ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
soczewki dla zespołu suchego oka
  • agniewka01
    Posty: 0
    Rejestracja: 10 maja 2015, 00:28
    Lokalizacja: Warszawa

    soczewki dla zespołu suchego oka

    autor: agniewka01 » 10 maja 2015, 00:49

    hej,

    Od dłuższego czasu noszę okulary gdyż nie mogę nosić soczewek z powodu zespół suchego oka, niestety noszenie okularów jest dla mnie tak uciążliwe, że przeszkadza w codziennych zajęciach. Przeszukując różne strony spotkałam się z informacjami o soczewkach jednodniowych, które są podobno lepsze od tych miesięcznych ( dodam że przez pewien czas używałam takich, lecz nie mogłam ich nosić ze względu na dużą wrażliwość oka), są dobrze nawilżone co zapobiega wysuszaniu się soczewki, zbudowane z specjalnego materiału który sprawia komfort w ich noszeniu. Znalazłam kilka firm które produkują takie soczewki, ale ciężko mi jest zdecydować się na którekolwiek, bo nie wiem nawet czy przy suchym oku rzeczywiście taka soczewka pomoże. Dlatego proszę o podpowiedzi na ten temat, czy w ogóle warto spróbować i jeśli już to jakie polecacie?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 26 maja 2015, 20:57

    Mam podobny problem jak Ty, po kilku latach stosowania leków przeciwjaskrowych nabawiłam się zespołu suchego oka. Jednak mimo wszystko noszę soczewki i wspomagam się kroplami nawilżającymi. Skróciłam też czas noszenia soczewek, zakładam i ściągam je nawet kilka razy w ciągu dnia, żeby dać odpocząć oczom. Oczywiście jest to duży dyskomfort dla mnie, ale niestety nie mam innego wyboru. Noszę soczewki Biofinity, ale planuje zmienić na soczewki Safilens, które poleciła mi okulistka. Jakie soczewki nosiłaś do tej pory? Myślę, że warto przetestować jakieś soczewki jednodniowe o lepszym uwodnieniu i przepuszczalności tlenowej.
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    autor: mashoni » 22 czerwca 2015, 11:27

    Pytanie czy ZSO jest wywołany jakąś inną chorobą autoimmunologiczną ? Lub stosuje Pan na stałe jakieś leki , które wpływają niekorzystnie na skład i/lub ilość filmu łzowego ? Także przebywanie w różnych miejscach wpływa na nawilżenie sk np. Klimatyzacja, zapylone/zadymione pomieszczenia( chociaż tutaj mówiłbym o bezwzględnyn przeciwskazaniu do sk ) suchy ,gorący klimat , wielogodzinna praca przed komputerem ? Jeżeli ZSO nie dotyczy żadnych z tych rzeczy o ,których piszę i jest strikte dolegliwością samych oczu to proponuję soczewki silikonowohydrożelowe jednodniowe + substytuty łez bez konserwantów częste mruganie , dbanie o higienę oczu i powiek oraz regularne badania optometryczno / okulistyczne. Powinien Pan zacząć od dokładnego dopasowania SK u specjalisty.

    [ Dodano: 22 Czerwiec 2015, 11:27 ]
    Zwracałem się do płci męskiej ,proszę wybaczyć. *Pani
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:19

    Pełna zgoda z radami Przedmówcy i także uważam że na początek warto zapytać specjalistę o zdanie,czy w przypadku ZSO i konkretnie Twojego przypadku,wskazane jest noszenie soczewek. Juz samego zakupu możesz dokonać w sklepie internetowym gdzie będzie również taniej.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 7 gości