Płyny do soczewek kontaktowych
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 10 czerwca 2008, 13:28

    dess, nie rozumiem, nosisz dobre soczewki z wy?szej p???ki i chcesz eksperymentowa? z p?ynem sprzedawanym w marketach typu TIP? przecie? p?yn r??wnie? ma wp?yw na komfort nodzenia soczewek i na bezpiecze?stwo...
    Ala
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 czerwca 2008, 19:58

    Mam pytanie w sprawie AOSeptu. Czytam w?a?nie ulotk? mojego nowego 360ml (kit z tym, ?e na niej jest napisane, ?e dost?pne jest tylko 60 i 250ml) i zastanawia mnie, jak sobie radzi? w trakcie podr???y. Ma dziurk? u g??ry, przez kt??r? wydostaje si? tlen. Zdrowy rozs?dek podpowiada mi, ?e po przechyleniu p?yn si? wyleje. Czy mam sobie kupi? drugi, zwyk?y na takie okazje? Czy mog? miesza? systemy piel?gnacji? Finansowo by?oby to troch? bez sensu, bo p?yn??w nie sprzedaj? w minimsach i ma?y sta?by na p???ce, niewiele u?ywany i przeterminowywa?by si?.
  • ana_be
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 23 sierpnia 2007, 20:07
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: ana_be » 26 czerwca 2008, 15:19

    Malla: eee, moim zdaniem nic si? nie wylewa, zreszt? zr??b eksperyment. W???? soczewki, zalej i postaw do g??ry nogami na chwil?. Tylko ?e jest jeden problem: je?li podr??? b?dzie d?uga i pojemnik b?dzie d?u?ej do g??ry nogami, to soczewki b?d? bez p?ynu, "na powietrzu", bo przecie? pojemniczka nie zalewasz do pe?na (chyba si? nie da zreszt??). A soczewka wysycha, po paru godzinach zrobi si? z niej pomarszczony, twardy kawa?ek plastiku :P

    Albo kup sobie Peroxyd - to samo, a ma nieco inny pojemniczek, bez dziurki u g??ry :) Albo jed? w soczewkach na oczach, z pustym pojemniczkiem.

    Oni oczywi?cie nie radz? stosowa? innych p?yn??w (a jak?e), ale mnie okulista powiedzia?, ?e mog? przeczy?ci? AOSeptem/Peroxydem co drygi dzie?, a poza tym stosowa? inny, typu OptiFree, p?yny [nazwa regulamin] itp.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 czerwca 2008, 19:34

    ana_be, widz? ?e jeste? z Krakowa, do kogo chodzisz?
    Jeszcze nie pr??bowa?am tego p?ynu, na wszelki wypadek chc? to zrobi? za kilka dni, po przeprowadzce, a teraz mam soczewkowy odpoczynek. Najlepiej b?dzie podr???owa? w szk?ach, ale ja od razu jak mn? poko?ysze, zasypiam ;)
    Co do innych p?yn??w, tu ju? k?ania si? prozaiczna oszcz?dno??. Sam p?yn to ponad 50z?, je?li do tego mia?abym kupowa? ma?y zwyk?y plus s??l fizjologiczn? do przep?ukiwania (przep?ukujesz?) i zmienia? to wszystko co 3 miesi?ce, przesta?oby mi si? op?aca?... Rozwa??, szkoda ?e tak s?abo dost?pny.

    EDIT 30.07.2008
    Stosuj? AOSept od paru tygodni, jest ?wietny! Oczy tu? po za?o?eniu soczewki nie s? w og??le zaczerwienione, nie musz? przed za?o?eniem wyp?ukiwa? paproch??w, bo szk?a s? przejrzyste jak... szk?o. Nie wylewa si? w trakcie transportu, chyba ?e przewr??ci si? w trakcie neutralizacji (wtedy wychodz? banieczki i kropelki). Troch? d?u?ej trwa wk?adanie do pojemnika, bo jeszcze boj? si? przytrzasn?? zamkni?ciem. Polecam, za t? cen? (55z? w salonie za 360ml) naprawd? warto!
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 06 sierpnia 2008, 21:14

    Debian pisze:iris1 wiemy ?e jeste? zwolennikiem tanich p?yn??w do soczewek i uwa?asz, ?e s? dobre. Mo?e i tysi?ce ludzi u?ywa zero seven za to tych popularniejszych u?ywa miliony ludzi. Wiem, ?e nie zawsze to co popularniejsze jest dobre, ale zauwa?, ?e nawet du?ym firmom jak Bausch czy AMO zdarzy?y si? wpadki z p?ynami, a u?ywanie bardzo ma?o popularnego p?ynu to wi?ksze ryzyko, poniewa? mo?liwe, ?e taki p?yn ma jak?? wad?, dlatego lepiej skorzystac z tych sprawdzonych.
    Nie jestem zwolennikiem tanich p?yn??w ale jestem za obiektywizmem i profesjonalizmem. Kiedy widz? jak moderatorzy- EXPERCI tego forum wypowiadaj? si? jakby zjedli wszystkie rozumy, kiedy czytam ich rady na temat produkt??w kt??rych nie mieli mo?liwo?ci nigdy przetestowa? ,sprawdzi?. Kiedy z tak? PEWNO?CI? I BEZ WACHANIA wypowiadaj? si? o produktach i sprawach o kt??rych maj? niedostateczne poj?cie to stanowczo PROTESTUJ?.

    Twoja argumentacja jest dziecinna. P?yn ma?o popularny ma jak?? wad? a popularny nie ma wady. NARAZIE TWOJE POPULARNE P?YNY MIA?Y WAD? !
    Widocznie jeste? cz?owiekiem kt??ry nigdy patrzy wy??cznie na mark? - kreowan? przez reklam?. Wychodzisz pewnie z za?o?enia ze im dro?sze tym lepsze.Wiec przep?acaj
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 sierpnia 2008, 23:16

    iris1 pisze:Kiedy widz? jak moderatorzy- EXPERCI tego forum wypowiadaj? si? jakby zjedli wszystkie rozumy, kiedy czytam ich rady na temat produkt??w kt??rych nie mieli mo?liwo?ci nigdy przetestowa? ,sprawdzi?. Kiedy z tak? PEWNO?CI? I BEZ WACHANIA wypowiadaj? si? o produktach i sprawach o kt??rych maj? niedostateczne poj?cie to stanowczo PROTESTUJ?.
    nikt sie tu nie wymadrza, nie spodobalo ci si? po prostu to ze wiekszosc ma inne opinie niz ty i ze nie odp tak jak chciales czyli ze tansze plyny sa "najlepsze" a juz na pewno zdecydowanie przebijaja swiatowa czolowke czyli produkty Ciba, AMO, OptiFree, Renu ktore tak rzekomo "polecamy". Ja nigdy nie twierdzilem ze tansze plyny to szajs i nie warto tego kupowac ale trzeba byc ostroznym i tyle. oszczednosc to nie zawsze dobry pomysl bo na czym jak na czym ale na oczach to bym raczej nie oszczedzal.
    iris1 pisze:Twoja argumentacja jest dziecinna. P?yn ma?o popularny ma jak?? wad? a popularny nie ma wady. NARAZIE TWOJE POPULARNE P?YNY MIA?Y WAD? !
    Owszem mialy i zostaly natychmiast wycofane ze sklepow chociaz choroba ktora mogly spowodowac mogla wystapic pewnie w 1 na 1000000000000 przypadkow (AMO). Jesli chodzi natomiast o tansze plyny to nie ma zadnych testow, badan, porownan wiec skad ta pewnosc ze sa one lepsze lub przynajmniej tak dobre jak swiatowa czolowka?
    iris1 pisze:Widocznie jeste? cz?owiekiem kt??ry nigdy patrzy wy??cznie na mark? - kreowan? przez reklam?. Wychodzisz pewnie z za?o?enia ze im dro?sze tym lepsze.Wiec przep?acaj
    No coz o tobie ktos moglby powiedziec ze jestes czlowiekiem ktory patrzy jak tu tylko oszczedzic, niewazne opinie innych wazna jest niska cena i satysfakacja z oszczedzone dychy czy dwoch. Soczewki nie sa dla kazdego nie oklamujmy sie w Polsce to nie jest tania metoda korekcji wad wzroku.
    Twoim zdaniem jakies soczewki za [nazwa - regulamin] za 40 za 6 sztuk sa tak samo dobre (czyt zdrowe) jak Biofinity, Acuvue Oasys czy AirOptix ? Szczerze w to watpie i tak samo jest z plynami w wiekszosci przypadkow bo to nie jest regula oczywiscie.

    Ty uwazasz ze osoby kupujace plyny znanych marek przeplacaja a ja uwazam ze dbaja o zdrowie swoich oczu najlepiej jak potrafia. Ty uwazasz ich za rozrzutnych a oni Ciebie za sknere.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 07 sierpnia 2008, 13:37

    woozie pisze:
    iris1 pisze:Kiedy widz? jak moderatorzy- EXPERCI tego forum wypowiadaj? si? jakby zjedli wszystkie rozumy, kiedy czytam ich rady na temat produkt??w kt??rych nie mieli mo?liwo?ci nigdy przetestowa? ,sprawdzi?. Kiedy z tak? PEWNO?CI? I BEZ WACHANIA wypowiadaj? si? o produktach i sprawach o kt??rych maj? niedostateczne poj?cie to stanowczo PROTESTUJ?.
    nikt sie tu nie wymadrza, nie spodobalo ci si? po prostu to ze wiekszosc ma inne opinie niz ty i ze nie odp tak jak chciales czyli ze tansze plyny sa "najlepsze" a juz na pewno zdecydowanie przebijaja swiatowa czolowke czyli produkty Ciba, AMO, OptiFree, Renu ktore tak rzekomo "polecamy". Ja nigdy nie twierdzilem ze tansze plyny to szajs i nie warto tego kupowac ale trzeba byc ostroznym i tyle. oszczednosc to nie zawsze dobry pomysl bo na czym jak na czym ale na oczach to bym raczej nie oszczedzal.
    iris1 pisze:Twoja argumentacja jest dziecinna. P?yn ma?o popularny ma jak?? wad? a popularny nie ma wady. NARAZIE TWOJE POPULARNE P?YNY MIA?Y WAD? !
    Owszem mialy i zostaly natychmiast wycofane ze sklepow chociaz choroba ktora mogly spowodowac mogla wystapic pewnie w 1 na 1000000000000 przypadkow (AMO). Jesli chodzi natomiast o tansze plyny to nie ma zadnych testow, badan, porownan wiec skad ta pewnosc ze sa one lepsze lub przynajmniej tak dobre jak swiatowa czolowka?
    iris1 pisze:Widocznie jeste? cz?owiekiem kt??ry nigdy patrzy wy??cznie na mark? - kreowan? przez reklam?. Wychodzisz pewnie z za?o?enia ze im dro?sze tym lepsze.Wiec przep?acaj
    No coz o tobie ktos moglby powiedziec ze jestes czlowiekiem ktory patrzy jak tu tylko oszczedzic, niewazne opinie innych wazna jest niska cena i satysfakacja z oszczedzone dychy czy dwoch. Soczewki nie sa dla kazdego nie oklamujmy sie w Polsce to nie jest tania metoda korekcji wad wzroku.
    Twoim zdaniem jakies soczewki za [nazwa - regulamin] za 40 za 6 sztuk sa tak samo dobre (czyt zdrowe) jak Biofinity, Acuvue Oasys czy AirOptix ? Szczerze w to watpie i tak samo jest z plynami w wiekszosci przypadkow bo to nie jest regula oczywiscie.

    Ty uwazasz ze osoby kupujace plyny znanych marek przeplacaja a ja uwazam ze dbaja o zdrowie swoich oczu najlepiej jak potrafia. Ty uwazasz ich za rozrzutnych a oni Ciebie za sknere.
    Wi?kszo?c to znaczy kto? moderatorzy tego nieobiektywnego FORUM Jesli ich masz na mysli to si? zgadzam.

    Nigdy nie twierdzi?em ze ta?sze p?yny przebijaj? ?wiatow? czo???wk? -dopowiadasz jakie? wymy?lone przez siebie rzeczy.
    Po prostu nie krytykuje sie czego? czego si? nie zna tylko ?e si? nie zna lub tylko dlatego ?e jest ta?sze od MARKOWYCH produkt??w. Kupuje soczewki i POLECAM zakupy na tej Platformie wszystkim mo?na dosta? soczewki taniej ni? u OPTYKA.
    Ju? po sk?adzie p?ynu mo?na oceni? jego warto??. Zach?cam do por??wnywania sk?ad??w tych markowych z niemarkowymi p?yn??w. Cz?sto nie r???ni? si? wcale.

    Nie jestem skner? tylko kieruj? si? wiedz? i rozs?dkiem. A nie reklam? i tym co powiedz? przedstawiciele handlowi aktorzy aby sprzeda? sw??j MARKOWY drogi towar opowiadaj? naiwnym klientom BAJKI a ci wierz? naiwnie.
    Ta metoda korekcji wzroku jest DROGA bo tak? polityk? przyj??y firmy w rzeczywisto?ci mo?e by? o wiele ta?sza
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 sierpnia 2008, 13:53

    iris1 pisze:Wi?kszo?c to znaczy kto? moderatorzy tego nieobiektywnego FORUM
    moderatorzy tego forum nie koniecznie musza byc ekspertami, moderacja to zupelnie cos inneg niz ekspertcka dorada - prosze tego nie mylic.

    Kazdy na tym forum ponosi pelna odpowiedzialnosc za swoje wypowiedzi.

    Co do obiektywizmy czy nie... zawsze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia... siedze na wielu forach i nie spotkalem pelnego obiektywizmu forum dyskusyjnego. Bo tam bedzie tylko na forum poswieconym myslacym tak samo... a to w gaszczu doswiadczen niemozliwe. Poza tym te doswiadczenia przewazaja w opiniach uzytwkonikow jakie sa wypowiadane na tym czy innym forum.
    Jezeli forum mialoby byc w pelni obiektywne to musialby by byc kasowane wszelkie posty twierdzace ze produkt A jest super a B juz nie... bo to przeciez malo obiektywne jak jedna osoba tak twierdzi - a gdzie grupa reprezentatywna na podstawie ktorej mozna to stwierdzic. Poza tym skad pewnosc ze dana osoba nie jest zwiazana z dana firma... nie sposob nad tym panowac, stad roznorodnosc wypowiedzi.

    Rownie dobrze mozna sadzic ze Pan ma cos wspolnego z firma sprzedajaca takie a nie inne plyny i prowadzic taka a nie inna "reklame". Jak Pan widzi, wszystko kwestia domyslow.. tylko po co?


    Co do tego ze u optyka jest drozej niz w internetowych sklepach - nie potwierdze tego, bo sa przypadki ze ktos potrafi sprzedawac produkty w internecie i salonie po takich samych niskich cenach.

    Zycze spokoju! :)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 sierpnia 2008, 21:20

    iris1 pisze:moderatorzy tego nieobiektywnego FORUM
    Fora s? od tego, by by?y subiektywne, by ludzie wyra?ali swoje opinie. Nieobiektywnie uwa?am, ?e nie ma co sk?pi? i jestem zadowolona z AOSeptu - zero zaczerwienie?, soczewka po 3 tygodniach jak nowa.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 sierpnia 2008, 14:41

    iris1 pisze:Wi?kszo?c to znaczy kto? moderatorzy tego nieobiektywnego FORUM Jesli ich masz na mysli to si? zgadzam.
    Prosze cytuj selektywnie bo nawet nie wiem do ktorej z moich odpowiedzi padla ta riposta.
    Co do obiektywizmu to chyba nie myslisz ze ty jest obiektywny. Tu na forum polegamy nie tyle na obiektywizmie co na OPINIACH innych uzytkownikow danego plynu czy soczewek. It to jest tez cel forum: dzielenie sie opiniami, wymienianiem pogladow !!! Dlatego tez jezeli 40 osob pisze ze chwali sobie taki czy taki plyn trudno doradzac cos zupelnie innego, nieznanego, jezeli wiemy ze sa produkty/firmy ktore maja dobra opinie na rynku.
    iris1 pisze:Nigdy nie twierdzi?em ze ta?sze p?yny przebijaj? ?wiatow? czo???wk? -dopowiadasz jakie? wymy?lone przez siebie rzeczy.
    To ironia, ktorej jak widac nie dostrzegles w mojej wypowiedzi.
    iris1 pisze:Po prostu nie krytykuje sie czego? czego si? nie zna tylko ?e si? nie zna lub tylko dlatego ?e jest ta?sze od MARKOWYCH produkt??w.
    nie krytykujemy tylko jezeli nie mamy wiedzy o danym produkcie polecamy cos sprawdzonego. Wolalbys zebym napisal ze Zero Seven czy jakis inny mniej znany plyn czy soczewki sa swietne nie majac o tym pojecia? Logiczne jest ze polecam co znam z opinii innych, przeczytanych artykulow, czy tez wlasnych doswiadczen.
    iris1 pisze:Kupuje soczewki i POLECAM zakupy na tej Platformie wszystkim mo?na dosta? soczewki taniej ni? u OPTYKA.
    To akurat zadna nowosc ze soczewki kupowane przez neta sa zazwyczaj tansze. Sam tak kupuje.
    iris1 pisze:Nie jestem skner? tylko kieruj? si? wiedz? i rozs?dkiem.
    Tym lepiej dla ciebie.
    iris1 pisze:A nie reklam? i tym co powiedz? przedstawiciele handlowi aktorzy aby sprzeda? sw??j MARKOWY drogi towar opowiadaj? naiwnym klientom BAJKI a ci wierz? naiwnie.
    jakie reklamy, jacy przedstawiciele handlowi, jakie bajki? To ze sa firmy ktore potrafia oferowac produkty po atrakcyjnej cenie dbajac jednoczesnie o jakosc to fakt, ale faktem jest tez to ze na rynku istnieje cala masa firm wypuszczajacych "buble" o zerowej jakosci a zeruja oni na kliencie i kuszac go tylko i wylacznie niska cena. I owszem ich dochody sa pewnie niemale bo statystyczny Polak kieruje sie cena. Przykre ale prawdziwe.
    iris1 pisze:Ta metoda korekcji wzroku jest DROGA bo tak? polityk? przyj??y firmy w rzeczywisto?ci mo?e by? o wiele ta?sza
    Paliwo tez by moglo byc tansze i co z tego skoro nie jest? Co mi tu da obwinianie tej czy tamtej instytucji tak to sie kreci i mysle ze ci na wysokich stolkach malo sie zmartwia twoja czy moja opinia. Mozna sie zloscic, tupac nogami jak male dziecko, pisac ankiety a to i tak nic nie da bo ta wielka machina bedzie dalej robic swoje.

    I przestan juz moze oskarzac nas o ten brak obiektywizmu i wymyslac ze "szkalujemy" tansze produkty, wierzac tylko w marketingowe bajki. My tylko SUGERUJEMY i ewentualnie STARAMY sie doradzic. Myslisz ze ja mam na tyle kasy ze sobie moge pozwolic na wszystko co najdrozsze. Nie ! i tez szukam kompromisow ale o ile moge sobie kupic tanszego laptopa, buty czy skarpetki na oczach oszczedzal nie bede. Nie mam tez nic z tego(kasa) ze napisze o Zero Seven ze moze byc kiepski a o AMO ze jest najlepsze pod slonce. Ktos na forum pyta to mu odpowiadam najlepiej jak potrafie i tyle. Jakbysmy byli tacy anty-nieMarkowym produktom i probowali wciskac to co najdrozsze to twoje posty wogole by sie nie pojawialy bo patrza logicznie szkodzily by one "naszym interesom".
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 sierpnia 2008, 16:35

    iris1 pisze:Ju? po sk?adzie p?ynu mo?na oceni? jego warto??. Zach?cam do por??wnywania sk?ad??w tych markowych z niemarkowymi p?yn??w. Cz?sto nie r???ni? si? wcale.
    Zach?ci?e? mnie. Oto por??wnanie, podkre?lone sk?adniki pokrywaj? si?, w nawiasie kr??tka charakterystyka r???nic:

    ZeroSeven: biguanid poliheksametylenu 0.0001% (PHMB), wersenian dwusodowy (EDTA) 0.05%, hydroksypropylometyloceluloza (HPMC), D-sorbitol, poloksamer, kwas borny, chlorek sodu (s??l), boraks.

    SoloCareAqua: poliheksanid 0.0001% [PHMB], Hydrolock (dexpantenol i sorbitol), fosforan sodu, trometamina, poloksamer 407, EDTA [niewiele si? pokrywa: poloksamer od?tuszcza, sorbitol nawil?a, EDTA odbia?cza i konserwuje; na minus SCA przemawiaj? fosforany, kt??re mog? si? odk?ada? w rog??wce; plusem SCA jest przeciwzapalna trometamina, ?agodz?ca objawy alergiczne].

    Complete10min: biguanid poliheksametylenu 0.0001% (PHMB), hydroksypropylometyloceluloza (HPMC) 0,15%, poloksamer 0.05%, EDTA 0.02% [bardzo zbli?ony sk?ad, ale bez soli i boru i z mniejsz? dawk? EDTA, wi?c nie ?aduje si? do oczu niepotrzebnie nadmiaru konserwant??w; PHMB dezynfekuje i konserwuje, HPMC nawil?a].

    OptiFree: chlorek sodu, sorbitol, EDTA, kwas borny, aminoetylopropanol, cytrynian, poloksamina, Polyquad 0.001% (chlorek polidronium), Aldox 0.0005% (miristoamidopropylodimetyloamina) [zgodny w ?rodkach dodatkowych, ale zupe?nie nie w czyszcz?cych, pod tym wzgl?dem wypada lepiej; poza tym od dawna wiadomo, ?e OF ma du?o konserwant??w, dlatego te? ma d?u?szy termin przydatno?ci do u?ycia].

    Renu: kwas borny, EDTA, boraks, chlorek sodu, DYMED 0.0001% (biguanid poliaminopropylu), Hydranate 0.03% (hydroksyalkilofosfonian), poloksamina 1% [znowu? podobne konserwanty, ale inne ?rodki do dezynfekcji i odbia?czania].

    Horien: biguanid poliheksametylenu 0.0001% (PHMB), EDTA 0.05%, poloksamina, kwas borny, chlorek sodu, boraks [kolejny zbli?ony sk?adem, nie wiem jak wygl?daj? proporcje, ale jednak po sk?adnikach wydaje si? gorszy pod wzgl?dem komfortu; cena podobna; kwas borny i boraks dzia?aj? lekko dezynfekuj?co i konserwuj?, ale nie powinno si? ich d?ugotrwale u?ywa?, nie mo?na nimi zakrapla? oczu].

    Wcale obecnie nie r???ni si? p?yn iWearPremium i SoloCareAqua, bo aktualnie wytwarza je ten sam producent. Nie spotka?am si? z innymi p?ynami, kt??re maj? identyczny sk?ad co markowe, wi?c je?li znasz takowy, to podziel si? z nami.
    Ostatnio zmieniony 10 sierpnia 2008, 02:49 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 sierpnia 2008, 17:47

    RESPECT Malla :)
    Malla pisze:Wcale obecnie nie r???ni si? p?yn iWearPremium i SoloCareAqua, bo aktualnie wytwarza je ten sam producent.
    co wiecej to prawdopodobnie te same plyny.

    swoja droga czasem roznica nawet 1 skladnika moze byc na + lub - dla uzytkownika (alergia) tak wiec nawet porownywanie w ten sposob moze byc bezsensowne.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 09 sierpnia 2008, 19:33

    woozie pisze:RESPECT Malla :)
    Malla pisze:Wcale obecnie nie r???ni si? p?yn iWearPremium i SoloCareAqua, bo aktualnie wytwarza je ten sam producent.
    co wiecej to prawdopodobnie te same plyny.

    swoja droga czasem roznica nawet 1 skladnika moze byc na + lub - dla uzytkownika (alergia) tak wiec nawet porownywanie w ten sposob moze byc bezsensowne.
    Gratulacje za wysi?ek !
    Mozna by by?o dodac do tego por??wnania jeszce p?yny SAUFLON 1 skladnik :) EYE SEE , EYEYE, AZURRA

    Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 sierpnia 2008, 02:48

    Producenci ukrywaj? prawdziw? nazw? opatentowanej pod w?asn? nazw? substancji i trzeba si? ich mocno naszuka? - niezbyt mi si? to dzi? uda?o. Na staininggrid.com jest tylko kilka p?yn??w, z czego najlepiej wypada SoloCare i OptiFree, to te p?yny bym poleci?a. Renu jest zaskakuj?co nieskuteczny wobec Purevision! By?abym wdzi?czna za sk?ady ta?szych p?yn??w, np. made for Rossmann.

    PIILOSET Bio Soak: EDTA 1.0 mg/ml, biguanidyna 0.0025 mg/ml (PHMB), detergent, borek sodu, chlorek sodu [nie wiem czym jest owy "detergent", p?yn nie ma dodatkowych nawil?aczy i wcale nie jest taki tani].

    EYEYE All in One, SEE L'EAU EyeCare Evolution B5: poliheksanid 0.0001% (PHMB), poloksamina 1%, Hydraflex™ 0.3%, dexpantenol (prowitamina B5) 1.5% [identyczne sk?ady, podobne do SoloCare, cho? nieco gorsze; prowit.B5 wspomaga samoregeneracj? rog??wki; tajemniczy Hydraflex jest nawil?aczem; producenci podali tylko sk?adniki aktywne, nie wiem czy jest chemia pomocnicza typu bor].

    All-in-onePlus Zeiss: kwas ortoborowy, czteroboran sodu, chlorek sodu, biguanid poliaminopropylu, hydroksyalkilofosfonian, poloksamina 1% [sk?ad bardzo podobny do Renu; reklamuje si? jako bez chlorheksydyny i thimerosalu, konserwantu rt?ciowego wycofanego 10 lat temu].

    All-in-oneAdvance Zeiss: ActiPro, poliheksanid 0.0001% (PHMB) [udoskonalona wersja poprzedniego; nie znam pe?nego sk?adu ani nazwy rzeczywistej susbtancji ActiPro, jest to odbia?czacz i konserwant].

    EYE SEE Only One Solution: PHMB, HPMC, EDTA [znowu nie podano pe?nego sk?adu].

    EYE SEE Aqua Balance: hialuronian, alantoina [nie podano sk?adnik??w czyszcz?cych].

    dorzucam sk?ad:
    Renu dla wra?liwych oczu: HPMC, poloksamina, borek sodu, chlorek sodu, EDTA 0.5%, kwas sorbowy 0,25%.

    dorzucam skład:
    Avizor All Clean Soft: poloksamer, EDTA, PVP 0.05% (poliwinylopirolidon - nie podoba mi się ten składnik, wypełniacz i dobry nawilżacz), poliheksanid 0.0002% (dużo!) oraz środek usuwający osady białkowe (nie znalazłam, jaki)

    Unica Sensitive: hialuronian sodu, minimalna ilość konserwantów (nie znalazłam składu ani stężeń, ważny przez 2 m-ce po otwarciu, hialuronian zawiera również SEE L'EAU EyeCare Synergie)


    Nie znalaz?am sk?ad??w p?yn??w Sauflon i Azzurra.
    Ostatnio zmieniony 14 lipca 2009, 21:50 przez Malla, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Johan
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 13 lutego 2008, 14:26
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Johan » 08 września 2008, 19:03

    Ostatnio zamawiaj?c p?yn zauwa?y?em jaki? nowy Opti Free RepleniSH. Jest troch? dro?szy od Express, wi?c mo?e lepszy? U?ywa? kto? i mo?e si? o nim wypowiedzie??
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 09 września 2008, 14:42

    Oooo to ju? :) czyta?em jeszcze przed wakacjami ma?e info ?e maj? co? takiego wprowadza? na polski rynek, ale niewiele wtedy o nim znalaz?em...
    Z tego co teraz widze, to ma jak?? now? formu?? (Tearglyde) maj?c? wspom??c nawil?enie oka i soczewki przy noszeniu. Reszta chyba ta sama, czyli wa?no?? 6 miech??w po otwarciu, formu?a 'no rub' (przy zaleconym 5-sekundowym p?ukaniu) i w?a?ciwo?ci bakterio- i grzybob??jcze...
    Cena r??wnie? podobna, ale butla jest 300ml a nie 355ml jak w Express, czyli wychodzi nieco dro?ej. Ale opinie na zachodnich stronach s? bardzo pozytywne :)

    A to niech b?dzie, to zamieszcze jeszcze sk?ad, jak ju? tyle jest tego powy?ej :P

    Sodium Citrate , Sodium Chloride , Sodium Borate , Propylene Glycol , Tetronic 1304 , Nonanoyl Ethylenediaminetriacetic Acid , Polyquad Polyquaternium-1 - 0.001% , Aldox Myristamidopropyl Dimethylamine - 0.0005% as Preservatives.

    Enjoy :)
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 września 2008, 16:54

    Upro?cili sk?ad i dodali 2 nawil?acze, co dwa to nie jeden. Niepokoi mnie tylko jedno, cytat z przera?aj?cej (traktuj? j? z przymru?eniem oka) strony dra R???a?skiego:
    "Kosmetyki zawieraj?ce glikol propylenowy w razie dostania si? do oczu powoduj? zapalenie ga?ki ocznej i spoj??wek, co objawia si? ?zawieniem, pieczeniem, ?wi?dem i opuchni?ciem powiek."
    Ostatnio zmieniony 09 września 2008, 17:08 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 09 września 2008, 16:56

    Witam,


    A co s?dzicie o p?ynie Horien 500ml? Mo?na go kupi? ju? za 17z?.
    Obecnie u?ywan EyeSee /365ml, 21z?./
    Czy kto? ma co? konkretnego do powiedzenia na temat tych p?yn??w?

    I jeszcze jedna sprawa...

    Jak czy?cicie soczewki?
    Dajecie j? mi?dzy kciuk a palec wskazuj?cy i pocieracie? czy na palec wskazuj?cy i palcem drugiej r?ki j? czy?cicie?


    Pozdrawiam.



    ---
    Informacja do p?ynu Horien:

    "Dwa sposoby czyszczenia i dezynfekcji:

    1. NO RUB – czyszcenie bez op?ukiwania i pocierania. Soczewki nale?y pozostawi? w zamkni?tym pojemniku na noc lub co najmniej na 6 godzin.
    2. Czyszczenie, op?ukiwanie i pocieranie w kilka minut. Soczewki nale?y delikatne pociera? przez ok. 10 sekund i pozostawi? w p?ynie na conajmniej 5 minut.
    " Brzmi przekonuj?co, cena dobra, wi?c oszcz?dza? nie warto tak jak z innymi p?ynami w ?miesznych cenach 40-50zl. za 365ml.
    Przecie? te ta?sze p?yny gdyby by?o nie bezpiecznie to nie by?y by na rynku, wi?c trzeba si? czego? obawia?? Czy mo?na je bez stresu kupi??
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 września 2008, 17:04

    4424 pisze:Jak czy?cicie soczewki?
    Dajecie j? mi?dzy kciuk a palec wskazuj?cy i pocieracie? czy na palec wskazuj?cy i palcem drugiej r?ki j? czy?cicie?
    na otwarta wewnetrzna czesc dloni - kilka kropli plynu i pocieranie palcem wskazujacym lub kciukiem - wszystko oczywiscie delikatnie.

    Wiekoszosc renomowanych firm odchodzi od techniki NO RUB (czyli bez pocierania), zalecaja czyscic mechanicznie. Zwiazane z kilkoma wpadkami i zasada "lepiej dmuchac na zimne"

    ps. horienowskie soczewki byly swego czasu po real-ach, szybko je wycofali ze wzgledu na wiele reklamacji i skarg klientow.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 września 2008, 17:06

    Oceniaj?c Horien po sk?adzie (nie u?ywa?am i nie znam osobi?cie nikogo, kto go u?ywa?), nie zapewni dodatkowego nawil?enia. Ma ?rodek dezynfekuj?cy, konserwanty i tyle - wydaje mi si?, ?e mo?e nie by? zbyt komfortowy, je?li kto? ma problemy z wysychaniem. Eye See zawiera najbardziej popularne sk?adniki, pod k?tem sk?adu jest ok. Jak czy?ci - tego nale?a?oby ju? szuka? w profesjonalnych artyku?ach.
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 09 września 2008, 17:15

    Oczywi?cie soczewki czy?ci? trzeba z 2 stron?

    Czyli z tych dw??ch lepszy jest Eye See?












    [ Dodano: 20 Wrz 2008 06:28 ]
    W?a?nie teraz stoj? przed wyborem jak najlepszego p?ynu do moich soczewek Air (o2) Optix.

    Mam takie oferty:


    Horien 500ml - 18z?.

    Max OptiFresh No Rub 360ml - 19z?.

    EYE SEE 365ml - 22z?.

    EYEYE All in One ERCS 360ml - 24z?.

    ReNu MultiPlus NoRub 355 ml - 25z?.

    OptiFree 355ml - 26z?.



    Obecnie u?ywam Eye see, nie mam do niego wi?kszych zastrze?e?, ale chcia?bym wypr??bowa? co? innego, chyba, ?e ten jest na prawd? godny polecenia.


    Prosz? o pomoc.

    Pozdrawiam.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 września 2008, 03:22

    Przepraszam za brak odpowiedzi. Tak, soczewki trzeba czy?ci? z obydwu stron.
    Z wymienionych przez Ciebie p?yn??w poleci?abym OptiFree, bardzo dobrze czy?ci, ma p???roczny termin przydatno?ci (konserwanty mog? jednak przeszkadza? wra?liwcom). Na wspominanej tu nieraz ameryka?skiej stronce o p?ynach jest w przypadku Optix??w nieco gorszy od AOSeptu, troszk? lepszy od AMO i SoloCare. Z ciekawo?ci sp??jrz na Renu, niezbyt imponuj?cy wynik (wra?liwc??w mo?e szczypa?).
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 21 września 2008, 12:14

    Ok, dzi?kuj? za odpowied?. Wezm? wi?c OptiFree.

    A czy p?yn z technologi? No Rub, warto czy?ci? soczewki r?cznie?
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 21 września 2008, 14:27

    Zdecydowanie tak.
    \
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 września 2008, 14:33

    Nied?ugo by? mo?e kupisz ten sam p?yn, a z opakowania magicznie b?dzie "no rub" wymazane ;) Ja tak robi?am za ka?dym razem, bo to tylko minutk? zajmuje. Nie wiem czy jest to za ka?dym razem konieczne, ale producenci musz? si? ubezpieczy?, zaostrzaj?c procedury, zapewne "dzi?ki" wspania?ym u?ytkownikom, kt??rzy nabawili si? ostrych komplikacji, u?ywaj?c ten sam p?yn kilka razy, nosz?c soczewki d?u?ej ni? jest to wymagane, ?pi?c w nich i oczywi?cie si? do tego nie przyznaj?c... C???, mnie to nie obowi?zuje, mam AOSept i jest git ;)
  • 4424
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 36
    Rejestracja: 16 sierpnia 2008, 18:51
    Lokalizacja: PL

    autor: 4424 » 26 września 2008, 22:37

    Naby?em Opti-Free i nied?ugo go wypr??buj? :)
    Dzi?ki Wam za rady.
  • iris1
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 19 lipca 2007, 20:43
    Lokalizacja: Katowice

    autor: iris1 » 29 września 2008, 12:22

    Malla pisze:Producenci ukrywaj? prawdziw? nazw? opatentowanej pod w?asn? nazw? substancji i trzeba si? ich mocno naszuka? - niezbyt mi si? to dzi? uda?o. Na staininggrid.com jest tylko kilka p?yn??w, z czego najlepiej wypada SoloCare i OptiFree, to te p?yny bym poleci?a. Renu jest zaskakuj?co nieskuteczny wobec Purevision! By?abym wdzi?czna za sk?ady ta?szych p?yn??w, np. made for Rossmann.

    PIILOSET Bio Soak: EDTA 1.0 mg/ml, biguanidyna 0.0025 mg/ml (PHMB), detergent, borek sodu, chlorek sodu [nie wiem czym jest owy "detergent", p?yn nie ma dodatkowych nawil?aczy i wcale nie jest taki tani].

    EYEYE All in One, SEE L'EAU EyeCare Evolution B5: poliheksanid 0.0001% (PHMB), poloksamina 1%, Hydraflex™ 0.3%, dexpantenol (prowitamina B5) 1.5% [identyczne sk?ady, podobne do SoloCare, cho? nieco gorsze; prowit.B5 wspomaga samoregeneracj? rog??wki; tajemniczy Hydraflex jest nawil?aczem; producenci podali tylko sk?adniki aktywne, nie wiem czy jest chemia pomocnicza typu bor].

