ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Dziwny dobór soczewek torycznych
  • Zygi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 października 2006, 23:13
    Lokalizacja: Pozna??

    Dziwny dobór soczewek torycznych

    autor: Zygi » 05 października 2006, 23:25

    Historia d?uga i tre?ciwa :)
    By?em na badaniu wzroku gdzie wykazano wady:
    oko L: -2,75 sfera -1,5 cyl oraz prawe: -2,5 sfera -2,0 cyl
    Jednak optyk stwierdzi? ?e takich cylindr??w nikt nie produkuje i zam??wione soczewki b?d? si? troch? r???ni?. Spytam od razu to co TO jest?! wszystko si? elegancko zgadza a warto?ci cylindr??w kt??re posiadam teraz L: -1.25 i P: -1.75 wydaj? mi sie... :cenzura: dziwne :/ dodam tylko ?e mam soczewki acuvue advance for astigmatism a te, kt??re zgadza?yby si? z moj? wad? to Hydron Actitoric. Orientuje si? kto? czy op?aci si? odda? nieodpakowane pude?ko i zam??wi? na w?asn? r?k? odpowiednie do mojej wady? B?dzie wida? r???nic? czy to kwestia przyzwyczajenia oka?

    Z g??ry dzi?kuj? za pomoc :mrgreen:
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:50 przez Zygi, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 października 2006, 09:16

    Zygi pisze:Jednak optyk stwierdzi? ?e takich cylindr??w nikt nie produkuje
    Sa soczewki toryczne na rynku, zarowno jako jednodniowe, miesieczne oraz roczne. Aby kupowac na "wlasna reke" warto znac BC oraz DIA (a nie tylko moce) Takie rzeczy powinienes dostac po badaniu, aby ulatwic pozniejsze zakupy.
  • Zygi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 października 2006, 23:13
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Zygi » 06 października 2006, 15:21

    ciekawostka... bo nie do?? ?e nic nie dosta?em to jeszcze optyk sam powiedzia? ?e robi to "na czuja". Nie wiem czy sie zrozumieli?my bo MAM soczewki toryczne, jednak cylindry nie s? takie jakie wysz?y w trakcie badania, r???ni? si? odpowiednio tylko czy mog? si? r???ni??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 października 2006, 15:28

    Zygi pisze:Nie wiem czy sie zrozumieli?my bo MAM soczewki toryczne, jednak cylindry nie s? takie jakie wysz?y w trakcie badania, r???ni? si? odpowiednio tylko czy mog? si? r???ni??
    No chyba sie nie zrozumielismy. Zle odczytalem nieco posta. Przepraszam.

    Narazie na rynku nie ma soczewek w kazdej wartosci cylindra - to sie ma niedlugo zmienic - do tego momentu jestesmy zdani na to w jakich wartosciach produkowane sa soczewki toryczne. Czyli lepiej dobrac slabsza (jaka jest na rynku) wartosc cylindra niz aplikowac w tzw ekwiwalencie sferycznym. Napewno widzenie w Pana przypadku lepsze powinno byc z tymi slabszymi cylindrami niz w przeliczeniu tego na soczwke sferyczna.
  • Zygi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 października 2006, 23:13
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Zygi » 06 października 2006, 17:04

    Ca?e szcz??cie jednak znalaz?em te soczewki (link powy?ej) tylko zastanawia mnie co z ich jako?ci? czyli:

    Czy warto w ciemno bra? takie, kt??rych cylindry sie zgadzaj?, je?li lekarz stwierdzi? ?e mog? nosi? inne, niezgodne z warto?ciami z badania?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 października 2006, 17:30

    Zygi pisze:je?li lekarz stwierdzi? ?e mog? nosi? inne, niezgodne z warto?ciami z badania?
    Z wartosciami czyli rowniez i srednica (DIA), krzywizna (BC) a nie tylko moce.
    Zbyt duze beda za bardzo sie poruszac po rogowce, zbyt ciasne beda uwierac - obie drogi prowadza do dyskomfortu i niezadowolenia. Zbyt ciasna bedzie draznila dodatkowo rogowke
  • Zygi
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 05 października 2006, 23:13
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: Zygi » 07 października 2006, 12:41

    Rozumiem, por??wna?em jednak soczewki kt??re posiadam i s? identyczne z tymi kt??re moge mie? wi?c raczej si? w nie zaopatrz?.

    Dzi?ki za wszystko :)

    ps LOL chyba sprzedano mi soczewki dwutygodniowe jako miesi?czne :/
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości