Zablokowany Posty: 22 Strona 1 z 1
O2OPTIX
  • max110
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 04 października 2006, 18:45
    Lokalizacja: raszk??w

    O2OPTIX

    autor: max110 » 04 października 2006, 18:53

    Mam 14 lat i chcia?bym zacz?c nosi? soczewki kontaktowe. Przegl?daj?c troche strony z soczewkami i fora internetowe o soczewkach znalaz?em wiele dobrych opini o O2OPTIX. Tutaj takiego potwierdzenia nie znalaz?em. Chcia?bym zapyta? czy w moim wieku ?rednica i krzywizna soczewki raczej b?d? pasowa?y, gdy? optixy s? tylko w jednej opcji z krzywzin? i ?rednic?. Aa i czy mo?ecie mi powiedziec co? jescze o tych soczewkach?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 października 2006, 19:55

    max110 pisze:Przegl?daj?c troche strony z soczewkami i fora internetowe o soczewkach znalaz?em wiele dobrych opini o O2OPTIX. Tutaj takiego potwierdzenia nie znalaz?em
    Bo osoby, ktore sie do tej pory wypowiadaly preferuja inne. My dobieramy O2Optix (teraz wystepuja pod nowa nazwa AIR Optix) i nie spotkalismy negatywnych opinii o tych soczewkach.

    Co do wieku - to nie ma znaczenia czy masz 10lat czy 40-ci. Udaj sie do dobrego specjalisty w doborze soczewek kontaktowych, niech zalozy Ci probne soczewki i sprawdzi czy zachowuje sie prawidlowo. Jezeli tak... witamy w klubie :)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:16

    Ja te? mam 14 lat. Nie polecam ci noszenia soczewek codziennie po jakie? 12 godzin. Ja tak nosi?em przez kilka miesi?cy i powoli zaczynaj? mi wrasta? naczynia krwiono?ne, chocia? jeszcze praktycznie niczym mi to nie grozi ale je?li nadal b?d? nosi? to mo?e to si? ?le sko?czy? i w przysz?o?ci nie zrobi? sobie operacji oczu. Bo nikt nie bedzie chcia? operowa? oczu, gdzie w rog??wk? nawrasta?o duzo naczy? krwiono?nych.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2006, 13:19

    Debian pisze:Nie polecam ci noszenia soczewek codziennie po jakie? 12 godzin. Ja tak nosi?em przez kilka miesi?cy i powoli zaczynaj? mi wrasta? naczynia krwiono?ne,
    Prosze nie wprowadzaj w blad, w innym poscie okazalo sie ze korzystales z zupelnie innych soczewek, teraz sam przechodzisz na takie o wiekszej przepuszczalnosci.
    O2Optix maja zdecydowanie lepsze parametry przepuszczalnosci niz te z ktorych korzystales (Advanced)
    O2Optix (a wlasciwie juz dzis pod nazwa AIR Optix) zostaly dopuszczone do przedluzonego noszenia, a AIR Optix Night and Day - do ciaglego 30dniowego.

    Wszystko zalezy nie tylko od samej soczewki ale od tego kto jak z nich korzysta, czy stosuje sie do zalecen specjalisty i producenta (nie przenasza soczewek) i inne...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 01 listopada 2006, 13:32

    Prosze nie wprowadzaj w blad, w innym poscie okazalo sie ze korzystales z zupelnie innych soczewek, teraz sam przechodzisz na takie o wiekszej przepuszczalnosci.
    O2Optix maja zdecydowanie lepsze parametry przepuszczalnosci niz te z ktorych korzystales (Advanced)
    Bardzo przepraszam, nie chce nikogo wprowadza? w b??d. Ja tylko m??wie to co mi m??wi?a okulistka. A powiedzia?a mi ?e Acuvue Advance s? lepsze i maj? lepsze parametry ni? o2optix i powiedzia?a mi ?e zmiana nic nie przyniesie. To smao by?o gdy pyta?em o PureVision.

    [ Dodano: 01 Lis 2006 06:42 ]
    teraz sam przechodzisz na takie o wiekszej przepuszczalnosci.
    Naprawd?? Heh, ja jako? jeszcze o tym nie wiem
  • jakeee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 stycznia 2007, 14:59
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: jakeee » 06 stycznia 2007, 15:19

    ten kto mowi ze acuvue advanced s? lepsze od optix??w zyje nie na tym swiecie tyle wam powiem.popatrzci sobie na parametry to raz a okulistka ktora tak powiedziala albo jest stara jak swiat albo ma w ofercie johnsona soczewki i dlatego piepszy takie g?upoty. aby nie miec problem??w z wrastaj?cymi naczynkami no?cie soczewki o bardzo du?ej przepuszczalno?ci tlenu czyli air optix albo air optix do spania, jesli macie takie problemy dobre s? proclear compatibles tyle ?e nie mozna w nich spac w przeciwienstwie do oddychaj?cych soczewek ciba vision. nosi?em pure vision 3 miesi?cy i wtedy dopiero mialem powrastane naczynka i problemy. wyleczylem sie dzieki proclear bo soczewka jest zrobiona z materia?u ktory dostosowuje si? do tkanek oka a teraz nosze air optix night and day i okulistka po 2 tyg ci?g?ego noszenia powiedzia?a ?e oko wygl?da jakby nie by?o na nim soczewki, a oto pyta?em sie 2 okulistow i powiedzieli to samo. mam 15lat i p?ywam w tych soczewkach wogole nie pamietam ze je mam i siedze godzinami przed kompem zero zaczerwienienia i suchosci a jesli ktos ma z tym problemy polecam krople aquify ciba vision s? najlepsze i tanie stworzone dla ludzi kt??rzy nosz? soczewki kontaktowe.co do p?ynu to tesh wiele wyprobowalem i najlepszy jest soloaqua care. a co do dobrania soczewek to idzcie to okulisty ktory ma oferte wszystkich firm soczewek kontaktowych i dosc mlodego bo ten dobierze wam najlepsze dla was a nie dla sprzeda?y jesli np. powie wam ze najlepsze s? acuvue advanced a wy macie powrastane naczynka to znaczy ze chce sobie zapewnic dobra sprzedaz soczewek jednej firmy i piepszy jak potluczony. idzcie do kogos kto sie na tym zna bo inaczej bedziecie miec problemy najlepiej kogos kto jest polecany przez waszych przyjaci??? czy rodzine.Jak dla mnie air optix night and day s? najlepsze a nosi?em juz acuvue advance, purevision i aor optix zwykle wiec mam pewnie doswiadczenie
    Jakeee
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 12 stycznia 2007, 21:58

    jakeee pisze:Jak dla mnie air optix night and day s? najlepsze a nosi?em juz acuvue advance, purevision i aor optix zwykle wiec mam pewnie doswiadczenie
    a pr??bowa?e? nosi? soczewki Acuvue Oasys?
  • jakeee
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 06 stycznia 2007, 14:59
    Lokalizacja: Pozna??

    autor: jakeee » 12 stycznia 2007, 23:51

    co do acuvue oasys nie moge sie wypowiedziec bo ich nie nosi?em i nie zamierzam bo po co?? a jakosc soczewek mozemy porownac w ten sposob air optix N&D s? dopuszczone do 30dni ci?g?ego noszenia a acuvue oasys do 1 tygodnia wi?c jest r???nica, my?le ze co do przepuszczalno?ci tlenu to nie jest wy?sza ni? w moich soczewkach. i mysle rowniez ze jedyna roznica miedzy zwyklymi acuvue advance a oasys jest to ze ta druga jest ulepszona i ma wiecej srodka nawilzaj?cego ale w acuvue advance tesh niby mozna spac tydzien a po 2h drzemki mialem czerwone oczy jak krolik. Nie wiem jak wy ale ja jush nie zmienie soczewek bo moje s? super, ale nie zaszkodzi wyprobowac bo teraz przy badaniu jedna para acuvue oasys gratis wiec czemu nie?? ja tesh wiele wyprobowalem zanim doszedlem do mojego idea?u.jeszcze jeden przyk?ad. by?em mocno chory na grype i niestety nie zdejmowa?em soczewek air optix N&D nawet na noc i teraz mam lekko zaczerwienione oczy, moja okulistka powiedziala ze gdybym zdj?? byloby lepiej teraz musze sobie zrobic przerwe ale gdyby nie te soczewki wyl?dowa?bym z przewlek?ym zapaleniem spoj??wek bo inne soczewki nie s? tak dobrze traktowane przez oko jak te. Naprawde mowie jeszcze raz s? tak cienkie ze oko je akceptuje od razu i jest super. jednak nie zmienia to faktu iz jesli jestescie chorzy to jakiekolwiek soczewki nosicie dla bezpieczenstwa zdejmujcie soczewki albo noscie je jak najkrucej az do wyzdrowienia!!

    [ Dodano: 12 Sty 2007 11:58 ]
    aha, sprawdzilem ze acuvue oasys maj? przepuszczalnosc tlenow? dk/t 103 a przy najcienszej grubo?ci 0,07 dk/t 147 ale aby soczewki mozna bylo nosic i spac w nich soczewka musi przepuszczac conajmniej 110 dk/t a teraz jest dowiedzione ze conajmniej 120dk/t. jedyne soczewki ktore jak narazie spelnialy te wymagania to air optix N&D i purevision choc purevision s? zrobione z gorszego materia?u a co do oasys to sam nie wiem. ja bym w nich nie spa? :spac: chyba ze na odpowiedzialnosc okulisty :wstyd: wasz wybor ale co do noszenia mysle ze s? to soczewki nowej generacji i mog? byc niezle warte wyprobowania, ale jak mowilem ja bym w nich nie spal :mur:
    Jakeee
  • Awatar użytkownika
    Setgar
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 29 września 2006, 10:18
    Lokalizacja: Europa

    autor: Setgar » 13 stycznia 2007, 10:39

    jakeee pisze:a jakosc soczewek mozemy porownac w ten sposob air optix N&D s? dopuszczone do 30dni ci?g?ego noszenia a acuvue oasys do 1 tygodnia wi?c jest r???nica
    tutaj si? mylisz :-) Przyk?ad: soczewki Soflens 38 (dawniej Optima FW), dopuszczone do noszenia przez 3 miesi?ce. S? lepsze od soczewek Acuvue 2 (2-tygodniowych), Proclear (miesi?cznych), 1-Day Acuvue (1-dniowych) ? Odpowied?: nie. Wniosek: czas dopuszczenia do u?ytkowania nie jest wyznacznikiem jako?ci soczewek.
    jakeee pisze:mysle rowniez ze jedyna roznica miedzy zwyklymi acuvue advance a oasys jest to ze ta druga jest ulepszona i ma wiecej srodka nawilzaj?cego
    Soczewki Oasys a Acuvue Advance s? zrobione z zupe?nie innych materia???w.
    jakeee pisze:w acuvue advance tesh niby mozna spac tydzien
    Advance zosta?y zarejestrowane przez federacj? konsument??w (czy jako? tak) jako soczewki do noszenia wy??cznie w trybie dziennym. Chyba ?e si? myl? :-)
    jakeee pisze:aha, sprawdzilem ze acuvue oasys maj? przepuszczalnosc tlenow? dk/t 103 a przy najcienszej grubo?ci 0,07 dk/t 147 ale aby soczewki mozna bylo nosic i spac w nich soczewka musi przepuszczac conajmniej 110 dk/t a teraz jest dowiedzione ze conajmniej 120dk/t
    Dk/t to nie wszystko. Przyk?ad: Soczewki Night&Day firmy Ciba maj? dk/t 170. I co z tego? Nic. Nie tylko nie bij? konkurencji na g?ow?, jak powinno wynika? z dk/t, ale moim zdaniem odstaj? od reszty soczewek do ci?g?ego noszenia.

    Co do noszenia soczewek w trybie ci?g?ym, to my?l?, ?e najwa?niejszy jest rozs?dek, a nie bicie rekord??w pt. "Ile moje soczewki wytrzymaj? na oczach". Generalna zasada powinna by? taka: mo?esz zdj?? soczewki na noc, to je zdejmij.

    Ale je?li jedziesz na wyjazd, na kt??rym nie b?dziesz m??g? nale?ycie zadba? o higien?, nie chcesz sobie zawraca? g?owy piel?gnacj? - za???? przed wyjazdem soczewki do noszenia non-stop. Idziesz na dyskotek?, chcesz ?eby Twoje oczy wytrzyma?y 16 godzin w soczewkach, a potem nock? - to samo.

    Fakty: soczewki do noszenia ci?g?ego s? zdrowsze dla oczu od soczewek do noszenia w trybie dziennym. Mi?dzy innym dlatego, ?e s? zrobione z materia???w lepiej przepuszczaj?cych tlen, lepiej spe?niaj? swoj? podstawow? rol? (poza korekcj? wady), czyli nie pozwalaj? narazi? oka na niebezpiecze?stwo niedotlenienia, przyklejenia soczewki, itd. Ale: noszenie soczewek w trybie ci?g?ym to kilkana?cie razy wi?ksze ryzyko zapalenia rog??wki ni? w trybie dziennym (dowiedzione naukowo). Wniosek: no? soczewki przeznaczone do trybu ci?g?ego w trybie dziennym, a Twoje oczy b?d? zdrowsze. A jak i wypadnie popo?udniowa drzemka, d?u?sza nocka przed kompem, to nie ma problemu..

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 stycznia 2007, 11:53

    Setgar pisze:czas dopuszczenia do u?ytkowania nie jest wyznacznikiem jako?ci soczewek.
    :brawo:

    Co do AAdvance`ow to one nie sa dopuszczone do noszenia tzw przedluzonego!
    SYSTEM NOSZENIA
    Soczewki te przeznaczone s? do noszenia dziennego
    Zaleca si? wymian? soczewek na nowe co dwa tygodnie
    Oasys`y tak, ale wtedy ich przydatnosci nie wynosi 2tygodnie tylko 1tydzien
    SYSTEM NOSZENIA
    Noszenie dzienne - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 2 tygodnie
    Noszenie przed?u?one - zaleca si? wymian? soczewek na nowe co 1 tydzie?
    tyle odnosnie uzupelnienia
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 31 stycznia 2007, 22:16

    Mam pytanie jak to jest dokladnie z tymi parametrami przepuszczalnosci tlenu?? sprawdzilam gdzies ze acuvue oasys maja 103, optix 110, i nie wiem wlasnie czy to jest duza roznica czy mala?? i co mnie zaskoczylo ze acuvue 2 maja 28??? a advance 60??? to jakies duze roznice sa przeciez, o co w tym chodzi?? myslalam advance jest porownywalny do oasys, no i acuvue 2 nosilam tak dlugo...i jeszcze pytanie czy zawartosc wody tez ma jakies znaczenie??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 stycznia 2007, 22:24

    bo roznica polega na materiale... te z wyzszym wspolczynnikiem przepuszczalnosci tlenu to soczewki nowej generacji z materialu silikonowo-hydrozelowego... wczesniejsze to tylko hydrozele. Dlatego ta roznica.
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 31 stycznia 2007, 22:25

    I jeszcze uzupelnienie do tego o co pytalam. Dlaczego acuvue2 sa dopuszczone do zak?adania na noc?? a advance nie??

    [ Dodano: 31 Sty 2007 10:27 ]
    no a czy jest duza roznica miedzy optix a oasys??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 31 stycznia 2007, 23:23

    zeby nie zakladac niepotrzebnie nowego tematu to zapytam tutaj

    Czym sie wogole roznia soczewiki Bausha SoftLens 66 i SoftLens Comfort ?
    Chodzi tylko o to >> SofLens 66 jako po??czenie wyj?tkowego materia?u ze sprawdzon? klinicznie budow? soczewki zapewnia uzyskanie niezr??wnanej wygody, ostro?ci widzenia i ?atwo?ci pos?ugiwania si? soczewk?. 2 Krzywizny: F/M (p?aska -?rednia) i S/M (w?ska)
    Daje to jakies plusy czy to taka zwykla sciema ?

    A i jeszcze jedno dlaczego niektore soczewki maja kilka krzywizn a niektore tylko jedna ? :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 lutego 2007, 22:57

    ja juz zaliczylem btw kupuj w pewnych sklepach a nie na [nazwa - regulamin] i tak bedzie taniej niz w zwykly salonie optycznym :) a wydaje mi sie bezpieczniej badz co badz to twoje oczy
    Ostatnio zmieniony 01 lutego 2007, 23:31 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 01 lutego 2007, 23:11

    no tak, ale nigdzie nie znalaz?em pojedynczych sztuk ?eby sprzedawali
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 lutego 2007, 23:29

    Dru pisze:ale nigdzie nie znalaz?em pojedynczych sztuk ?eby sprzedawali
    soczewki kontaktowe sa wyrobem medycznym i musza byc sprzedawane w opakowaniu zbiorczym...
    idz do apteki i popros o penicylinke na sztuki albo inny lek... zamiast blistra tabletek niech Ci jedna wycisna na reke!
    Rozumiesz juz dlaczego?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 lutego 2007, 01:26

    dlatego ja sie ciesze ze mam jak na razie taka sama wade -1 w kazdym slepku bo nie mam problemu z zakupem soczewek :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 02 lutego 2007, 08:25

    no OK, ale ju? kupi?em, wi?cej nie kupi? na [nazwa - regulamin]. Ale czy te konicznie musz? wyrzuci??
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 02 lutego 2007, 10:51

    Hej!
    No w?a?nie co myslicie o soczewkach z [nazwa - regulamin]??dlaczego s? on atakie tanie w por??wnaniu z tymi w sklepie?ostatnio znalaz?am jedne o po?owe tansze niz w sklepie?jak to mozliwe?Warto je kupic?wkoncu firma ta sama..a oszczednosc ... ?ohoho!
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 02 lutego 2007, 12:19

    asiaczek1987 pisze:Hej!
    No w?a?nie co myslicie o soczewkach z [nazwa - regulamin]??dlaczego s? on atakie tanie w por??wnaniu z tymi w sklepie?ostatnio znalaz?am jedne o po?owe tansze niz w sklepie?jak to mozliwe?Warto je kupic?wkoncu firma ta sama..a oszczednosc ... ?ohoho!
    Pozdrawiam Asiaczek
    lepiej tak si? tu nie wypowiadaj, bo dostaniesz zryp? jak ja od Nieomylnego Pana i W?adcy :gwizd:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 lutego 2007, 12:21

    Dru pisze:bo dostaniesz zryp? jak ja od Nieomylnego Pana i W?adcy
    Po pierwsze, bardzo prosze o wyrazanie sie...
    Po drugie, nie dostales "zrypy" tylko poinformowalem Cie ze naruszyles regulamin i post zostal usuniety.
    Po trzecie, logujac sie kazdy zapoznal sie z regulaminem, wiec prosze o jego przestrzeganie, to nie jest forum jakich wiele, tylko postanowilismy sobie w ramach rozbudowanej strony internetowej na uruchomienie forum, kazdy administrator ma prawo do narzucenia warunkow korzystania z niego!
    Jak komus sie nie podoba... do widzenia.

    Dru! Czy ja Cie jakos nazwalem? Kto powiedzial ze uwazam sie za nieomylnego!? Jezeli juz to z grzecznosci mogles ujac ta wypowiedz w CUDZYSLOW!

    Temat zamykam!
Zablokowany Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości