ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Pierwsze soczewki
  • Slomka712
    Posty: 0
    Rejestracja: 27 listopada 2018, 09:49

    Pierwsze soczewki

    autor: Slomka712 » 23 stycznia 2019, 11:27

    Hej mam pytanko.Potrzebuje porady ponieważ temat soczewek jest jak rzeka.Jakie są najlepsze pierwsze soczewki do nauki ich noszenia oraz zakładania?Wiem wizyta u okulisty,który pokaże i nauczy jak to robić.Ale dalej nie jestem pewna swoich umiejętności.Więc jakie? Miesięczne,tygodniowe,dzienne?Nawilżane,cieńsze ,grubsze?Tyle tego jest a nie chciałabym wydawać Bóg wie ile kasy. Za wszelką poradę dziękuję.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Pierwsze soczewki

    autor: optometrysta.pl » 23 stycznia 2019, 14:05

    Tak na serio to nie ma różnicy, wszystkie soczewki są "miękkie" a specjalista który aplikuje soczewki kontaktowe posiada również i próbne którymi można pod okiem specjalisty podczas tzw "doboru i aplikacji soczewek" nauczyć się poprawnego manipulowania soczewkami. To nie tak, że ktoś przepisze wartości a potem szukacie co najlepsze, takie soczewki trzeba założyć na oko, sprawdzić pod lampą szczelinową jak się zachowuje, jak leży na oku czy prawidłowo (to, że ktoś nie czuje dyskomfortu nie oznacza, że soczewka jest prawidłowa)

    Tak więc warto udać się do specjalisty, który przede wszystkim podchodzi do sprawy kompleksowo. Tak więc wydanie jak to określiłaś "Bóg wie ile kasy" - taka aplikacja, nauka, szkolenie jest jednorazowe. Potem tylko zalecane wizyty kontrolne.

    Niestety - temat rzeka bo użytkownicy jak ognia unikają specjalistów pod kątem prawidłowego doboru soczewek.


    Umawiając się lub poszukując takiej osoby warto wcześniej telefonicznie dowiedzieć się dokładnie co taka wizyta pierwsza obejmuje (bardzo często z tzw zestawem startowym)
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości