ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
problem z naczyniami krwionosnymi
  • Yen79
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 06 lipca 2006, 13:03
    Lokalizacja: Londyn

    problem z naczyniami krwionosnymi

    autor: Yen79 » 06 lipca 2006, 14:43

    Witam Wszystkich !
    Mam male pytanie dotyczace noszenia szkiel konaktowych, uzywam soczewek juz prawie 2 lata i jedyne co do tej pory odczuwalam to lekka suchosc oka pod koniec dnia. Nosze soczewki 1 dniowe, 7 dni w tygodiu ok 12 h dziennie. Wczoraj mialam kontrolne badanie wzroku i okazalo sie, ze zaczynaja mi wrastac naczynka krwionosne w oko (co jest oznaka malego natlenienia oka) i dostalam zakaz noszenia soczewek przez 7 dni w tyg. Poza tym wada wzroku powiekszyla mi sie o okolo0.5 d. tak zew teraz jest to juz - 6.5 d.W tym roku chciala bym zrobic sobie lasik i nie wiem czy bedziwe to jakis duzy problem. Czy ktos moze mial podobna sytuacje i czy orientujecie sie czy np. noszenie okularow w wiekszym stopniu niz soczewek moze cofnac wrastanie naczynek krwionosnych ???
    Z g??ry dziekuje za pomoc

    :help: Yen
    A friend will help you move. A really good friend will help you move a body.
  • larousse
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 20
    Rejestracja: 13 sierpnia 2006, 14:39
    Lokalizacja: WM

    autor: larousse » 14 sierpnia 2006, 10:43

    To ze przy takiej duzej wadzie 6 - 6,5 wzrok "leci" o 0,5 to nic nowego, przy obecnej formie zycie przecietnego "kontaktowca". Ale te naczynka krwionosne toz to szok
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 14 sierpnia 2006, 23:08

    tak, bo soczewka nie "dra?ni" Ci oka, wi?c przy wrastaj?cych naczynkach zalecane jest nieu?ywanie soczewek kontaktowych. Ale fatalna sprawa z takimi naczynkami :ups:
    pozdrawiam
    markowski
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 17 sierpnia 2006, 14:27

    spokojnie, wrastajace naczynka krwionosne w rabek rogowki sa normalnym objawem niedotlenienia przy soczewkach kontaktowych zwlaszcza przy dluzszym uzywaniu soczewek. po prostu nalezy na troche soczewki odstawic, nosic przez krotszy czas (nie 12 godzin) ewentualnie zmienic na bardziej tlenoprzepuszczalne (np 02optix). naczynka coprawda nie znikna, ale dotlenienie sie poprawi :)
    Ala
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości