ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Nieostre widzenie w soczewkach
  • Pepr
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 sierpnia 2014, 19:20
    Lokalizacja: Śląsk

    Nieostre widzenie w soczewkach

    autor: Pepr » 08 sierpnia 2014, 19:31

    Witam. Od około 3 lat nosiłem okulary (minus). Wada pogłębiała się co pół roku. Od wakacji 2013 roku przestałem już nosić okulary, a zakładałem je okazjonalnie. 2 tygodnie temu była kolejna wizyta u okulisty, jednak teraz chciałem już przenieść się na soczewki. Okulistka zbadała wzrok, wyszło, że mam -2.25 dioptrii na oba oczy. Powiedziała, że soczewki mam sobie już zamówić indywidualnie. Zamówiłem więc. Na początku po założeniu (zakładałem przez godzinę) widziałem wprost świetnie, ale zdawało mi się, że mogę widzieć jeszcze trochę lepiej. Żadnego dyskomfortu z noszenia nie odczuwam, soczewek nawet nie czuję. Teraz po tygodniu od noszenia soczewek - już wiem, że w nich nie widzę idealnie. Uważam, że powinienem mieć o mniej więcej -0.25 lub -0.5 wyższą wadę korygującą na soczewkach. Ale okulista nie powinien się pomylić. Dodatkowo kiedy soczewki ściągam, widzę, że wzrok jest dużo gorszy od tego, który miałem jeszcze tydzień temu, gdy w soczewkach nie chodziłem. Co robić?
  • blub
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 maja 2014, 20:28
    Lokalizacja: Wawa

    autor: blub » 05 września 2014, 21:37

    Gorsze widzenie po zdjęciu soczewek jest normalne. Co do okulisty to proponuję jak najszybciej zaprzestać z korzystania z jego usług. Kto karze kupować komuś soczewki "indywidualnie" ? A gdzie dopasowanie pod lampą szczelinową, gdzie nauka zakładania/sciągania, nauka dbania o soczewki....Jednym słowem - TRAGEDIA. Zmień okulistę, albo idź do optyka, który ma próbne soczewki, pozakłada Ci, przeprowadzi wywiad, nauczy obcowania z soczewkami i dobierze dobre moce na podstawie tego jak widzisz a nie wydruku z maszyny. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości