ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady
  • TheFlash
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 sierpnia 2020, 16:39

    Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady

    autor: TheFlash » 04 sierpnia 2020, 16:41

    Witam, ostatnio byłem u optometrysty i niestety ale nie udało mi się założyć soczewek, nawet z pomocą obu Pań nie było to możliwe, gdyż odruch zamykającego oka był zbyt silny.
    Niestety Pani powiedziała, że jeśli nie zdejmę soczewki przy Niej to nie wypisze mi ich do domu, a ja nawet nie mogłem ich założyć...
    Poleciła mi jakieś filmiki na YouTube danej firmy tyle, że to sucha teoria, którą już znam na pamięć.
    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie da się nauczyć tego na sucho, oczywiście mam na myśli zakładania soczewek bez soczewki, Pani optometrysta powiedziała że mam ćwiczyć poprzez dotykanie sobie oka dzięki palcowi ale to co najmniej brzmi okropnie.
    Dałem sobie drugą szansę, że jeszcze raz do nich pójdę i spróbuję przełamać się ale jak do tego przygotować się, słyszałem o jakiś przyssawkach do soczewek ponoć ułatwiają zakładanie i zdejmowanie, ktoś korzysta i mógłby wypowiedzieć się jak to z nimi jest?
    Warto zaryzykować i zamówić sobie zerówki czy o mojej wadzie (-4) w celu tylko nauki aplikowania soczewek?
    Do tego także wyżej wspomniane przyssawki?
    Dodam, że mam 21 lat i noszę okulary ~7 lat, więc chciałbym w końcu pozbyć się okularów w przypadku wyjścia gdzieś na miasto czy trening.
    Z góry dziękuję za wszelaką pomoc, liczę na Was.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady

    autor: optometrysta.pl » 04 sierpnia 2020, 18:32

    Ano czasami i tak się zdarza, że odruch źreniczny jest jak Goliat. Ale niestety tutaj poza motywacją i "uspokojeniem" nie ma rady. Dotykanie jak to napisano "na sucho" oka palcem nie jest dobrym rozwiązaniem ani sugestią. Przyssawki - zazwyczaj stosowane są do twardych soczewek - ok, są do miękkich ale nie sądzę aby mogła pomóc. Odruch nie wynika z tego, że się palec zbliża tylko cokolwiek, ale możesz spróbować.

    Zakup soczewki nie wiem czy pomoże, a co jeżeli sobie założysz a potem będzie problem z jej ściągnięciem bez opieki specjalisty? Co wtedy?

    Jak masz możliwość i piszesz, udaj się raz jeszcze. Czasami uda się coś za drugim, trzecim podejściem i nie zawsze jest droga - dobra droga - na skróty.

    powodzenia!
  • TheFlash
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 sierpnia 2020, 16:39

    Re: Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady

    autor: TheFlash » 04 sierpnia 2020, 19:50

    O to chodzi właśnie, że nie mam jak ćwiczyć tego w domu, a na wizycie jestem daleko od włożenia tego, musiałbym na spokojnie w domu poćwiczyć, a do tego potrzebowałbym normalnych soczewek i nie wiem co robić, najchętniej to bym kupił soczewki i te przyssawki i w domu do "bólu" próbował, co sądzicie?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady

    autor: optometrysta.pl » 05 sierpnia 2020, 09:33

    a co powiesz na to co napisałem?

    Zakup soczewki nie wiem czy pomoże, a co jeżeli sobie założysz a potem będzie problem z jej ściągnięciem bez opieki specjalisty? Co wtedy?
  • TheFlash
    Posty: 0
    Rejestracja: 04 sierpnia 2020, 16:39

    Re: Jak nauczyć się zakładać soczewki - potrzebuję porady

    autor: TheFlash » 05 sierpnia 2020, 13:23

    Z pomocą przyssawki nie powinno być łatwo ściągnąć soczewkę?
    Optometrystę mam ~40 km od rodzimej miejscowości, ponadto w połowie września wyjeżdżam na studia do innego miasta, a chciałbym mieć to "z głowy", dodatkowo każda wizyta to koszt około 150 zł, a mógłbym ćwiczyć sobie w domu na spokojnie bez stresu w obecności kogoś i mógłbym próbować ile razy chce i kiedy chce.
    A co do palca to jakoś nie widzi mi się sama myśl o dotykaniu sobie palcem oka przeraża mnie, mimo że optometrysta przy mnie sobie dotykał palcem oka i mówił, że to nic takiego.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 5 gości