ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Soczewki dla oczu wrazliwych (probowalem juz chyba wszyst..)
  • Freezy
    Posty: 0
    Rejestracja: 01 marca 2015, 22:49
    Lokalizacja: Warszawa

    Soczewki dla oczu wrazliwych (probowalem juz chyba wszyst..)

    autor: Freezy » 01 marca 2015, 23:07

    Czesc wszystkim,

    Od jakiegos czasu mam powazny problem ze znalezieniem odpowiednich soczewek.
    Z gory uprzedze, ze mam znaczna wade, bo - 5 dioptrii, a moje oczy sa wrazliwe i 90% soczewek mnie po prostu uwiera.

    Na poczatku nosilem przez chwile Johnsony, ktore byly w miare w porzadku, ale bez cudow. A potem odkrylem miesieczne Air Optics Night & Day. Byly doskonale. Moglem w nich zasypiac i budzic sie z nimi na oczach - niesamowicie wygodne soczewki.
    A potem ciba vision wprowadzila formule Aqua i sie zaczelo... Soczewka wysychala mi na oku, pogarszala ostrosc widzenia, non stop mnie uwierala, kurczyla sie bolesnie pod wplywem zmiany temperatur na moim oku. Bylem w stanie w niej przechodzic ledwo 4-5h i musialem je sciagac ;/.

    Wtedy zrezygnowalem z air optics i zaczalem szukac innej firmy i innego modelu:
    - Bausch& Lomg standardowe (uwieraly widocznie, stara konstrukcja)
    - Baush & Lomb HD oraz HD2 Pure (troche lepiej, ale nadal slabo)
    - Clearvision (dziadowstwo)
    - Monovision (j.w.)
    - Biofinity (srednio)

    Obecnie nosze acqueve oasis Johnsona dwutygodniowe, ale one sie nie umywaja do tamtych starych dobrych Air Optics ;/. Czy ktos moglby mi polecic jakies soczewki biorac pod uwage moja "historie"? Na pewno im wiecej udziwnien typu "formula aqua" itp., tym gorzej (paradoksalnie Bausch&Lomg HD2 Pure dawaly GORSZA jakosc obrazu, niz zwykle HD).

    A moze da sie w ciba vision zamowic night&day'e bez formuly AQUA?
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 13 gości