ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
dziwna sprawa z soczewkami Air Optix
  • tucz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2006, 21:00
    Lokalizacja: Warszawa

    dziwna sprawa z soczewkami Air Optix

    autor: tucz » 02 listopada 2006, 21:48

    Witam,

    Jestem uzytkownikiem soczewek od ponad 6-ciu lat. Do tej pory nosilem trzy
    miesieczne B&L. Ale jakis tydzien temu za namowa okulisty (wrastaja mi naczynia, czy cos takiego) zakupilem Air Optix - znacznie wieksza przepuszczalnosc tlenu i nowoczesniejsze, lepsze dla oka. Ale niestety te wlasciwosci w moim przypadku jakos sie nie sprawdzaja...
    Znacznie gorzej mi sie nosi te soczewki, odczuwam ich obecnosc w oku, mam
    slabsza ostrosc (duza roznica!!!) i jakos glowa mnie czesto boli od momentu
    przejscia na te soczewki.
    Czy ktos sie spotkal z podobna sytuacja? Czmu tak sie moze dziac? Czy moje
    oczy musza sie przyzwyczaic do nowych soczewek? Do nowego materialu?
    Czy tylko ja tak mam, ze slabiej widze w tych soczewkach?
    A moze kwestia plynu do soczewek? Narazie uzywam tego samego co wczesniej, czyli Renu MultiPlus.
    Bede wdzieczny za wszelkie opinie i pomoc, bo nie wiem co dalej robic, czy
    testowac te soczewki dalej czy wrocic do starych, a moze jakies inne sprobowac?

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 listopada 2006, 21:52

    Witam!

    Jezeli chodzi o przejscie z B&L na AIR Optixy, to w wiekszosci przypadkow nie ma tzw "odrzucen" odnosnie parametrow (rozmiarow) soczewki.

    Co moze byc przyczyna, trudno stwierdzic przez internet. Moze specjalista, ktory polecil zmiane zajrzal by w oczka przy jak najszybszej wizycie kontrolnej? Prosze sie zglosic aby sprawdzil jak zachowuje sie soczewka itp... wtedy bedzie mozna cos wiecej stwierdzic.

    Przy wrastajacych naczynkach, faktycznie lepsze sa soczewki o wiekszej przepuszczalnosci, ale takze i czasowe ich krotsze noszenie.

    Co do plynu, to akurat Baush po ostatniej "wpadce" ze swoim najnowszym plynem nie ma nic ciekawego w ofercie, konkurencja jest duzo bardziej z przodu z nowymi formulami.
  • tucz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2006, 21:00
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: tucz » 02 listopada 2006, 23:01

    Dzi?ki za odpowied?.
    W takim razie ju? rezerwuj? wizyt? u okulisty.
    Soczewki staram si? nosi? jak najmniej. zaraz po powrocie z pracy zak?adam okulary a tak?e gdy jestem w domu i nigdzie nie wychodz? to u?ywam okular??w, wi?c chyba tyle wystarczy.
    P?ynu narazie innego nie kupowa?em, bo chcia?em zu?y? stary :]
    Rozumiem, ?e nawet przy tych soczewkach 3-miesi?cznych lepiej u?ywa? innego p?ynu?
    Skoro ju? trafi?em tutaj na forum to mo?e skonsultuj? si? jeszcze odno?nie drugiej kwestii. A mianowicie ostatnio lewym okiem widz? dosy? cz?sto ma?? plamk?, okulistka po badaniu stwierdzi?a, ?e to jakie? "fr?dzelki" w ciele szklistym i ?e to cz?sto si? zdarza i ?e si? tego leczy? nie da. Czy rzeczywi?cie tak jest?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 listopada 2006, 10:44

    tucz pisze:okulistka po badaniu stwierdzi?a, ?e to jakie? "fr?dzelki" w ciele szklistym i ?e to cz?sto si? zdarza i ?e si? tego leczy? nie da. Czy rzeczywi?cie tak jest?
    Skoro tak stwierdzila, to tak jest... rozne "rzeczy" jak fredzelki, nitki itp sie pojawiaja i trzeba czasami taka urode oka zaakceptowac. Wazne jest to aby konsultowac takie rzeczy u specjalisty na biezaco.
  • tucz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 02 listopada 2006, 21:00
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: tucz » 13 listopada 2006, 19:19

    A co mo?ecie powiedzie? o soczewkach B&L PureVision? Polecacie?? ;)
    Pono? nie maj? tak dobrej przepuszczalno?ci tlenu jak Optix-y, ale chyba znacznie lepsz? od 3-miesi?cznych B&L?
    Po nieudanym podej?ciu do Optix-??w tym razem wyprobuj? PureVision, mam nadziej? ?e lepiej mi si? przys?u??, przede wszystkim chodzi o ostro?? widzenia. A jak nie to mo?e warto spr??bowa? wzi?? wi?ksz? moc?? Czy lepiej wr??ci? do 3-miesi?cznych B&L?

    Z g??ry dzi?ki za pomoc.

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 listopada 2006, 19:25

    tucz pisze:przede wszystkim chodzi o ostro?? widzenia. A jak nie to mo?e warto spr??bowa? wzi?? wi?ksz? moc??
    o tym powinien decydowac specjalista...
  • jakeee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 stycznia 2007, 14:59
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: jakeee » 06 stycznia 2007, 15:09

    powiem wam tyle . mam 15 lat nosi?em wiele soczewek kontaktowych. by?y purevision optixy, acuvue advance i proclear compatibles. teraz nosze air optix night and day i powiem wam tyle.jesli macie problemy z wrastaj?cymi naczynkami szczerze polecam proclear compatibles, bo s? zrobione z materia?u kt??ry przystosowuje si? do tkanki oka dzi?ki czemu oko zachowuje si? jakby nie by?o na nim soczewki tyle ?e ja ich nie nosze bo nie mo?na w nich spa? bo grozi to przyklejeniem sie soczewki do oka. co do purevision po ich stosowaniu nabawi?em sie niez?ych problem??w, w?asnie na wyleczenie okulistka kaza?a mi nosi? proclear i wszystko wrocilo do normy, a teraz nosze air optix night and day, nie zdejmuj?c ich na noc przez 30 dni plywam w nich(oczywiscie w okularach) i po 2 tygodniach ciag?ego noszenia okulistka powiedzia?a mi ?e oko wygl?da jakby nie bylo na nim soczewki, siedze godzinami przed kompem i zero zaczerwienienia ani wysychania. nie zmienie ich na zadne inne, za to moja siostra nosi optixy tesh czasami w nich spi i nic sie nie dzieje zadnych wrosnietych naczynek wiec szczerze polecam cibe vision, co do p?ynu to najlepszy jest soloaquacare. a acuvue niech sie schowa bo niby mozna je nosic 1tydzien a ja po drzemce w nich mialem czerwone oczy i strasznie mnie bola?y wiec to jush swiadczy o beznadziejnosci tych soczewek
    Jakeee
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości