ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
jaki czas musi upłynąć od zdjęcia soczewek do badania ?
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    jaki czas musi upłynąć od zdjęcia soczewek do badania ?

    autor: mashoni » 20 marca 2013, 23:11

    czy zbyt krótki odstęp 10 minut od zdjęcia soczewek moze wywołać astygmatyzm na badaniu pod kontem okularów ??
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 marca 2013, 16:49

    Astygmatyzm po prostu jest lub nie, soczewki go nie wywołują. W soczewkach kontaktowych często pomija się śladowy astygmatyzm bo dla klienta wychodzi taniej. Nie mowie, ze to dobrze tylko, ze to czesta praktyka.
    Adek
  • mashoni
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 28 lutego 2010, 16:07
    Lokalizacja: Żywiec

    autor: mashoni » 23 marca 2013, 00:52

    Adekboss1 pisze:Astygmatyzm po prostu jest lub nie, soczewki go nie wywołują. W soczewkach kontaktowych często pomija się śladowy astygmatyzm bo dla klienta wychodzi taniej. Nie mowie, ze to dobrze tylko, ze to czesta praktyka.
    źle mnie Pan zrozumiał, narzeczona miała badanie pod kontem okularow na badanie przyszła w soczewkach kontaktowych o godz ok 18 po całym dniu noszenia , zdjelismy soczewki i po 5 min . odbyło sie badanie , wyszedl astygmatyzm na jednym oku , po odbiorze okularow cos bylo nie tak z ostroscia na tym oku zrobilismy badanie jeszcze u dwoch innych niezaleznych specjalistow i astygmatyzmu nie bylo , czy czas od zdjecia soczewek do badania nie byl za krotki i nacisk soczewki mogl wywolac astygmatyzm ? czy istnieja jakies procedury ktore okreslaja jaki czas musi uplynac od zdjecia soczewek kont. do badania ostrosci pod okulary ?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 25 marca 2013, 00:13

    Dobrze zrozumiałem pytanie. Astygmatyzm ma praktycznie każdy. Co do wywoływania astygmatyzmu przez miękką soczewkę kontaktową, która (jak zakładam) została profesjonalnie dobrana przez specjaliste to watpie czy moze ona na stale odksztalcic rogowke. Nie jestem jednak ekspertem w tej dziedzinie wiec proponuje zadac to pytanie ponownie w dziale "przez oko".

    pozdrawiam
    Adek
  • MrHilary
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 04 lipca 2013, 19:07
    Lokalizacja: warszawa

    autor: MrHilary » 04 lipca 2013, 19:21

    Ja tutaj w pełni zgadzam się z Przedmówcą,astygmatyzm albo występuje,albo nie i tutaj czas od momentu zdjęcia soczewki do badania nie ma absolutnie nic do rzeczy.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości