ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Soczewki z możliwością przedlużonego noszenia
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    Soczewki z możliwością przedlużonego noszenia

    autor: dfs » 26 maja 2012, 16:37

    Witam!

    Noszę soczewki Ciba Vision Air Optix for Astigmatism.

    Są to soczewki które można nosić w dzień i noc. Maksymalnie do 6 nocy.
    Zwykle, wykorzystując ten czas maksymalnie, zdejmuję soczewki ostatniego dnia wieczorem i zakładam następnego dnia ranem. Robię tak że tak procedura powtarza się co 6 dni (a nie co tydzień - 7 dni).

    Problem w tym że zdarzyło mi się że wieczorem przed 7-mą nocą z przyczyn organizacyjnych nie mogę tych soczewek zdjąć.

    Wówczas widziałem 3 rozwiązania problemu:
    1) Poczekanie z procedurą do następnego wieczora.
    2) Zdjęcie soczewek w środku dnia (po 7-ej nocy) i po odczekaniu pewnego czasu (10 minut? czy też 2 godzin?) założenie ich ponownie.
    3) Soczewki są do wyrzucenia

    Oczywiście nie warto kusić losu i dopuszczać do tak ryzykownych sytuacji, które i tak zdarzają się mi osobiście na szczęście rzadko. Nie chcę aby te pytanie zachęciło kogoś do luźnego podchodzenia do tych spraw. Ale mimo to chciałem zapytać które rozwiązanie w tych losowych wypadkach jest właściwe?

    P.S.
    Czy w zdejmowaniu soczewek chodzi bardziej o soczewki czy też o oko?
    Pytam gdyż wg. instrukcji płynu SOLO CARE AQUA wyczyszczone soczewki już po 5 minutach zanurzenia w płynie mogą być założone na oczy, ale wydaje mi się że zdejmowanie soczewek tylko w co 6-ty dzień na te 10 minut jest niewłaściwym rozwiązaniem?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 25 lipca 2012, 00:42

    Osobiscie polecam scigac je codziennie i czyscic. W przedluzonym noszeniu chodzi bardziej o to ze mozna np. jedna dobe ich nie sciagac i jest ok. Termin uzytecznosci skraca sie wtedy o jeden dzien. Nie chodzi tutaj o to, ze jak sie je zalozy to nie mozna sciagac az do konca.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości