ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Kilka podstawowych problemów, po przesiadce z okularów
  • n00pel
    Posty: 0
    Rejestracja: 13 czerwca 2014, 21:48
    Lokalizacja: ldz

    Kilka podstawowych problemów, po przesiadce z okularów

    autor: n00pel » 13 czerwca 2014, 21:49

    Cześć, mam 17 lat, noszę od ok 5 okulary, wada 0.75 i 1.00, nie widze na odległość.

    Niestety, w związku z tym że uprawiam dużo sportów, a także nie pasują do mnie okulary, uznałem ze czas na soczewki.
    Miałem na początku DayLight czy coś takiego, ale niestety bardzo bolały mnie oczy.

    Teraz mam"Daily HD" Filicon II 3.

    Na szczęście, te soczewki pasują. Oczy nie bolą, na poczatku lekko czerwone, potem to znika.

    Problemy sa 2:

    1. Niestety, raz na jakiś czas zdarza się bardzo deneruwjące wrażenie, jakby soczewka od góry się "podwinęła". Co zrobić?

    2. I tutaj inny problem. Często widzę dosłownie takie HD, że mogę z 50m powiedzieć ile liści jest na drzewie heh, ale potem jeśli przez jakiś czas nie mrugam, to dłuższy czas zajmuje mi powrót do normalnego widzenia.

    Czasem mam dziwne wrażenie że soczewka się odkleja, chociaz, wcale tak nie jest.
    Czy jest sie czym martwic, czy oczy jednak przyzwyczają mi się?
    I pytanie - czy są soczewki które są jeszcze delikatniejsze? Niestety, oczy mam dość... delikatne. Plus dochodzi częsta alergia, i niestety, odruchowe potarcie oczu (na szczęście odzwyczajam się od tego).
    A okulary odpadają, bo raz to co wymieniłem wyzej, 2 mam kompleksy że wyglądam jak "typowy informatyk"...

    Aha.


    Dodam, że okulary mialem 0.75 i 1.00, i takie też kupiłem soczewki, ale no... przeicez soczewka jest nieporownywalnie blizej gałki ocznej, to powinno mieć znaczene, w końcu ogniskowa jest w innym miejscu. Czy te soczewki są za mocne?

    Pozdrawiam serdzenie,.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 13 czerwca 2014, 23:44

    n00pel pisze:Czasem mam dziwne wrażenie że soczewka się odkleja, chociaz, wcale tak nie jest.
    skad ta pewnosc ze ich ulozenie jest prawidlowe. Wiekszosc opisanego dyskomfortu to objaw niedopasowanej soczewki. Inaczej nie byloby wpisu
    n00pel pisze:i takie też kupiłem soczewki, ale no
    czyli soczewki nie byly sprawdzone, polecam udanie sie gdzies na dobor soczewek, specjalista zalozy soczewki, oceni, ustali indywidualnie.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 4 gości