ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Złe widzenie w soczewkach
  • Alvios
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 22:15

    Złe widzenie w soczewkach

    autor: Alvios » 12 kwietnia 2017, 22:22

    Witam, zacząłem wczoraj nosić soczewki po 20 latach noszenia okularów. Okulary nosze +2,5 w jednym oku i +3,0 w drugim. Byłem u okulisty na badaniu, dobrał mi soczewki o takich samych mocach jak okulary. Problem polega na tym że w soczewkach widzę zdecydowanie gorzej niż nawet bez okularów. O ile z bliska widoczność w soczewkach jest poprawna i lepsza niż bez nich to z daleka obraz jest rozmazany i bez nich widzę zdecydowanie lepiej, a do okularów w ogóle bez porównania. Czym to może być spowodowane?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Złe widzenie w soczewkach

    autor: optometrysta.pl » 13 kwietnia 2017, 00:42

    Jak "dobrał"? Jak to mniej więcej przebiegało?
  • Alvios
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 kwietnia 2017, 22:15

    Re: Złe widzenie w soczewkach

    autor: Alvios » 13 kwietnia 2017, 01:05

    Wykonał badanie komputerowe i powiedział jakie zamówić bo nie mieli ich na miejscu. Zastanawialo mnie jedynie ze powiedział ze wyszła krzywizna 8.7, a kazał zamówić acuvue oasis o krzywiznie 8.4 ale nic mnie nie boli ani nie uwiera wiec nie wiem czy to może być od tego
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Złe widzenie w soczewkach

    autor: optometrysta.pl » 13 kwietnia 2017, 01:12

    soczewki kontaktowe powinny być założone przez specjalistę na oko, sprawdzina ostość wzroku w soczewkach próbnych i sprawdzenie pod lampą szczelinową jej ułożenie (kilka z wybranych czynności) Gdyby to było zrobione od razu Pan by poinformował o złym widzeniu, to co pan opisał, że coś pomierzył i po prostu przekazał soczewki - to nie jest dobór soczewek a zwyczajna sprzedaż.

    Zła soczewka (np zbyt ciasna) nie koniecznie musi powodować dyskomfort.

    Czeka Pana powrót do tej osoby, przekazanie dokładnych informacji o dolegliwości i tam na miejscu rozwiązanie problemu.
  • adamjanicki
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 kwietnia 2017, 10:31

    Re: Złe widzenie w soczewkach

    autor: adamjanicki » 14 kwietnia 2017, 10:41

    Po wielu latach noszenia okularów przerzuciłem się na soczewki. Na początku optycy mieli problem z dobraniem dla mnie właściwych - często obraz był zamazany i niewidoczny, zniekształcony. Ostatnio w Poznaniu znalazłem nowego optyka, który zaproponował mi soczewki od varilux - problem odszedł. Pytanie do Was czy był to problem związany z marką produktu czy może bardziej chodziło o brak kompetencji optyków? Ogólnie to w sieciówkach z okularami poziom wiedzy pracowników jest trochę słaby... :angry:
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości