ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
soczewki kontaktowe - niebezpieczeństwo?
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    soczewki kontaktowe - niebezpieczeństwo?

    autor: Debian » 07 października 2006, 12:57

    Moja siostra ostatnio by?a u okulisty ?eby dobra? sobie soczewki kontaktowe. Ale po po rozmowie z okulistk? zrezygnowa?a. Okulistka powiedzia?a ?e soczewki s? niebezpieczne, ?e po
    kilku latach uszkadzaj? oko(chyba jak?? b?on? na rog??wce) co nie pozwala potem na zrobienie operacji oczu, nawet je?li odpowiednio si? piel?gnuje te soczewki. A wi?c czy to prawda? Soczewki rzeczywi?cie niszcz? oczy ? W?a?nie ta okulistka powiedzia?a te? ?e wsz?dzie pisz? ?e jest super fajnie, ale nikt nie m??wi jak to naprawd? jest z soczewkami.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:50 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • pako
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 26 września 2006, 23:13
    Lokalizacja: Radomsko

    autor: pako » 08 października 2006, 00:51

    hmmm pomyslmy logicznie. Czy najwieksze firmy produkujace soczewki pozwolily by ich produkty szkodzily zdrowiu??


    A od okularow mozna dostac garba. Ciekawe co na to pani okulistka haha
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 12:56

    By?em u tej okulistki niedawno. Okaza?o si? ?e siostra ?le mi przekaza?a co do tego ?e s? niebezpieczne. Chodzi naprawd? o to ?e nosz?c soczewki oko si? niedotlenia i stopniowo na oku powstaj? naczynia krwiono?ne wok??l rog??wki oka. Pokaza?a mi tak? ksi??k? gdzie jest pokazane rozw??j tej choroby w 4 etapach. Okaza?o si? ?e ja mam ju? etap 2... Ale sam prawie nic nie zauwa?y?em bo okulistka sprawdza?a mi to za pomoc? jakiego? urz?dzenia. Na rysunku gdzie by? 4 etap oko wygl?da?o okropnie, poprostu nie da?o si? patrze?
    hmmm pomyslmy logicznie. Czy najwieksze firmy produkujace soczewki pozwolily by ich produkty szkodzily zdrowiu??
    No nie wiem czy to do ko?ca takie logiczne my?lenie. A fimry kt??re produkuj? papierosy te? pozwoli?yby ?eby? umar?? ;)

    Nigdzie przecierz nie pisz? ?e daj? ci 100% pewno?ci ?e nie b?dzie ?adnych powik?a?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:00

    Debian pisze:Chodzi naprawd? o to ?e nosz?c soczewki oko si? niedotlenia i stopniowo na oku powstaj? naczynia krwiono?ne wok??l rog??wki oka. Pokaza?a mi tak? ksi??k? gdzie jest pokazane rozw??j tej choroby w 4 etapach. Okaza?o si? ?e ja mam ju? etap 2...
    Chodzi o wrastajace naczynka krwionosne. Polecam odlozenie soczewek na jakis czas, miejsca wrosniec naczynek niestety juz sie nie cofna, zostana "martwe duszki" i przy dalszym niedotlenianiu latwo moga sie odnowic. Ewentualnie korzystac z soczewek o wiekszej przepuszczalnosci tlenu, nie nosic 24h, czesciej je sciagac i korzystac zamiennie z okularow.

    Sam tego nie zauwazysz, mozna to zobaczec korzystajac z lampy szczelinowej i kazdy specjalista dobierajacy soczewki kontaktowe takie urzedzenie powienien miec. Dlatego tak wazne sa wizyty kontrolne, dobor odpowiednich soczewek itp, itd...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:06

    Ewentualnie korzystac z soczewek o wiekszej przepuszczalnosci tlenu, nie nosic 24h
    Tak w?a?nie chcia?em zrobi?, zamieni? Acuvue Advance na PureVision. Okulistka powiedzia?a ?e praktycznie nie b?dzie to mia?o ?adnego znaczenia, bo oko wraz b?dzie mia?o bardzo ma?o powietrza.

    Szczerze m??wi?c to po tej wizycie chyba zaczn? nosi? na sta?e okulary.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:11

    Debian, napisalem nie nosic 24h Pure Vision sa do noszenia dzien i noc, jednak przy skali 2 nie polecalbym tego rozwiazania aby nosic je w trybie non-stop. Raczej tak jak napisalem, sciagac tak szybko i zamienic okularkami jak tylko jest to mozliwe oczywiscie zaproponowane soczewki.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:18

    a zgadzasz si? z stwierdzeniem okulistki ?e ma?o oznacza przepuszczalno?? tlenu? Np. Acuvue ma 60dk a Purevision 110 dk.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:21

    a zgadzasz sie ze mna, ze mimo noszenia soczewek kontaktowych masz mniejsza przepuszczalnosc niz bez soczewki?

    Ale to Twoje oczy, Twoje naczynka...

    ps. jezli lubisz liczbny to krytykowany przez Ciebie AIR optix (O2optix) ma 138 Dk/t (soczewka miesieczna do sciagania na noc, czyli zdecydowanie wiecej niz PureVision, ktory jest soczewka 30 dni i nocy)
    a AIR Optix Night and Day 175 Dk/t (soczewka do noszenia przez 30dni i nocy)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:28

    krytykowany przez Ciebie AIR optix (O2optix)
    ee.. ja co? krytykuj??
    a zgadzasz sie ze mna, ze mimo noszenia soczewek kontaktowych masz mniejsza przepuszczalnosc niz bez soczewki?
    Tak.
    Ja sie chcia?em spyta? czy ta okulistka ma racje bo ja si? nie na tym nie znam.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:30

    Debian pisze:ee.. ja co? krytykuj??
    tak w innym poscie, poza tym opisujesz swoje przezycia w watku O2Optix a nosisz Advanced, jak przyznales, wiec ni jak sie ma jedno do drugiego ;)
    Debian pisze: Ja sie chcia?em spyta? czy ta okulistka ma racje bo ja si? nie na tym nie znam.
    zapytaj wiec o to wszystko osobe, ktora Cie prowadzi pod katem soczewek kontaktowych przy nastepnej wizycie kontrolnej. Przeciez od tego ona tez jest.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:35

    LEMUR pisze:
    Debian pisze: Ja sie chcia?em spyta? czy ta okulistka ma racje bo ja si? nie na tym nie znam.
    zapytaj wiec o to wszystko osobe, ktora Cie prowadzi pod katem soczewek kontaktowych przy nastepnej wizycie kontrolnej. Przeciez od tego ona tez jest.
    Zrozum, ?e ja chce pozna? poprostu opini? onnych ludzi...
    Wiem jacy s? niekt??rzy okuli?ci i ?e czasami gadaj? g?upoty np. komu? jaki? okulista kaza? pojemnik po soczewkach przep?ukiwa? wod?.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:37

    Debian pisze:Wiem jacy s? niekt??rzy okuli?ci i ?e czasami gadaj? g?upoty np. komu? jaki? okulista kaza? pojemnik po soczewkach przep?ukiwa? wod?.
    Jest wolny rynek, poradz sie znajomych w Twojej okolicy i zmien specjaliste, przeciez nikt do nikogo nie przywiazuje :)

    A plukanie woda, to juz post o tym byl - infekcja pewna jak :cenzura:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:40

    tak w innym poscie, poza tym opisujesz swoje przezycia w watku O2Optix a nosisz Advanced, jak przyznales, wiec ni jak sie ma jedno do drugiego
    Prosz? ci? nie wmawiaj mi tego co ja nie napisa?em. Ja pisz? og??lnie o soczewkach kontaktowych a nie konkretnie o2optix, wiem ?e niby maj? wieksz? przpuszczalno?c tlenu w dk/t ale skoro okulista powiedzia? mi ze to nie ma ?adnego znaczenia to znaczy ?e wynik bedzie ten sam w Acuvue Advance i O2Optix.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:42

    Debian pisze:to znaczy ?e wynik bedzie ten sam w Acuvue Advance i O2Optix.
    nie jest wynik ten sam...
    a decyzji Twojego specjalisty nie mam zamiaru krytykowac, jednak moze po prostu on sam nie ma w ofercie O2Optix i posiada tylko produkty Johnsona, stad jego decyzja. Proste.
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości