ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Pomoc z soczewkami
  • Criso
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 lutego 2012, 17:27
    Lokalizacja: W-wa

    Pomoc z soczewkami

    autor: Criso » 28 lutego 2012, 17:34

    Generalnie, zawsze nosiłem okulary ale chciałbym to zmienić, zacząć używać soczewki. Niestety mam dość dużą wadę wzroku:
    Prawe oko - sfera +1,5; cylinder +3,25, oś 100
    Lewe - sfera +2,5; cylinder +3,5; oś 80
    na domiar złego mam astygmatyzm

    Czy przy takich parametrach możliwe są soczewki i jeśli tak to jakie ? prosiłbym o podanie konkretnych firm/modeli.
    Będę bardzo wdzięczny za pomoc :)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 lutego 2012, 19:23

    Criso pisze:Czy przy takich parametrach możliwe są soczewki i jeśli tak to jakie ? prosiłbym o podanie konkretnych firm/modeli.
    o to prosze zapytac specjaliste w gabinecie, ktory dobierze odpowiednie soczewki.

    jak mozna polecic soczewke bez zobaczenia jak ona zachowa sie na oku? Jak mozna polecic soczewke bez sprawdzenia co i jak Pan widzi? itp, itd... odszukac kontaktologa, ktory dobiera soczewki - ale dobiera na zasadzie zalozy soczewki probne a nie poprzelicza, poopowiada a na koniec - reszte to Pan w internecie znajdzie lub znajomych zapyta - nie tedy droga
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 marca 2012, 12:53

    Na odległość nikt nie będzie w stanie konkretnie doradzić. Najpierw musisz wybrać się do specjalisty oraz wykonać niezbędne badania. Dopiero on określi czy przy Twojej wadzie wzroku możliwe jest noszenie soczewek.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości