ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Zużywanie się soczewek
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    Zużywanie się soczewek

    autor: Debian » 05 sierpnia 2006, 13:17

    W jakich warunkach soczewki kontaktowe najbardziej si? zu?ywaj?? Gdy jest gor?co?
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:50 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 14 sierpnia 2006, 23:06

    Cze??!
    Wtedy chyba szybciej dochodzi do wysuszania si? rog??wki, a tym samym soczewka pobiera z lez aby uzupe?ni? swoje pocz?tkowe uwodnienie.
    Soczewki z tego co wiem, s? testowane na warunki klimatyczne i nie ma to wp?ywu na cykl do jakiego zosta?y wyprodukowane (przeznaczone). Jednak pewnie takie "ostrzejsze" warunki wp?ywa? b?d? na wi?kszy dyskomfort w ko?cowej fazie noszenia.
    pozdrawiam
    markowski
  • Polo15
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 03 października 2006, 21:43
    Lokalizacja: Z nienacka...

    autor: Polo15 » 03 października 2006, 21:51

    Mam nietypowe pytanie. Jakie mog? by? skutki zbyt d?ugiego noszenia oczewek? Np. mam soczewki miesi?czne a b?d? je nosi? przez 3 miesi?ce?
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 03 października 2006, 21:55

    raz nic sie nie stanie, a drugim razem jakie? zapalenie spoj??wek czy inne komplikacje. Ka?dy tu swoje teorie b?dzie snu?, ?e nawet p??? roku nosi? i nic. Cokolwiek zrobisz robisz na w?asn? odpowiedzialno??. Ja odradzam takie korzystanie z soczewek. A mo?e kup sobie po prostu 3miesi?czne :P
    pozdrawiam
    markowski
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości