ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Soczewki jednodniowe bc 8,4
  • zezima
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 października 2011, 20:17
    Lokalizacja: UD

    Soczewki jednodniowe bc 8,4

    autor: zezima » 01 października 2011, 20:21

    Witam poszukuje od jakiegoś czasu soczewek jednodniowych o krzywiznę bc 8,4 ale nie mogę znaleźć takich. Czy mógł by mi ktoś podać konkretna firmę która takie soczewki produkuje. nosiłem soczewki 8,6 ale oko zostaje po jakimś czasie podrażnione i okulista przepisał mi na krzywiznę bc 8,4. z góry dziękuje
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 października 2011, 22:41

    jak to przepisal? a zalozyl na oko aby sprawdzic? nie? to prosze do niego wrocic aby zalozyl sugerowana soczewke ma oko i sprawdzil jak sie zachowuje a pozniej gdy bedzie ok podal informacje co to za soczewka.

    a ja napisze to co wielokrotnie bylo na forum. jezeli mamy dwie soczewki o tym samym BC i DIA, ale o innym materiale, to inaczej sie beda zachowywac na oku. wiec jak mozna "przepisac" soczewke nie zakladajac jej?
  • zezima
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 października 2011, 20:17
    Lokalizacja: UD

    autor: zezima » 02 października 2011, 09:34

    Na pewno masz racje tylko ja u tego okulisty mam wizytę dopiero na maj. a do tego czasu chciał bym juz nosić soczewki. Okulista zbadał mi oko ale nie zakładał żadnych soczewek kazał kupić jednodniowe soczewki nagałkowe tak mam napisane na kartce Bc=8,4 i kazał samemu obserwować jak zachowuje sie oko czy nie mam żadnych podrażnień itp. sa wogle jakieś soczewki jednodniowe o bc 8,4?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 października 2011, 20:05

    Moje zdanie jest takie. Ktos kto nie zalozy soczewki kontaktowej na oko przepisujac ja - nie powinien wogole dobierac soczewek. Prawdopodobnie nie znajdziesz soczewki jednodniowej o krzywiznie 8.4

    A wyznaczenie terminu kontrolnej na ponad pol roku, bez zalozenia soczewki i przy zmianie soczewki na inna...

    To ze nie bedziesz odczuwala dyskomfortu, nie oznacza ze jest / bedzie ona prawidlowa!

    A uzytkownicy powinni wymagac od tych, ktorzy tego nie robia, aby przepisana soczewke zalozyl na oko
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 28 grudnia 2011, 19:15

    No z krzywizną 8.4 może być problem jeżeli chodzi o soczewki jednodniowe,może warto byłoby zastanowić się nad innym rozwiązaniem? Jeżeli nie odczuwasz dyskomfortu,to moim zdaniem już bardzo dobrze,ale nie czekaj zbytnio z wizytą u lekarza.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości