ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Orientacja soczewek torycznych. Biofinity toric.
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    Orientacja soczewek torycznych. Biofinity toric.

    autor: kos » 09 grudnia 2015, 22:37

    Kiedyś dawno temu nosiłem soczewki. Potem wróciłem do okularów. Teraz po paru latach znów kupiłem soczewki.

    Założyłem i... coś jakby było "nie tak"... parametry dobrał okulista więc chyba powinny być dobre... choć bazgroły lekarza przepisywała mi na czysto pielęgniarka, więc w sumie mogła coś pomylić....

    ale przypomniałem sobie, że jak kiedyś dawno temu nosiłem soczewki to one miały na brzegach takie kreseczki, żeby wiedzieć jak je ustawić... bo zdaje się, że w torycznych orientacja ma znaczenie

    no a te nie mają takich kreseczek... więc jak je zakładać, żeby były pod dobrym kątem?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2015, 23:05

    tym się nie przejmujesz, soczewka sama "zrotuje" jeżeli jest prawidłowo dobrana.
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    autor: kos » 09 grudnia 2015, 23:14

    ech, a jednak mają kreseczkę... dostrzegłem dopiero przez lupę... nic dziwnego, że jej nie widziałem przecież jestem ślepy

    same może by się zorientowały, ale szybko zdjąłem bo czułem, że coś jest nie tak

    jutro znowu je wypróbuję :spac2:
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 grudnia 2015, 23:31

    ta kreska (znacznik) nie jest potrzebna użytkownikowi soczewek, tylko specjaliście.
    Użytkownik ma wiedzieć odnośnie zakładania, która soczewka jest na które oko, odróżnić jej stronę.
  • kos
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 11 lutego 2007, 13:53
    Lokalizacja: z nikąd

    autor: kos » 10 grudnia 2015, 20:49

    Nie wiem czy to tylko kwestia przyzwyczajenia, ale mam wrażenie że coś jest nie tak. Tak jakby oczy broniły się przed ostrym widzeniem w tych soczewkach. Momentami widzę ostro, ale generalnie oczy chcą widzieć niewyraźnie. W okularach tez mam ten efekt, ale dużo, dużo łatwiej go opanować. Mam też wrażenie, że obraz jest trochę zniekształcony, np. płaski ekran komputera wydaje się wypukły. :smutny:

    ---

    a teraz założyłem okulary i jakbym odzyskał wzrok...
    Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2015, 21:09 przez kos, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości