ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
Zmiana rodzaju i parametrów soczewek
  • Awatar użytkownika
    PrzemczaN
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 32
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 21:10
    Lokalizacja: Tarn??w

    Zmiana rodzaju i parametrów soczewek

    autor: PrzemczaN » 17 kwietnia 2013, 18:33

    Witam serdecznie. Chciałbym krótko przedstawić mój problem i liczę na jakąś fachową odpowiedź.

    Noszę soczewki już kilka lat. Od początku były to Acuvue Oasis. Bardzo szybko się do nich przyzwyczaiłem, były komfortowe. Na ostatniej wizycie u okulisty wyszło, że mam lekki astygmatyzm i zmiana sfery nie wiele daje, więc okulista zaproponowała soczewki toryczne. Wypisała receptę na soczewki próbne, żebym mógł przetestować. Dziś soczewki odebrałem. Pierwsza rzecz inna firma. Teraz są to cooper vision Comfilcon A. Z tego co czytałem to są Biofinity. Zmiana firmy to dla mnie żaden problem, ale widzę, że średnica tych soczewek= 14,5 gdzie Oasis miały 14,0. Z kolei krzywizna tutaj to 8,7 a Oasis miały 8,4. Tu moje pytanie czy to jakiś błąd czy to jednak możliwe że soczewki o innych parametrach również będą dobrze leżały na oku? Oczywiście okulistka powiedziała, że jakby coś było nie tak to żeby przyjść będziemy myśleć dalej, ale ja już na samym początku mam wątpliwości i nie wiem czy słusznie...
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości