ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczewki a mróz!
  • xgrazkax3
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 stycznia 2019, 10:47

    Soczewki a mróz!

    autor: xgrazkax3 » 11 stycznia 2019, 10:46

    Cześć. Może to pytanie powinno być bardziej skierowane do producentów soczewek kontaktowych ale może właśnie ktoś taki jest tu na forum.Mieszkam na tzw biegunie zimna i teraz mamy u siebie jakieś 21*C a ja niestety pracuje dużo na zewnątrz. Nie wspomnę że okulary przymarzają mi do twarzy :shock: Dlatego postanowiłam zakładać soczewki-bo to niby na oku,tam jest cieplej ......Ale one również nie zdają egzaminu.Nie tyle,że zamarzają ale tak jakby zachodzą mgłą ,muszę często mrugać i mam wrażenie ,że mam coś zimnego na oku.I tu moje pytanie.Czy to wina soczewek? Rodzaju soczewek? Czy sa jakieś specjalne zimowe? A może to coś ze mną?Może jakieś krople? Co mam robić bo bez okularów ani soczewek nie mogę pracować?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Soczewki a mróz!

    autor: optometrysta.pl » 11 stycznia 2019, 13:13

    Soczewki kontaktowe nie przymarzają do oka, więc spokojnie. Nie ma soczewek na letnie czy na zimowe warunki ;-)
    Jednak soczewki powinny zostać dobrane przez specjalistę, co znaczy dobrane? W dużym skrócie i uproszczeniu założone i sprawdzone pod lampą szczelinową. Wnioskuję, że u ciebie to nie nastąpiło, świadczyć może o tym zachodzenie mgłą i mruganie poprawiające widzenie.
    Znajdź specjalistę, który DOBIERA (założy ci soczewki próbne) a nie SPRZEDAJE (sprawdzi receptę, albo sprzeda to co ma) soczewki kontaktowe.
  • xgrazkax3
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 stycznia 2019, 10:47

    Re: Soczewki a mróz!

    autor: xgrazkax3 » 16 stycznia 2019, 12:48

    Faktycznie byłam u specjalisty i po dość obszernym wywiadzie,pouczeniu i dobraniu odpowiednich soczewek jest super. Mogę spokojnie pracować i korzystać z uroków zimy.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości