemy, ale si? upiera?am. Tyle, ?e u mnie nie trwa to d?ugo, 2-3 dni, potem ust?powa?o i dopiero za jaki? czas (dwa tygodnie) znowu si? pojawia?o. Dowiedzia?am si?, ?e p?yn kt??rego u?ywam jest dobry i po nim nie powinno nic z?ego si? dzia?. Wywnioskowa?am, ?e to mo?e wina przechowywania soczewek, gdy? w jednym p?ynie trzymam je 2-3 noce. Zacz??am wymienia? p?yn z pojemnik??w co noc i dosz?am, ?e w?a?nie w tym tkwi? problem. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 listopada 2006, 22:56

    Soleil pisze:gdy? w jednym p?ynie trzymam je 2-3 noce.
    :what:
    Soczewki wkladac do pojemniczka ze swiezym plynem, pojemniczka nie myc woda... przeciez to sa podstawy pielegnacji soczewek kontaktowych!!!
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 25 listopada 2006, 23:04

    Tak, tak, ale s?ysza?am od wielu os??b, ?e w?a?nie tak robi?...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 listopada 2006, 23:09

    Soleil pisze:ak, tak, ale s?ysza?am od wielu os??b, ?e w?a?nie tak robi?...
    A czy te wiele osob to specjalisci w doborze soczewek kontaktowych? Jezeli nie, to nie sadze aby byli oni autorytetem w tej sprawie.

    A robia tak, bo uwazaja ze nic sie nie stanie, ze zaoszczadza, ze plynu za duzo schodzi itp, itd... takie poczynania predzej czy pozniej sie odbija na oku!
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 25 listopada 2006, 23:12

    W?a?nie to zrozumia?am, tyle ?e za p???no. Zawsze si? ucz? na b??dach...
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 25 listopada 2006, 23:14

    Soleil pisze:Zawsze si? ucz? na b??dach...
    mozna temu zapobiec sluchajac i radzac sie specjalistow w kazdej dziedzinie zycia...

    Takie eksperymenty czasami koncza sie przeszczepem rogowki! Nie mam zamiaru straszyc... ale czasami warto pomyslec o konsekwencjach.

    Pozdrawiam zatem!
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 15 gości