ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Gradówka a noszenie soczewek
  • Bastian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 27 lipca 2006, 22:44
    Lokalizacja: wawa

    Gradówka a noszenie soczewek

    autor: Bastian » 27 lipca 2006, 23:10

    Na wst?pie dzi?kuje Tw??rcy/Tw??rcom za to forum :brawo: W polskiej sieci nie widzialem jeszcze forum nt soczewek kontaktowych na tak wysokim poziomie merytorycznym. Mo?na tu naprawde dowiedzie? si? wielu ciekawych rzeczy i zasi?gn?? potrzebnych porad :spoko:
    Dobra do?? tej wazeliny i do rzeczy..
    Soczewki kontaktowe nosze od oko?o 5 lat. Nigdy nie mia?em problem??w zwi?zanych z ich u?ytkowaniem.
    Niestety, ostatnio na brzegu dolnej powieki zauwa?ylem ma?? wypuk?o?? ( w?a?ciwie taka mikroskopijna krostka). By?em u okulisty i okaza?o si?, ?e to grad??wka:( Okulista przepisa? mi krople i ma??. Powiedzia? te?, ?e to baardzo wczesne stadium i mo?liwe ?e szybko minie. Oczywi?cie p??zniej przekopa?em Internet aby dowiedzie? si? jak najwi?cej o tej "chorobie" i troch? si? przerazi?em opowiadaniami niekt??rych os??b na temat walki z tym ?winstwem. Pisz? bowiem, ?e walczyli z grad??wk? par? miesi?cy a nawet d?u?ej (niestey nie pisali jak szybko j? wykryli i czy leczyli j? od pocz?tku farmakologicznie). W zwi?zku z tym mam dwa pytania
    1. Na jak d?ugo mam odstawi? soczewki kontaktowe?( bo chyba nie powinienem ich nosi?:P
    2. Co mog?o spowodowa? t? dolegliwo??? Czy mo?liwe jest, ?e sport, wysi?ek fizycny ( nie jednorazowo) i zwi?zane z tym zalewnie wr?cz oczu potem (tak mia?em:P) mog?o si? przyczni? do jej powstania.
    Uff...przepraszam, ?e tak d?ugo.
    Z g??ry dzi?ki!
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:51 przez Bastian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 lipca 2006, 09:41

    Napewno po wyleczeniu jakiejkolwiek dolegliwosci nie zakladaj soczewek od razu, daj jeszcze pare dobrych dni wolnego od soczewek.

    Gradowka to przewlekle zapalenie gruczolu tarczkowego Meiboma. Co do walki z gradowkami. Moja trwala dobrych pare miesiecy, farmakologicznie nie pomoglo, wiec poczekalismy az nada sie na wyciecie i pod skalpel - zabieg jednego dnia. Po 10-15minutach wychodzisz z gabinetu zabiegowego :)
    Przy nawrotach mozna sprobowac zamrozenia. Ale o tym wszystkim decyduje i ustala sie z okulista prowadzacym Cie.

    Dzieki za "wazeline" na wstepie Twojej wypowiedzi. Ale to przede wszystkim uzytkownicy tworza kazde z for... wiec badzcie aktywni.

    Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 14 gości