ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
czy to normalne?
  • viktory
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 września 2006, 13:55
    Lokalizacja: zÂ?bkowice

    czy to normalne?

    autor: viktory » 21 września 2006, 14:11

    Witam
    Jestem od wczoraj posiadaczk? soczewek zakupionych w [nazwa regulamin] (czyli soczewek wypuszczanych pod ich mark? iWeare - miesiecznych). Mam astygmatyzm i do tej pory nosi?am okulary z "cylindrami" -P -1,75 c -0,5 -L -1 c -0,5(cho? bli?sze prawdy jest to ?e ich nie nosi?am z wyj?tkiem sytuacji w kt??rych musia?am np auto). Dosta?am soczewki zwyk?e - nie toryczne bo pani okulistka powiedzia?a, ?e nie ma takiej potrzeby -P -2,25 -L -0,75. I teraz mam problem z tym co widz?, a w?asciwie nie widz?. Obraz w "dal" jest w miar? ok, natomiast z "bliska" jest rozmazany i pisanie czy czytanie jest bardzo utrudnione. Kiedy po dw??ch godzinach noszenia wr??ci?am do pani doktor i powiedzia?m jej o tym us?ysza?am, ?e to normalne i ?e mam rozleniwione oczy (i niedowidz?ce, bo czytam nawet w okularach tylko do 6 rz?du) i po prostu musz? si? przyzwyczai? i ?e soczewki s? dobrze dobrane. Ja rozumiem, ?e oko si? musi przyzwyczai? do cia?a obcego i da?am sobie czas, ?eby "przyzwyczai? si?" do uczucia piasku w oczach, ale.... do tego, ?e nie widz? w jak? rubryk? co? wpisuj?, albo w jaki klawisz uderzam na klawiaturze ci??ko.

    Kiedy pyta?am znajomych nosz?cych soczewki ?adne nie mia?o takiego objawu....
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 września 2006, 14:18

    viktory pisze:i ?e mam rozleniwione oczy (i niedowidz?ce, bo czytam nawet w okularach tylko do 6 rz?du)
    to moze byc objaw zbyt slabych okularow - zwlaszcza przy krotkowzorcznosci. Prosze udac sie do innego specjalisty celem konsultacji.
  • viktory
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 21 września 2006, 13:55
    Lokalizacja: zÂ?bkowice

    autor: viktory » 21 września 2006, 14:26

    dzi?ki
    ale bardziej chodzi mi o to nieostre widzenie w soczewkach, w okularach widz? dobrze ( na tyle ile widz?) nie mam ?adnych "rozmaza?"
    Wczoraj by?am u dw??ch lekarzy - u pierwszego sprawdza?am okulary, podobno s? dobrze dobrane (zastanawia?am si? nad wymian? i dowiedzia?am si?, ?e wymieni? mog? sobie jedynie oprawki, bo szk?a pozostaj? bez zmian), w zwi?zku z tym posz?am do drugiego (do [nazwa regulamin]) ?eby to sprawdzi?, powiedzia? to samo i dodatkowo kupi?am soczewki i w?asnie z widzeniem w nich mam problem. Dlatego ponawiam pytanie - czy to rozmazanie w batrzeniu "blisko" kiedy? si? sko?czy i czy to jest normalna reakcja
  • Worldgorger
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 09 czerwca 2006, 14:05
    Lokalizacja: Â???DÂ?

    autor: Worldgorger » 21 września 2006, 22:05

    Witam, prosz? si? nie martwi?, bo ja jestem mistrzem w problemach z soczewkami:) Mia?em r??wnie? taki sam objaw (tj. na pocz?tku lepsze widzenie w okularach ni? soczewkach) ale po okresie adaptacyjnym (oko MUSI przyzwyczai? si? do soczewki) by?o wszystko w porz?dku. Tutaj pewnie b?dzie tak samo, tyle?e u mnie min??o to po tygodniu, a tu np. po dw??ch, gdy? jest to sprawa indywidualna. W ka?dym b?d? razie nie ma si? co martwi?, je?li nie wyst?puj? ?adne inne objawy, i dalej korzysta? z soczewek.
  • magduuucha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 26 października 2006, 18:37
    Lokalizacja: 3miasto

    autor: magduuucha » 11 listopada 2006, 19:27

    soczewki nosz? od niedawna, bo od oko?o 2 tyg (wy?ej wymienione iweary jednodniowe L-1,0 i P-1,25). pocz?tkowo nie mia?am z nimi najmniejszych problem??w - komfort noszenia w porz?dku, korekcja wzroku lepsza ni? w brylach (co mog?o wynika? z tego, ?e soczewki mam o -0,25 na ka?de oko mocniejsze), og??lem same plusy.
    od 3 dni natomiast odczuwam soczewk? na oku, a do tego korekcja z odleg?o?ci nie jest ju? taka dobra. nawet tv pojawia si? "za mg??" (mimo dobrego nawil?enia oka). du?o lepszy obraz mam w starych dobrych okularkach.
    czy mo?e to wynika? z p???cylindra, kt??ry jest na soczewce okularowej, czy jest to raczej kwestia mojego oka, kt??re po prostu fochuje si? na te konkretne soczewki?
    Nie ma rzeczy niemoÂ?liwych dla kogoÂ?, kto nie musi ich zrobi?? sam.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości