ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Kilka pytań związanych z Soczewkami.
  • Knorpel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 października 2011, 08:55
    Lokalizacja: Toruń

    Kilka pytań związanych z Soczewkami.

    autor: Knorpel » 16 października 2011, 09:28

    Witam.
    Jak powtarzam niektóre pytania to bardzo was przepraszam. I proszę mnie odesłać do odpowiedniego działu albo podać link.

    A więc jakie mam wadę -1,25 Astygmatyzm (lewe oko) -0.75 (prawe oko).
    Jak byłem w WKU to miałem tylko -0.7 w prawym, Rok temu miałem po -0.75(miałem nosić okulary ale kupiłem i jakoś tak wychodziło że rzadko nosiłem. Teraz zauważyłem że coraz gorzej widzę więc postanowiłem coś z tym zrobić. Soczewki noszę od 11.10.2011

    A teraz pytania :
    1. Dlaczego mój wzrok się pogarszał przez ostatnie 3 lata. Można stwierdzić że tylko lewe się pogarszało.
    2. Co należy jeść żeby wzrok stawał się coraz lepszy ? Nie chodzi mi tutaj o jakiś tabletkach tylko jakie owoce, warzywa.

    Wstęp. A potem pytanie.

    Jak byłem u Optyka po soczewki. To jedną on mi założył a drugą mi pomógł założyć. Miałem problemy ze zdjęciem ale udało się jakoś. Następnego dnia miałem problem z włożeniem wkładałem je 1h i oby dwa oka były czerwone. Z wyciąganiem tego dnia już sobie lepiej radziłem z dnia na dzień. I oczy z dnia na dzień były coraz "lepszym" stanie (chodzi mi o to że nie były już tak czerwone jak dnia poprzedniego). A i prawe oko było bardziej czerwone niż lewe. W lewym już 2 dniu przestało być czerwone a w prawym po 4.

    Pytania:

    3. Czy to było wywołane tym że "męczyłem" oko ?
    4. Jak odsłaniałem puliczek żeby zobaczyć oko to prawym oko było takie coś białego. Czy to była ropa ? I czy to było wywołane tym że była tam infekcja.

    A teraz pytania bardziej związane z soczewkami.

    5. Czy przy lutowaniu, klejeniu klejem (typu kropelka, super glue) soczewki się "psują" ?
    6. Jak stwierdzić czy soczewka jest dobrą stroną założona ? (Wiem że trzeba ją nacisnąć i zobaczyć w którą stronę się zawija, ale czasem mam trudności z tym :/). Czy można jakoś sprawdzić to po założeniu jej ?
    7. Czy soczewki kontaktowe poprawiają wzrok czy tylko powodują że wzrok dalej się nie pogarsza.
    8. Co ile trzeba chodzić do Optyka żeby sprawdzić czy wzrok się poprawił.
    9. Czy istnieje jakiś płyn który nawilża soczewkę ? Jak przeglądałem to widziałem że tak ale wole się upewnić.

    Wstęp.
    Mam na ścianie zegar taki większy. A po drugiej stronie pokoju mam wersalkę (odległość około 5 metrów). I po założeniu soczewek. Siadam na wersalce i zasłaniam lewe oko i widzę wszystkie liczby, i tak samo jest z prawym. Ale kiedy położę się na lewym boku (prawe oko ma lepszy kąt widzenia) to lewym okiem widzę tak samo, ale już prawe oko widzi te liczby trochę zamazane. Tak samo na ulicy mam że jak zasłonę prawe oko to lewym widzę wyraźniej dalsze przedmioty a prawym już nie widzę tak jak lewym.

    10. Czym to może być spowodowane ? Czy to wina źle założonej soczewki? Albo okulista źle dobrał prawą soczewkę?
    11. A i jak wracam po pracy siadam na łóżku i prawym okiem już nie widzę tak dobrze liczb jak rano. Czemu ?

    Z góry dziękuje że ktoś po fatyguje się odpowiedzieć na moje pytania.
    Do Moderatorów. Proszę o nie usuwanie tematu. Ale jak będziecie musieli bo nagminnie łamie regulamin. Zrozumiem to.

    Pozdrawiam.
    Patryk
    Ostatnio zmieniony 16 października 2011, 09:35 przez Knorpel, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 października 2011, 20:13

    ale wypracowanko ;)

    Knorpel pisze:1. Dlaczego mój wzrok się pogarszał przez ostatnie 3 lata. Można stwierdzić że tylko lewe się pogarszało.
    nie zawsze wada pogarsza sie tak samo na lewym / prawym. Trudno tez stwierdzic jaka byla wada, jak to wszystko przebiegalo na podstawie jednego opisu. Jest i tyle.

    Knorpel pisze: 2. Co należy jeść żeby wzrok stawał się coraz lepszy ? Nie chodzi mi tutaj o jakiś tabletkach tylko jakie owoce, warzywa.

    Lepszy? Moze zdrowszy. Kiedys Malla - moderatorka forum - napisala na naszego OPTO.blog artek o "witaminkach" moze poczytasz
    http://www.optometria.info/dieta-a-wzrok/
    Knorpel pisze:. Czy to było wywołane tym że "męczyłem" oko ?
    prawdopodobnie tak, wielokrotna proba zakladania soczewki napewno podrazni oko. Jezeli zaczerwienienie utrzymuje sie dluzej - udaj sie do specjalisty aby zobaczyl czy sobie "krzywdy" nie zrobiles ;)
    Knorpel pisze: Jak odsłaniałem puliczek żeby zobaczyć oko to prawym oko było takie coś białego. Czy to była ropa ? I czy to było wywołane tym że była tam infekcja.
    policzek czy powieke? ;)
    Jezeli masz jakakolwiek wydzieline nie powinno sie nosic soczewek kontaktowych. Nie wiem, z opisu moze wygladac na wydzieline z gruczolow Maiboma
    Knorpel pisze:Czy przy lutowaniu, klejeniu klejem (typu kropelka, super glue) soczewki się "psują" ?
    zartujesz... czy piszesz powaznie? Kto wpada na pomysl "nanoszenia" czegokolwiek na soczewke kontaktowa?

    Knorpel pisze:Jak stwierdzić czy soczewka jest dobrą stroną założona ? (Wiem że trzeba ją nacisnąć i zobaczyć w którą stronę się zawija, ale czasem mam trudności z tym ). Czy można jakoś sprawdzić to po założeniu jej ?
    A to nie nauczono Cie w gabinecie rozrozniac stron? Zle zalozona soczewka moze powodowac odczucie dyskomfortu, pogorszenie widzenia... ale wtedy nalezy ja sciagnac, odwrocic i zalozyc ponownie
    Knorpel pisze:Czy soczewki kontaktowe poprawiają wzrok czy tylko powodują że wzrok dalej się nie pogarsza.
    raczej brak odpowiedniej korekcji bedzie mial wiekszy wplyw na to, a nizeli soczewki czy okulary.
    Knorpel pisze:Co ile trzeba chodzić do Optyka żeby sprawdzić czy wzrok się poprawił.
    optyk wykonuje okulary, to raczej do okulisty lub optometrysty - zalezne sa sugestie od wieku... w mlodym, dojrzewajacym co rok. Pozniej co 2lata maksymalnie i grupa 40+ tez co roku. Chyba ze ktos wczesniej odczuwa jakas potrzebe - wiesz kazdy z nas ma indywidualne potrzeby i wymagania. Najlepiej przyjac co roku kontrola - lepiej dowiedziec sie, ze jest niewielka lub brak zmiany niz jakis znaczny "przeskok"

    Knorpel pisze:Czy istnieje jakiś płyn który nawilża soczewkę ? Jak przeglądałem to widziałem że tak ale wole się upewnić.
    A tego tez specjalista dobierajacy soczewki nie powiedzial... zaczynam watpic.
    Tak sa, o to mozna pytac w salonach optycznych, ale przede wszystkim nalezy dowiedziec sie u specjalisty, ktory aplikuje soczewki - poza tym dlaczego chcesz te krople? Najpierw nalezy probowac wyeliminowac przyczyne pojawienia sie dyskomfortu a nie uzywac polsrodkow

    Jezeli sa jakies problemy - nalezy udac sie do specjalisty - powiedziec mu o tym, aby podjal odpowiednie kroki poprawy korekcji
  • Knorpel
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 października 2011, 08:55
    Lokalizacja: Toruń

    autor: Knorpel » 17 października 2011, 04:37

    Jeszcze na 10 i 11 nie odpowiedziałeś.

    Sprostowanie do poprzednich :].
    Czy istnieją jakieś krople do oczu żeby nawilżyły soczewkę.
    i ja nie nakładam kleju na soczewkę tylko dużo lutuję i kleję a przy lutowaniu wydzielają się opary tak samo przy klejeniu i czy to szkodzi soczewką.

    W gabinecie mi nic nie powiedzieli jak rozróżnić stron. Zobaczyłem filmik na yt.

    Te czerwone oczy miał tylko przez kilka dni. Teraz są już normalne.

    I dobrze napisałem. Co trzeba jeść żeby wzrok był coraz lepszy. Miałem napisać Co trzeba jeść żeby wzrok był coraz zdrowszy ?
    Ostatnio zmieniony 17 października 2011, 05:03 przez Knorpel, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 października 2011, 10:23

    Wydaje mi sie ze jakbys przeczytal uwaznie, to napisalem odpowiedz na wszystko
    Knorpel pisze:Co trzeba jeść żeby wzrok był coraz lepszy
    a spojrzales w link do naszego OPTO.blogu ktory Ci podeslalem?

    O kroplach rowniez napisalem, ze sa, ale nalezy sprobowac znalesc przyczyne ktora powoduje "suchosc"

    Z oparami. A moze okularki ochronne dodatkowo. Jezeli nastapi szybciej jakis dyskomfort podczas noszenia np. miesiecznych, bedziesz je zmienial np. do 3tygodnie.

    Nie da sie na wszystko dopowiedziec nie widzac, badajac itp... dlatego napisalem pozniej

    "Jezeli sa jakies problemy - nalezy udac sie do specjalisty - powiedziec mu o tym, aby podjal odpowiednie kroki poprawy korekcji"
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 17 stycznia 2012, 20:06

    W zasadzie to na każde z tych pytań można znaleźć odpowiedź na forum. Powiem krótko: O wzrok trzeba po prostu dbać i wtedy jest mniejsza szansa na to,że ulegnie pogorszeniu. Jeżeli często pracujemy przy komputerze,to warto kupić specjalne okulary ochronne.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości