ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Duża wada wzroku + astygmatyzm a dobór soczewek
  • Skasowano Konto

    Duża wada wzroku + astygmatyzm a dobór soczewek

    autor: Skasowano Konto » 19 października 2019, 09:01

    Hej,

    Po wizycie u optometrysty okazało się, że wada w przeciągu kilku lat bardzo mi się pogorszyła.
    W związku z tym przekroczyłam -10 dioptrii i mam problem w znalezieniu odpowiednich soczewek kontaktowych.

    Pani w salonie optyczny zaproponowała -8 i -10 dioptrii + astygmatyzm po 1,75.
    Po badaniach wyszło, ze wartość powinna wynosić -11 i - 13 + astygmatyzm 1,75.

    Gdy zapytałam o soczewki roczne np. OMNIFLEX TORIC, Pani stwierdziła, że tam jest dużo parametrów do ustalenia i ona nie jest w stanie mi ich dobrać. Dodatkowo trochę mnie straszyła tym, że te soczewki ciężej jest oczyścić ponieważ przez cały rok jest noszona tylko jedna sztuka i mogą powodować choroby oczu. Co o tym sądzicie? Czy Wam dobierano te soczewki w salonie? Gdy byłam u okulisty to on stwierdził, że on nie dobiera soczewek.

    Czy znacie może jakąś markę soczewek miesięcznych dla dużej wady wzroku + astygmatyzm?
    Czy niepełna korekcja wzroku nie spowoduje pogorszenia wady?
  • ybrissa
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 października 2019, 22:50

    Re: Duża wada wzroku + astygmatyzm a dobór soczewek

    autor: ybrissa » 17 listopada 2019, 23:10

    Skasowano Konto pisze: 19 października 2019, 09:01 Czy niepełna korekcja wzroku nie spowoduje pogorszenia wady?
    Wg najnowszych wytycznych spowoduje. Pełna korekcja to podstawa. Dlatego staram się badać córkę 2 a nawet 3 razy do roku i po każdym takim badaniu zwiększać moc szkieł, nawet o -0,25.

    PS. Soczewki nie są rozwiązaniem na stałe, powinny być używane w wyjątkowych sytuacjach. Podstawa to dobre okulary.
  • miśka12
    Posty: 0
    Rejestracja: 20 listopada 2020, 20:28

    Re: Duża wada wzroku + astygmatyzm a dobór soczewek

    autor: miśka12 » 20 listopada 2020, 20:55

    To już duża wada. Moje rodzeństwo też ma astygmatyzm ja na szczęście mam tylko drobną wadę wzroku.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 11 gości