ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Pomoc przy soczewkach jednodniowych
  • Weiss961
    Posty: 0
    Rejestracja: 06 marca 2015, 15:49
    Lokalizacja: Wrocław

    Pomoc przy soczewkach jednodniowych

    autor: Weiss961 » 07 marca 2015, 15:41

    Witam

    Noszę soczewki od 6 lat. Zawsze nosiłem Acuvue Oasys na zmianę z jednodniowymi Acuvue TruEye. Oasysy są nadal dobre i komfortowe, jednak teraz zacząłem używać coopervision biofinity i są o wiele lepsze. Natomiast jeśli chodzi o TruEye pojawił się problem. Są one nie komfortowe, drażnią oko i mam efekt ,,suchego oka" Proszę o pomoc, ponieważ szukam soczewek jednodniowych o największej możliwej przepuszczalności tlenu, i optymalnym uwodnieniu. Proszę o podanie konkretnych firm, które mogę być odpowiednie (tylko jednodniowe)

    PS: Zamówiłem kilka dni temu CooperVision MyDay na spróbowanie, jednak jeszcze nie doszły, i nie wiem czy będą dobre. Lemurze proszę o pomoc

    Pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 07 marca 2015, 21:50 przez Weiss961, łącznie zmieniany 2 razy.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 08 maja 2015, 15:04

    Skoro Biofinity Ci odpowiadają to po co na siłę szukać jednodniówek? Biofinity to na ten moment najbardziej komfortowe soczewki. A może spróbuj nawilżać oko sztucznymi łzami.
    Po drugie testowanie soczewek bez konsultacji z okulistą to nie jest najlepszy pomysł.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 maja 2015, 16:04

    Zawsze mowie i przekonuje do korzystania laczonego z soczewek miesiecznych + jednodniowek. Jednodniowki swietnie sie spisuja chociazby na wypadach, wycieczkach, imprezach - a na codzien praca/szkola miesieczne.

    Odnosnie samego produktu to bez zalozenia na oko i sprawdzenia przez specjaliste + twojego odczucia nie jestem w stanie odpowiedziec czy sa ok. Kazdy produkt jest dobry, byleby trafil na odpowiednie oko. Wspomniane przez ciebie soczewki MyDay tak samo jak np. BioTrue, TruEye czy Dailies Total1 to najnowsza generacja soczewek jednodniowych u wiodacych producentow.
  • ZdroweOko
    Posty: 0
    Rejestracja: 16 maja 2015, 09:42
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: ZdroweOko » 16 maja 2015, 11:16

    Pełna zgoda,soczewki jednodniowe są wg mnie po prostu praktycznym rozwiązaniem,sprawdzają się w szczególności podczas wyjazdów,wycieczek. Z koeli w bardzo prosty sposób można uzupełnić je miesięcznymi,akurat tym zajmujemy się na co dzień więc chętnie pomożemy podczas wyboru.
  • marcelii94
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 lipca 2019, 12:32

    Re: Pomoc przy soczewkach jednodniowych

    autor: marcelii94 » 15 lipca 2019, 12:40

    A skąd kupujecie soczewki? U mnie mama zamawia dla nas w wielopakach z marketu... Trochę się boję o ich jakość. Z tego co wiem to kupujemy soczewki jednorazowe Dailies, znacie tą markę?
  • Ewa7
    Posty: 0
    Rejestracja: 02 września 2019, 07:48

    Re: Pomoc przy soczewkach jednodniowych

    autor: Ewa7 » 02 września 2019, 09:20

    Na samym początku kupowałam (dla dzieci) u optyka, chodziło nie tylko o dobór odpowiednich rodzajów szkieł, ale też i mocy, bo trudno było określić jednoznacznie, raz za mocne, raz za słabe. Córka miała tak wrażliwe oczy, że nie wszystkie marki się nadawały, nie mogła też długoterminowych, jedne za twarde, inne za miękkie, niektóre były bardzo trudne do nałożenia, a rano szkoła, pośpiech itp., odpadały w autobusie. Trwało to naprawdę długo i trzeba było jeździć i płacić.... Teraz już wie co i jak, więc kupuje gdzie tylko chce :nerd:
  • ybrissa
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 października 2019, 22:50

    Re: Pomoc przy soczewkach jednodniowych

    autor: ybrissa » 14 października 2019, 23:29

    Nie okaleczajcie dzieci soczewkami. Na co dzień obowiązkowo tylko okulary - dobre szkła i pełna korekcja. Moja córa nosi okulary -5,5 D, a soczewki -5,25 D zakłada tylko kilka razy w miesiącu. Przez to ma zdrowe, białe oczy, a koleżanki już robiły kuracje antybiotykowe i przechodziły niebezpieczne zapalenie rogówki. Wnioski nasuwają się same.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości