ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Zmiana firmy soczewek
  • ligeziak
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 grudnia 2015, 17:49
    Lokalizacja: Kraków

    Zmiana firmy soczewek

    autor: ligeziak » 11 grudnia 2015, 17:53

    Cześć,
    Chcę dzisiaj zamówić nowe soczewki i zastanawiam się nad zmianą pary Air Optix Aqua i Air Optix for Astigamtism na Biofinity i Biofinity Toric. Czy moce dobrane przez okulistę do soczewek Air Optix będą pasować do soczewek Biofinity? Czy może przed taką zmianą znowu muszę dobrać moce u okulisty?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 grudnia 2015, 20:16

    Zmiana soczewek powinna nastąpić w gabinecie, dlaczego?
    Kilka ważnych powodów:
    1. każda soczewka to inny materiał i inne jego właściwości np. sztywność, grubość, wykończenie krawędzi itp.
    2. może wystąpić nieprawidłowa rotacja lub pokrycie rąbka rogówki
    3. może wystąpić konieczność przeprowadzenia nadrefrakcji.
    Wszystko to sprawdzi każdy specjalista zajmujący się soczewkami, bardzo często w cenie badania są właśnie soczewki próbne - warto takiego poszukać który posiada soczewki, które są w kręgu zainteresowań. Będzie pewność prawidłowego doboru, soczewki próbne na miesiąc i gwarancja.

    Samodzielna ocena "komfortu" jest ważna, jednak nie zawsze to co bezobjawowe, komfortowe jest prawidłowe.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • ligeziak
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 grudnia 2015, 17:49
    Lokalizacja: Kraków

    autor: ligeziak » 11 grudnia 2015, 20:52

    Ale same moce soczewki pozostają te same? Tak?
    Jak bardzo możliwe są jakieś niedogodności związane ze zmianą soczewek na inne. Z tego co patrzyłem to te soczewki mają taką samą krzywiznę i średnicę.
    A u optyka byłem przed zakupem tamtych i dostałem właśnie te Air Optix na miesiąc ale zostałem też poinformowany, że takie darmowe próbne soczewki u tego optyka mogę dostać tylko raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 grudnia 2015, 21:30

    Nie muszą pozostać te same.

    Prawidłowym jest udanie się aby specjalista zobaczył te soczewki na oku pod biomikroskopem oraz sprawdzenie widzenia. To jedyny sposób prawidłowego sprawdzenia soczewek i ich mocy. Nie ma innego.
  • ligeziak
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 grudnia 2015, 17:49
    Lokalizacja: Kraków

    autor: ligeziak » 11 grudnia 2015, 21:33

    Ok, dziękuję za radę.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Semrush [Bot] i 7 gości