    All-in-onePlus Zeiss: kwas ortoborowy, czteroboran sodu, chlorek sodu, biguanid poliaminopropylu, hydroksyalkilofosfonian, poloksamina 1% [sk?ad bardzo podobny do Renu; reklamuje si? jako bez chlorheksydyny i thimerosalu, konserwantu rt?ciowego wycofanego 10 lat temu].

    All-in-oneAdvance Zeiss: ActiPro, poliheksanid 0.0001% (PHMB) [udoskonalona wersja poprzedniego; nie znam pe?nego sk?adu ani nazwy rzeczywistej susbtancji ActiPro, jest to odbia?czacz i konserwant].

    EYE SEE Only One Solution: PHMB, HPMC, EDTA [znowu nie podano pe?nego sk?adu].

    EYE SEE Aqua Balance: hialuronian, alantoina [nie podano sk?adnik??w czyszcz?cych].

    Nie znalaz?am sk?ad??w p?yn??w Sauflon i Azzurra.


    Super!
    Sauflon jest raczej p?ynem dla alergik??w - jeden sk?adnik Poliheksanid (PHMB) Wiem z do?wiadczenia ze niektorym tylko ten p?yn przypasowa? i nie zamien? go na ?aden inny kwesta dopasowania.
    Co do Horiena to nowa wersja ma juz sk?adnik nawil?aj?cy HPMC
    Renu jest najpopularniejszym p?ynikiem w Polsce co mowi samo za sibie
    pozdrawiam
  • Quickie
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 08 października 2008, 22:01
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Quickie » 11 października 2008, 13:20

    Kupi?am na pr??b? AOSept.
    Czym p?uczecie za??czony pojemniczek? P?ynem czy mo?e wystarczy kupi? w aptece s??l fizjologiczn??

    Czy przed wrzuceniem soczewek do musuj?cej k?pieli r??wnie? wymagane jest czyszczenie mechaniczne?

    Co zrobi? je?eli po wyj?ciu z pojemniczka na czy?ciutkiej soczewce osi?dzie jaki? paskudny paproch? Wiadomo, ?e nie mo?na przep?uka? jej w ?wie?ym p?ynie, poniewa? przed kontaktem z okiem musi si? on zneutralizowa?. Ostatnio musia?am sie ratowa? kroplami do oczu (takimi, kt??re mo?na zakrapla? na soczewk?) Czy w tym wypadku mo?na urzy? soli fizjologicznej?


    I jeszcze jedno: czy p?yn jest rzeczywi?cie zneutralizowany po 6 godzinach? Zazwyczaj zostawiam soczewki w AOSepcie na kilkana?cie godzin i jest super. Ostatnio jednak zostawi?am je tylko na 8 i szczerze m??wi?c troch? piek?y mnie oczy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 11 października 2008, 13:49

    Quickie pisze:Czym p?uczecie za??czony pojemniczek?
    Zalecana jest sterylna s??l fizjologiczna. Przed w?o?eniem soczewek w koszyku do pojemnika p?ucz? je przez kilka sekund, tak jak jest zalecane. Po wyj?ciu wylewam p?yn, ale ju? niczym nie p?ucz?. Minimsy soli z apteki mnie denerwuj?, du?e opakowania bez konserwant??w mog? by? bardzo kr??tko otwarte, a inne maj? konserwanty, czego moim celem jest unikanie. S??l to og??lnie bardzo dobra rzecz dla u?ytkownik??w soczewek i zamierzam si? w ni? zaopatrzy?.
    Quickie pisze:Czy przed wrzuceniem soczewek do musuj?cej k?pieli r??wnie? wymagane jest czyszczenie mechaniczne?
    Nie, zupe?nie nie jest to konieczne. Co to za przyjemno??, la? sobie wod? utlenion? po palcach? ;)
    Quickie pisze:Co zrobi? je?eli po wyj?ciu z pojemniczka na czy?ciutkiej soczewce osi?dzie jaki? paskudny paproch?
    Wskazana jest s??l albo krople. Gorzej gdy soczewka np. spadnie i trzeba j? ponownie wyczy?ci?. Na szcz??cie jeszcze mi si? to nie zdarzy?o. Je?li za?o?enie soczewek jest konieczne (np. trening), w sytuacjach awaryjnych przydaje si? zapas jednodni??wek.
    Quickie pisze:I jeszcze jedno: czy p?yn jest rzeczywi?cie zneutralizowany po 6 godzinach?
    Tak, nawet mniej czasu mu to zajmuje, po 6 godzinach jest ju? absolutnie bezpiecznie przy prawid?owej ilo?ci zastosowanego p?ynu.
    Quickie pisze:Ostatnio jednak zostawi?am je tylko na 8 i szczerze m??wi?c troch? piek?y mnie oczy.
    O kt??rej godzinie zak?ada?a?? Polecam odczeka? jak?? godzin? po przebudzeniu i powinno by? ok. Zalecane jest przez lekarzy p??? godziny - dla wra?liwc??w, suchych oczu, dla niewysypiaj?cych si? i ze sk?onno?ciami do porannej opuchlizny wi?cej.
  • eni4c
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 października 2008, 14:37
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: eni4c » 12 października 2008, 00:59

    A mo?ecie mi powiedzie? co to znaczy, ze p?yn sie zneutralizuje? Neutralizuje sie po kontakcie z soczewk?? Nieraz na pocz?tku jak nie radzi?em sobie z zak?adaniem soczewek i trwa?o to d?ugo to jak soczewka wysycha?a to j? podlewa?em p?ynem z pojemniczka, to ?le?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 8 gości